Naujienos

Nuotolinis seminaras apie dažniausiai pasitaikančias šunų akių ligas

Sausio 26 d. (antradienis) – nuo 17.30 val. nuotolinė paskaita šunų veisėjams ir augintojams! Paskaitą „Dažniausiai pasitaikančios šunų akių ligos" skaitys vertingą patirtį sukaupęs veterinarijos gydytojas, Europos veterinarijos gydytojų oftalmologų asociacijos narys Evaldas Diržinauskas.

Gydytojas kalbės apie dažniausiai pasitaikančias šunų akių ligas, tinkamą akių priežiūrą, dažniausiai pasitaikančių ligų prevenciją. Ši paskaita naudinga visiems šunų augintojams, šunų mylėtojams, veisėjams – visiems, kam rūpi augintinių sveikata ir gera savijauta.

Gražiausi Lietuvos kinologų draugijos šunys

Lietuvos kinologų draugija kasmet kviečia šunų mylėtojus, su savo augintiniais sėkmingai pasirodžiusius šunų parodose Lietuvoje ir užsienyje, dalyvauti TOP ŠUNS, TOP JAUNO ŠUNS ir TOP VETERANO rinkimuose. Pateikiame 2013-2020 m. konkurso laimėtojus.  

2020 m.

TOP ŠUO

Ilgaplaukis čihuahua HE’S TREVOR IN MY HEART SVAJONIŲ ANGELAS, sav. Erika Čeilutkienė.

TOP JAUNAS ŠUO

Amerikiečių Stafordšyro terjeras BIESAS LONG STEP, sav. Vytautas Trijonis.

TOP VETERANAS

Lasos apsas CHIC CHOIX SIXTH SENSE, sav. Lauryna Kudirkienė.

Top šunys ir devyni, jau įvykę, Lietuvos šunų čempionų čempionatai

Lietuvos kinologų draugija kasmet organizuoja TOP ŠUNS rinkimus. Ir nors 2020 metais dalyvavimas šunų parodose, o ypač užsienyje, dėl COVID-19 viruso grėsmės buvo sudėtingas, šunų mylėtojams kiekviena įvykusi paroda ar kitas kinologų renginys jau buvo laimėjimas. 

Nepaisydami sunkumų, šunų augintojai, nors negausiai, bet dalyvavo tradiciniuose konkursuose. Vienas tokių – TOP ŠUNS rinkimai. Šį kartą daugiausiai balų (6081) surinko ir 2020 m. TOP ŠUNS titulą laimėjo šiaulietės Erikos Čeilutkienės ilgaplaukis čihuahua HE’S TREVOR IN MY HEART SVAJONIŲ ANGELAS. Lyderis tarp jaunų šunų – Vytauto Trijonio amerikiečių Stafordšyro terjeras BIESAS LONG STEP, o tarp veteranų – Laurynos Kudirkienės Lasos apsas CHIC CHOIX SIXTH SENSE.

Žiemos malonumai ir pavojai: kaip pasirūpinti savo augintiniais?

Atėjo žiema, o su ja kartu – šaltis ir sniegas. Kol kas žiema tik įsibėgėja. Ateityje bus dar daug nuostabių žiemos dienų su maloniai nuteikiančiu šaltuku ir baltu sniegu. Žmonės skirtingai reaguoja į žiemą. Kai kurie mėgaujasi žiemos malonumais, kiti labiau linkę ilgus žiemos vakarus praleisti namuose.

Tačiau, jeigu turite šunį, negalite iš jo atimti ilgų pasivaikščiojimų ir žaidimų lauke.

Jau išleista knyga „Lietuvių skalikai“

Šunų mylėtojai jau gali džiaugtis pirmąja knyga, pristatančia nacionalinę mūsų šalies šunų veislę – lietuvių skalikus.

Sausio viduryje pasirodė kelerių metų darbo vaisius – lietuvių skalikų augintojų Manto Milinavičiaus, Mariaus Smetonos ir Anželikos Smetonienės knyga „Lietuvių skalikai“.

2020 m. Lietuvos TOP šuo

Metų pabaigoje Lietuvos kinologų draugijos klubai pateikė duomenis šunų, kurie pretendavo tapti 2020 m. Lietuvos TOP šunimis.
Svekiname visus dalyvius ir nugalėtojus!

Praėjusių metų šunų parodų sezonas dėl karantino suvaržymų buvo išties labai sudėtingas – džiugu, kad šunų mylėtojai, nepaisydami sunkumų, dalyvavo parodose ir pelnė puikius rezultatus.

Primename, kad buvo renkamas 2020 metų TOP šuo, TOP jaunas šuo ir TOP veteranas.

Pateikiame nugalėtojų sąrašus ir linkime jums visiems sėkmės ir sveikatos! 

„Atsakingo šeimininko akademija“: atsakomybė prasideda nuo pareigų

Laikant gyvūną augintinį daugiausia nesusipratimų kyla dėl žinių ir patirties stokos. Kai neišmanai, kaip prižiūrėti, kai nesusikalbi su savo augintiniu, kai manai, jog pakanka mylėti, o visa kita savaime išsispręs, gyvenimas su  augintiniu gali ir apkarsti.

Kad būsimiems ir esamiems šunų augintojams nekiltų sunkumų ir būtų tinkamai rūpinamasi gyvūnų gerove, Lietuvos kinologų draugija prieš penkerius metus inicijavo švietimo projektą „Atsakingo šeimininko akademija“. Nemokamų penkių paskaitų ciklas prasidėjo Vilniuje, vėliau buvo plėtojamas Kaune, Šiauliuose, Panevėžyje, Jurbarke, Telšiuose, Marijampolėje, Klaipėdoje, Alytuje.

