Naujienos

Liepos 29 d. Alytuje vyks BH/VT egzaminas ir varžybos

Alytaus šunų mylėtojų klubas BOSKO liepos 29 d. kviečia dalyvauti BH/VT egzamine ir varžybose.

Egzaminas ir varžybos vyks Alytaus miesto centriniame stadione (Birutės g. 5, Alytus).

Teisėjai – Marius Merkelis ir Andrius Čečys. Dalyviai registruojami tik iki liepos 23 d.

Vilniuje vyks tarptautinė kinologinio švietimo konferencija

Tarptautinės kinologų federacijos (FCI) Švietimo ir komunikacijos komisija kartu su Lietuvos kinologų draugija liepos 3 dieną (pirmadienis) organizuoja tarptautinę kinologinio švietimo ir komunikacijos konferenciją „Kas atstovauja veisliniams šunims. Principai, padedantys puoselėti mūsų pomėgį“.

Maloniai kviečiame LKD klubų narius dalyvauti konferencijoje, renginys vyks anglų kalba.

Konferencija aktuali ir yra skirta LKD klubų nariams, renginio dalyvių skaičius ribotas.

Konferencijos pranešimų temos ir darbotvarkė.

Rusų kurtų mylėtojai suorganizavo pirmąją specializuotą parodą

Gegužės 26 d. Molėtų aerodrome Radžiūnuose įvyko pirmoji Lietuvos kinologijos istorijoje rusų ilgaplaukių kurtų specializuota paroda. Taip pat tai buvo pirmoji oficiali Rusų ilgaplaukių kurtų draugijos „Aristokratai“ (RIKDA) suorganizuota paroda.

Renginyje dalyvavo 21 rusų kurtas. Turėjome svečių iš Lenkijos, Estijos, Švedijos ir net Norvegijos.

Nors parodos dalyvių kiekis galbūt atrodo nedidelis, bet šiai šunų veislei tai gana nemažas, neįprastas skaičius.

„Supreme Bis“ taurė – samojedui Klajoklių šuo Fantastic Boy Friend

Fantastiškas draugelis, arba KLAJOKLIŲ ŠUO FANTASTIC BOY FRIEND, baigiantis dvi dienas trukusioms parodoms „Molėtų mero taurė 2023“ ir „Aukštaitijos vasara 2023“, laimėjo Supreme Bis taurę.

Gegužės 27-28 d. Radžiūnų aerodrome (Molėtų r.) Lietuvos kinologų draugija organizavo tradicines tarptautines šunų parodas, o jų išvakarėse, penktadienį, ten pat vyko veislės klubų parodos. Šunis vertino ir nugalėtojus išrinko teisėjai iš Vokietijos, Nyderlandų, Suomijos, Ukrainos, Serbijos, Lenkijos ir Lietuvos.

Karališkasis kinologų klubas iškilmingai paminėjo savo veiklos 150-metį

Jungtinės Karalystės kinologų klubui, neseniai paminėjusiam savo veiklos 150-metį, buvo suteiktas Karališkojo kinologų klubo (The Royal Kennel Club) vardas. Į šiai progai skirtas iškilmes buvo pakviesti ir Lietuvos kinologų draugijos atstovai. Gegužės 23 dieną Buckingham rūmų sode įvyko „Garden Party“. Dalyvavo daugelio šalių kinologų organizacijų atstovai, kinologijai nusipelnę žmonės. Lietuvos kinologų draugijos prezidentė Ramunė Kazlauskaitė ir Kornelija Butrimova turėjo galimybę pabendrauti su Karališkojo kinologų klubo globėju Kento princu Michaeliu (Maiklu), klubo vadovu Tony Allcock’u, kitais iškilmių dalyviais.

2023 m. Europos šunų čempionate Danijoje varžėsi daugiau kaip 10 tūkstančių šunų

Europos šunų čempionate Herninge (Danija) varžėsi 10 952 šunys, tarp jų – 210 dalyvių iš Lietuvos. Į gegužės 18-21 d. vykusį čempionatą atvyko 62 pasaulio šalių šunų mylėtojai ir tik vėlų sekmadienio vakarą, teisėjaujant įžymiai Danijos šunų teisėjai Hanne Laine Jensen, dalyviai bei žiūrovai pamatė gražiausiųjų dešimtuką. 2023 metų gražiausio Europos šuns titulą teisėja suteikė Dendžio Dinmonto terjerui Kiti’s Band Road Runner Superbird iš Lenkijos (savininkai Adam Ostrowski ir Jakub Kruczek, veislynas „Next Germanica“). Šis šuo buvo išrinktas 2021 m. Europos jaunimo nugalėtoju.

„Svajonių šuo: pažinkime veisles“: nuo balandžio 24 dienos!

