2 gr. Pinčeriai, šnauceriai, molosai ir kt

Berno zenenhundai

Berno zenenhundas yra viena iš keturių šveicarų zenenhundų veislių, kilusių iš Berno kantono Šveicarijoje. tai buvo įvairių paskirčių ūkio šunys, kurių pagrindinė pareiga buvo saugoti ūkį ir jo gyventojus (žmones ir gyvūnus) nuo visokiausių įsibrovėlių, ir kurie galėjo išmokti atlikti ir kitas užduotis, sakykime, varyti galvijus ir traukti nedidelius vežimus.

Šeimos šunys

Tai šeimos šunys, jie visada buvo neatsiejama šeimos dalimi ir sugebėjo atskirti, kas priklauso ūkiui, o kas ne, iš jų buvo tikimasi draugiško elgesio su tais, ką šeimininkas noriai priimdavo, ir apsaugos nuo svetimų ar blogų ketinimų turinčių žmonių.

Ryzenšnauceriai

Galingi, dideli, ištvermingi, išdidūs, aristokratiški, drąsūs, budrūs, protingi, jautrūs, nepaperkami ir ištikimi savo šeimininkui – tokie yra ryzenšnauceriai.

Tai šunys kompanionai, bebaimiai namų ir šeimos sargai, tačiau taip pat jie gali būti ir tarnybiniais šunimis, puikiai atlikti savo pareigas policijos, kariuomenės tarnyboje.

Ryzenšnauceriai dar vadinami intelektualia šunų veisle – jie geba rasti geriausią išeitį iš susiklosčiusios situacijos.

Mitelšnauceriai

Smalsus. Gudrus. Savarankiškas. Nenustygstantis vietoje ir niekada nepavargstantis. Puikiai dresuojamas. Tai tik nedidelė dalis komplimentų, kuriuos galima išgirsti apie šnaucerius...

Kilmės istorija

Pats šnaucerio vardas nurodo, kad šios veislės šunys atsirado Vokietijoje. Schnauze vokiškai reiškia snukį. Manoma, kad šios veislės šunys veisiami nuo XV-XVI amžiaus, bet iki XIX a. juos vadino ne šnauceriais, o šiurkščiaplaukiais pinčeriais. Ir buvo jie įvairiausių spalvų. Šnaucerių išvaizda ir charakteris beveik nepakito nuo XIV-XV amžiaus.

Cvergpinčeriai

Cvergpinčerį reikia pajusti širdimi… tuomet suvoksi, kad šis šuo – dėmesingas „pašnekovas”, šeimos narys, kompanionas. Jis visada greta – būti su savo žmogumi jam ne pareiga, o būtinybė. 

Jau pats veislės pavadinimas sufleruoja, kad cvergpinčerio kilmė vokiška.

Vokiečiai dėl panašumo į mažą stirniuką cvergpinčerį netgi vadino Rehpinscher – stirniškuoju pinčeriu.

Nieko nuostabaus: žmonės dažnai cvergpinčerius pavadina stirniukais arba mažiukais dobermanais. Dėl tokių žodžių šios šunų veislės gerbėjai tikrai nepyksta…

 

X