Naujienos

Nykštukinis pudelis iš Lietuvos – tarp pasaulio jaunų šunų elito

Balandžio 25-28 d. Zagrebas tapo neatpažįstamas – tiek šunų čia niekada nebuvo. Susumavus ir specializuotų parodų, ir 2024 m. Pasaulinės šunų parodos dalyvių kiekį, organizatoriai paskelbė: varžysis 400 šunų veislių, iš viso beveik 25 tūkstančiai dalyvių! Vėliau, jau pasibaigus parodai, Tarptautinės kinologų federacijos prezidentas Tamas Jakkel savo socialinėje paskyroje parašė: „Pasaulinė šunų paroda Zagrebe bus įrašyta į kinologijos istorijos knygą kaip didelė sėkmė. Šlovė Kroatijai! 2025-aisiais būk pasveikinta Suomija.“. Vėlų sekmadienio vakarą garsus teisėjas, Zagrebo universiteto veterinarijos profesorius Nikša Lemo išrinko gražiausius šių metų šunis. Pirmąją vietą laimėjo afganų kurtas Zaida Bint Muti Von Haussman (išveistas Čilėje, gyvena JAV). Antras – bobteilas, trečias – škotų terjeras.

Kodėl verta draugauti su genetika: sužinokite daugiau

REGISTRACIJA BAIGTA! Šunų veisėjams ir augintojams paskaitoje „Kodėl verta draugauti su genetika?" bus pateikta daug naudingos informacijos. Sužinosite, kodėl reikia genetinių tyrimų, į ką atkreipti dėmesį, bus supažindinta su genetikos pagrindais, paaiškinta DNR profilių svarba ir kt.

Paskaita vyks nuotoliu gegužės 13 d. (pirmadienis), 18 val. Lietuvos laiku.

Jie sako žmonėms ačiū ir vis dar tiki žmonėmis

„Istorija, kurią prisiminsiu visą gyvenimą, yra istorija vokiečių aviganio, kuris nuotraukoje stipriai apglėbęs mano koją. Aptikome jį atsitiktinai. Vietinių  gyventojų paprašyti, yrėmės valtimis ieškoti gyvūnų augintinių. Prie vieno iš namų pastebėjome šunį – nelaimėlis buvo užsiropštęs ant gyvenamojo namo stogo. Planavome paimti jį grįždami, bet pargrįžome po penkių minučių – mane sukrėtė, kaip šuo drebėjo. Galbūt iš baimės, o gal iš šalčio, nes buvo kiaurai permirkęs.

Funkcinė anatomija ir šunų veislių ypatumai

PASKAITA PERKELIAMA Į RUDENĮ - sekite mūsų informaciją.

2024 m. gegužės 7 d., antradienį, Lietuvos kinologų draugijos Mokymo centre vyks paskaita „Funkcinė anatomija ir šunų veislių ypatumai“. Paskaitą skaitys biologė, nacionalinės kategorijos FCI LKD eksterjero teisėja, LKD dresuotoja bei keribliūterjerų veisėja (veislynas „Ūdra") Justina Juškevičiūtė. Lektorė aptars, kas yra funkcinė anatomija, kaip aplinka daro įtaką šunų veislių eksterjerui. Kalbės apie šunų veislių ypatumus, susijusius su veislės paskirtimi. Aptars šuns kūno biomechanikos ir dinamikos pagrindus, šunų darbines savybes: funkcionalumą, ištvermę, tikslumą ir gebėjimą gerai atlikti darbo / sporto užduotis.

Įmonė Kormotech: meilė gyvūnams augintiniams

Meilė gyvūnams augintiniams, atsakomybė kuriant naujus produktus ir šiuolaikiški sprendimai yra ukrainiečių įmonės Kormotech vizitinė kortelė.

Įmonei nesvetimos tvarumo idėjos net ir tokiomis sudėtingomis sąlygomis, kai vyksta karas. Taip pat ir aplinkos puoselėjimas, naujos gyvūnų auginimo kultūros formavimas. Todėl nenuostabu, kad Kormotech aktyviai įsitraukia ir į socialinius projektus: sukūrė gyvūnų gelbėjimo platforma https://www.facebook.com/savepetsofua/, kad būtų išsaugoti, o vėliau šeimininkams grąžinti gyvūnai augintiniai.