Šeimos šuo. Mano šuo. Šiuose žodžiuose slypi tiek daug... Jie apie tai, kad 365 dienas bent 2 kartus per dieną bet kokiu oru kulniuoju į lauką. Kiekvieną mėnesį savo augintiniui išleidžiu nemenką sumą ir pačiame smagaus vakarėlio įkarštyje lekiu namo pas savo šunį. Planuoju išvykas ir savo atostogas ten, kur priima su šunimi.

Ne paroda, o samojedų mylėtojų šventė!

Tai ne paroda, o mūsų šventė, ir ta šventė kaip niekad įspūdinga, sakė samojedų mylėtojai, gegužės 13 dieną susirinkę į Taujėnų dvarą.

Įspūdinga dvaro erdvė, užburianti pavasario žaluma, daugybė lietuviškų akcentų, pradedant specialiai šiai progai išaustomis tautinėmis juostomis, baigiant nacionaliniais šokiais ir etnografinių Lietuvos regionų užkandžiais.

Lietuvos samojedų klubo komanda gyveno šia diena daugiau kaip metus, kai buvo galutinai nuspręsta: 2023 m. Europos samojedų čempionatas (Euro Samoyed show) turi vykti Lietuvoje! Ką reiškia nedideliam veislės mylėtojų klubui suorganizuoti tokį renginį, neverta aiškinti, tačiau dalyvių ir teisėjų nuomonė vieninga: čempionatas tapo švente!

Kinologų klubas „Saulės šuo“ Pakėvio dvare surengė dvi parodas

Savaitgalį Pakėvio dvare (Kelmės r.) įvyko dvi nacionalinės visų veislių šunų parodos – „Saulės šuo“ taurė 2023“ ir „Pakėvio dvaro taurė 2023“. Debiutavo Šiauliuose įsikūręs Kinologų klubas „Saulės šuo“. Klubo branduolį sudaro ir patyrę, ir jauni, tačiau jau spėję išgarsėti šunų veisėjai: Tomas Mašidlauskas (veislynas „Tyras amazonitas"), Erika Čeilutkienė (veislynas „Svajonių angelas"), Virginijus Lukošius (veislynas „Saulės vilkas"), Justas Jakelevičius (veislynas „Ultra spektras"), Jurgita Lusver (veislynas „Kamertonas") ir kiti šunų augintojai.

Atsakingo šeimininko akademija Palangoje išleido pirmąją atsakingų šeimininkų laidą

Artėjant Šuns dienai, nuo balandžio 12-osios, Palangoje prasidėjo Lietuvos kinologų draugijos Mokymo centro socialinis švietimo projektas „Atsakingo šeimininko akademija“ (AŠA). Priminsime, jog šis projektas vykdomas nuo 2016 metų. Tai 5 nemokamų paskaitų ciklas planuojantiems įsigyti arba jau turintiems šunį.

Pirmąją paskaitą apie šuns pasirinkimą skaitė šio projekto kuratorė, veterinarijos gydytoja, bobteilų veisėja, šunų parodų teisėja Justina Veronika Matusevičiūtė.

Lietuvoje išveistas papijonas tapo 2023 m. Vestminsterio šunų vikrumo varžybų favoritu

Gegužės pradžioje šunų mylėtojus apskriejo žinia, kad mūsų šalyje išveistas papijonas tapo 2023 m. Vestminsterio šunų vikrumo varžybų (Westminster Masters Agility 8) nugalėtoju! Prieš trejus metus veisėjos Aušros Bakšytės veislyne „Margenis“ gimęs papijonų patinėlis CAPPUCCINO MARGENIS aka Purchase (penktoji šio veislyno šunų generacija) laimėjo prestižinį agility titulą.

Istoriniai tyrimai suteikia unikalios informacijos ne tik apie šunį, bet ir apie žmogų

Pastaruosius keletą metų jos namuose nebėra šuns, tačiau su šunimis ji kiekvieną mielą dieną! Vilniaus universiteto doc. dr. Giedrės Piličiauskienės mokslinių interesų sritis –  zooarcheologija, o jeigu dar konkrečiau – senieji Lietuvos šunys. Kartu su archeologu Povilu Blaževičiumi ji tiria XIII-XIX amžiaus šunis. Šios vasaros pradžioje daugybę šių įdomių tyrimų bus galima rasti jų parengtoje knygoje.

O kol vyksta paskutinieji knygos parengimo darbai, Giedrė Piličiauskienė sutiko pasikalbėti ir dalyvauti balandžio 23 d. Lietuvos kinologų draugijos ir Vilniaus pilių valstybinio kultūrinio rezervato direkcijos organizuojamame renginyje „Užuosk pilis!“. Giedrė taps vienos istorinių stotelių gide ir pasakos apie… Na, apie ką gi daugiau, jei ne apie mūsų mylimų šunų istoriją!

X