Šventės praeina – pareigos lieka

„Gyvūnas nėra dovana, loterijos bilietas ar konkurso prizas. Tai gyvas padaras. Turi širdį. Jaučia skausmą. Išgyvena stresą. Ar savo vaikams įteikdami meilės dovaną – gyvūną augintinį, nepadarysite meškos paslaugos?“ – sako gyvūnų gerovės aktyvistė Clarissa Baldwin.

Kodėl gyvūnų gerovės aktyvistai, šunų veisėjai, gyvūnų prieglaudų darbuotojai, artėjant didžiosioms metų šventėms ragina žmones neskubėti ir labai atsakingai apsvarstyti gyvosios dovanos įsigijimą. Iš pradžių atsakykite į svarbiausią klausimą: kam jums ir jūsų šeimai šuo? Kokios veislės šuo tiktų, atsižvelgus į jūsų gyvenimo būdą bei užimtumą? Kokio temperamento augintinio norėtumėt? Kiek lėšų turite jo išlaikymui ir veterinarinei priežiūrai? Ar turėsite kam palikti, kai išvyksite atostogų ar darbo reikalais? Ar šuns pasirinkimui pritaria visi šeimos nariai ir ar nėra tarp jų alergiškų žmonių? Ar susipažinote su gyvūnų globos įstatymu ir gyvūnų laikymo taisyklėmis? Ar domėjotės veislynu, kur šuniukas išveistas, ar lankėtės jame ir įsitikinote, jog tai nėra gyvūnų daugykla? Ar būsimasis augintinis yra paženklintas integriniu grandynu (mikročipas), o duomenys įtraukti į gyvūnų augintinių registrą? Galiausiai, ar nepamiršote, kad šunys gyvena 14-16 metų, o jūs turėsite slaugyti ir nukaršinti savo augintinį.

Kalėdų staigmenos: konkurse „Belenkur“ nugalėjo miegalė Amber

Laimingas šuo yra pavargęs šuo. Prisidūkęs su draugais. Prisižaidęs su mylimu šeimininku. Dalyvavęs varžybose. Dirbęs treniruotėje. Talkinęs medžioklėje. Arba, kaip ispanų vandens šuo Mocha, po ganymo egzamino kritęs ant dirvos ir užmigęs vietoje.

Šunys užmiega visur – belenkur! Todėl, artėjant Kalėdoms, Lietuvos kinologų draugijos Mokymo centras paskelbė miegančių šunų fotografijų konkursą „Belenkur“. Konkurso dalyviai buvo kviečiami kelti ne tik „belenkur“ miegančio savo šuns nuotrauką, bet ir pažymėti 3 geriausius draugus, kurie irgi turi augintinius.

Nugalėtojai paaiškėjo gruodžio 18 d. „PENKTADIENIO ŠUO: pažinkime veisles" tiesioginės transliacijos metu, kur reklaminis konkurso veidelis - snukelis, ispanų vandens šuo Mocha traukė burtus ir išrinko nugalėtoją.

Vaikų ir šunų fotografijos: su pagarba ir meile gyvūnui

Airijos kinologų klubo patarėjas gyvūnų elgsenos klausimais Jim Stephens prieš kurį laiką skaitė pranešimą Lietuvos kinologų draugijos organizuotoje konferencijoje. Tarp kitų svarbių dalykų jis papasakojo apie šio klubo organizuotą fotografijų konkursą „Šunys ir vaikai“ bei pasidalijo mintimis, kodėl nemaža dalis fotografijų sukėlė nerimą ir baimę...

Minėtas vaikų ir šunų nuotraukų konkursas išprovokavo platesnę diskusiją, į kurią įsitraukė ir šunų elgsenos specialistai.

Saugokime gamtą, augintinių gerovę ir aplinkinių sveikatą

Šunų klausa, kaip ir uoslė, yra tobula. Šunys girdi iš keturis kartus tolimesnio atstumo nei žmonės, greičiau nei per aštuonias dešimtąsias sekundės nustato, iš kur sklinda garsas. Todėl dabar, artėjant didžiausioms metų šventėms, kai aplinkui griaudės švenčių salvės ir pokšės petardos, šunims ateina sunkus metas.

Karališkojo Belfasto universiteto psichologė Deborah Wells kartu su kolegomis atliko tyrimą, ar garsi muzika veikia šunis. Mokslininkai stebėjo gyvūnus, kaip šie jautėsi girdėdami sunkiojo roko, klasikinės muzikos ir kitokių žanrų kūrinius. Taip pat atliko tyrimus, kaip šunys jautėsi tyloje arba žmonėms ramiai šnekučiuojantis. Gyvūnai nesielgė kažkaip išskirtinai, fone skambant ramiems žmonių balsams, negarsiai muzikai. Rami, jauki muzika atpalaidavo, ramino ir netgi migdė šunis.

Šuniukai neturi tapti čekiais, kuponais ar šventiniais siurprizais

Ką per Kalėdas padovanoti artimiesiems? Pasirinkti dovanų čekį, o gal, saugantis virusų, atsisiųsdinti dovanas internetu? Oi, tik ne tai! – už galvos susiėmusi sako pažįstama šunų veisėja. Kodėl? Netikėto skambučio sulaukusi taksų veisėja Skaistė Verbickaitė pasakoja, kad neprisistatęs asmuo norėjo įsigyti jos veislyno dovanų čekį – sumokėti pinigus, o šventiniu laikotarpiu gyvąją dovaną pasiimtų jo dukra. Visokių klausimų ir visokių šunų šeimininkų pasitaiko, bet kad veislinio šuns norėtų kaip dovanų čekio...

Apie gyvąsias dovanas kalbamės su taksų veisėja Skaiste Verbickaite.

Ankstesnis 1 2 3 ... 11 Sekantis
X