Anželika ir Marius: „Ačiū, Naida, kad tu buvai!“

„Artėja balandžio 24-oji, tą dieną švenčiama Šuns diena. Šiemet jos esmė yra dėkingumas, kviečiama susimąstyti, už ką gi esame dėkingi keturkojams draugams.

Taip jau sutapo, kad dieną prieš šventę ir mūsų veislyne būdavo linksma – balandžio 23-iąją mūsų Naida Nuo Sausdravo skaičiuodavo savo gyvenimo metus. Šiemet, deja, pirmieji metai be jos, bet Dėkingumo diena puiki proga jai dar kartą padėkoti.

Tauro rago garsai Pakėvio dvare davė startą trims šunų parodoms

„Negaliu nors trumpai nepapasakoti apie mežioklinių veislių šunų parodą, organizuotą Lietuvos mežiotojų ir žvejų draugijos Pakėvio dvare balandžio dvidešimtąją “, savo socialinėje paskyroje įspūdžiais pasidalino tarptautinė šunų teisėja, škotų terjerų veisėja Jūratė Bukienė. Taip jau sutapo, kad pirmoji kažkada jos aplankyta šunų paroda taip pat buvo respublikinė medžioklinių šunų paroda Zuikynėje. Pasak Jūratės, tai buvo tikra medžiotojų fiesta ir šįkart Šiaulių rajone, Pakėvio dvare ji patyrė panašų „dežavu“ jausmą ir dar daugiau, nes čia dalyvavo jau kaip patyrusi ekspertė.

Šuns diena: ačiū Teslai ir Zetai už draugus ir turiningą laisvalaikį

Šiemet Šuns dienos idėja – dėkingumas. Už ką ir kodėl turėtume dėkoti šunims? Už meilę, ištikimybę, linksmus pokštus, sakys daugelis. Įdomu, o už ką savo augintiniams dėkingi Justina ir Martynas Leliai. Juk trumpaplaukiai koliai, kuriuos jie augina, nėra patys lipšniausi ar švelniausi šunys – vis dėlto aviganiai…

Šuns diena: Kristina ir Naglis dėkoja šunims už gyvenimo pilnatvę

Lietuvos kinologų draugijos šventėse ir kituose renginiuose laukiami visi. Ir tie, kas nei dienos negali praleisti be šunų. Ir šunų neturintieji arba jų privengiantys.

Dar labiau laukiami „sušunėję“ – tokie yra vilniečiai Kristina Urbonaitė ir Naglis Motiejūnas.

Šuns diena: ačiū Borai, Kopai ir Dosai už kelionę per gyvenimą

Netrukus šunų mylėtojai minės balandžio 24-ąją, visuotinę Šuns dieną. Šiemet šią šventę vadinsime Dėkingumo diena. Kartu su visais šunų mylėtojais ją švęs ir vilnietės Nidos Dilės šeima, trijų šunų – Boros, Kopos ir Dosos šeimininkai. Susipažinkite ir išgirskite, už ką visa šeimyna dėkoja savo augintinėms.

Šuns diena: ačiū, Kuba, už pokyčius

„Kuba yra šuo, inicijavęs pokyčius“, – dešimtojo gimtadienio proga sveikindami savo augintinę australų aviganę Kubą, sako Aurelija ir Andrius Martinoniai.

Prieš keletą metų LKD Mokymo centrui pradėjus naują švietimo projektą „Penktadienio šuo: pažinkime veisles“ (virtualūs pokalbiai su šunų veisėjais), būta šiek tiek nerimo, ar pasiseks. Pirmieji startavo australų aviganiai, dabar šis įrašas jau turi daugiau nei 4,3 tūkstančių peržiūrų. Viskas pavyko. Mokymo centro komanda dėkinga Aurelijai ir Andriui už projekto startą, tačiau dabar, artėjant balanžio 24-ajai, Šuns dienai, įdomu, o už ką Martinoniai dėkingi savo šunims. Juk šiemet Šuns dienos tema – DĖKINGUMAS.

Šuns diena 2024 = Dėkingumo diena

Šunys keičia mus ir mūsų gyvenimus. Būdami su jais labiau vertiname ištikimybę ir draugystę, lengviau atleidžiame. Būtų galima daug ką vardyti ir visa tai būtų neatlygintinos augintinių dovanos mums. Ar esame už jas dėkingi? 

Artėja balandžio 24-oji, visuotinė Šuns, arba DĖKINGUMO, diena. Puiki proga ne tik švęsti, bet ir nuoširdžiai padėkoti.

X