Naujienos

Hibridiniai šunys: neatsakingi eksperimentai su veislėmis

Į Lietuvos kinologų draugijos feisbuko paskyrą vis atskrieja užklausų, kur galima įsigyti Cava-Poo-Chon, labradudelių, alusky ir panašių „veislių“ šunų. Atsakymas – niekur! Tačiau jis būsimųjų šunų mylėtojų netenkina – jie vis tiek klausinėja, kur sįigyti tokių šunų.

Todėl kartojame prieš keletą metų publikuotą straipsnį apie hibridinius šunis. Straipsnis parengtas pagal kinologijos žurnalisto Attila Marton publikaciją „Raising the Alarm on Designer Breeds“.

Ir dar pora sakinių įžangai: kai jūsų kaimyno rotveilerė surujojo ir pas ją per tvorą įšoko vokiečių aviganis, gimė kas? Šuniukai mišrūnai! „Jūs klystate, – sakys naujų „veislių“ kūrėjai – gimė „Rottsheppy“ arba „Germanweiler“ veislės šuniukai“!

Spalio 11 d. vyks dresuotojų kvalifikacinis egzaminas

2020 m. spalio 11 d. organizuojamas egzaminas Lietuvos kinologų draugijos dresuotojo kvalifikacijai įgyti.

Egzamino pradžia 10 val. LKD Mokymo centre (Visorių g. 8, Vilnius).

Egzaminą sudarys dvi dalys:

Teorinė dalis – klausimai apie šuns anatomiją, šuns sveikatą bei dresūrą (egz. bilietai pateikiami žemiau).

Praktinė dalis – darbas dresūros aikštelėje su šunimis bei jų savininkais. Problemų sprendimas, komunikacija ir kt.

Aistė nededa lygybės ženklo tarp šunų parodų ir laimėtų prizų

Moksleivis ar mokslų daktaras, vyras ar moteris, garbaus amžiaus žmogus ar paauglys – šunys nesirenka šeimininkų pagal amžių, lytį ar socialinį statusą. Jie apskritai nesirenka, todėl kai kurių šunų likimas kartais primena loteriją. Gaila, bet laimi ne visi...

Šunų loterijoje laimingą bilietą turbūt ištraukė Labradoro retriveris Dexteris, kaunietės Aistės Daukševičiūtės augintinis. Laimingi su ja būna, puikiai sutaria ir kiti šunys, kuriuos mergina treniruoja arba demonstruoja parodose.

Turėti daug laisvo laiko – ne Aistei. Ne vieną valandą ji skiria augintiniui Dexteriui. Spėja į treniruotes, kur ruošia kitų žmonių šunis parodoms. Anksčiau nemažai laiko Aistei atimdavo muzikos pamokos (pernai baigė muzikos mokyklą). Dar randa laiko repetuoti ir koncertuoti su grupe „Sunny“, sudalyvavo ir Lietuvos talentų superfinale. Nepamirškim ir svarbiausio jos darbo – pamokų Kauno „Saulės“ gimnazijoje, ten Aistė lanko vienuoliktą klasę.

Mantrailingo asociacija Vilniuje surengė testavimą - varžybas

Saulėtą, karštą ir vėjuotą rugsėjo šeštadienį Vilniaus Žvėryno ir Pašilaičių rajonuose vyko intensyvus šunų ir jų vedlių darbas ieškant „dingusių“ žmonių. Toks renginys buvo organizuotas jau antrą kartą ir pritraukė maksimalų dalyvių skaičių.

Mantrailingas yra veikla, kurios metu šuo, pasitelkdamas savo uoslę, padeda vedliui rasti dingusį žmogų sekdamas jo individualiu kvapu. Dažniausiai šia veikla užsiima pareigūnai ir specialiosios tarnybos ieškodamos dingusių žmonių arba šunys pasitelkiami kriminalistiniuose tyrimuose. Tačiau žingsnis po žingsnio tai tampa vis populiaresnis kokybiškas laiko praleidimo būdas miesto šunims ir jų šeimininkams.

Vokiečių dogų kalytė Dora Palangoje laimėjo pagrindinį trijų parodų prizą

Sekmadienį Palangoje baigėsi tris dienas trukęs tarptautinių šunų parodų, kurias organizavo Lietuvos kinologų draugija, maratonas. Pagrindinę „Supreme Bis“ taurę laimėjo Tatjanos Biskaševskajos trejų metų vokiečių dogų kalytė CH FASHION GIRL KANTATA, trumpiau, Dora. Šunį demonstravo vedlė Aistė Daukševičiūtė.

Vokiečių dogai vadinami šunų pasaulio aristokratais. Dydžiu, jei skaičiuotume ūgį ties ketera, juos lenktų tik airių vilkogaudžiai, taigi, dogus galime vadinti vienais aukščiausių pasaulio šunų. Šios veislės šunį turėjo ir Lietuvos valstybingumo patriarchas Jonas Basanavičius.

Ji gimė Šuns metais, gyvūnų globos dieną

Kai Modesta po darbo viename gyvūnų priežiūros centrų sugrįžta į namus, ją užgriūva pūkuota laimė. Dar prieš nusiaudama batus, keliasdešimt minučių skiria pasisveikinti su septyniais šunimis – dviem vokiečių aviganiais ir penkiais vokiečių mažaisiais špicais. „Tai mylimiausia dienos dalis, kai grįžtu ir galiu apkabinti augintinius“, – sako vilnietė Modesta Malinauskaitė.

Nesunku įsivaizduoti septynias pūkuotas laimes: vizgančios uodegos, švytinčios akys: nesimatėme šimtą metų!  

Kodėl šunys taip myli žmones? Kaip sugeba taip prisirišti, jog eitų paskui mus net į pasaulio kraštą? Virš vandens plūduriuojantis pagaliukas jiems yra laimės viršūnė, o mums reikia jachtos, kad pasijustume neišpasakytai laimingi. Jeigu jums pasakytų: varysim prie ežero ir mėtysim šuniui pagaliukus. Arba: varysim prie ežero pasiplaukioti jachta. Ką pasirinktumėt?

Gyvūnų globos diena: Augintinį myliu ar turiu?

Ne kartą teko girdėti sakant: šuo mane išmokė mylėti.

Oho! Drąsu! Nes jeigu buvai tik savimi susirūpinęs egoistas, gyvenime labiau vertinai materialius dalykus, lėkei per kasdienybę kaip akis išdegęs, gali būti, kad meilė gyvūnams tau buvo svetima.

O kai tavo gyvenime atsirado šuo... Pašėlęs, energingas, dėmesio reikalaujantis linksmas padaras. Gyvenimas – keberiokšt! Tu tikrai nesitikėjai tiek rūpesčių ir nepatogumų. Bet, laikui bėgant, pajutai, kad norisi po darbo kuo greičiau lėkti namo ir apkabinti savo šunį. Pašėlti su juo. Išeiti pasivaikščioti. Tau pasidarė įdomu bendrauti su tais, kurie turi šunų. Lyginti saviškį su jų augintiniais. Pasigirti savo šunimi.

Prasideda ruduo: kokie pavojai tyko mūsų augintinių?

Ruduo. Soduose ir daržuose jau užderėjo derlius, tačiau kai kurios rudens gėrybės mūsų augintiniams gali būti pavojingos. Gerai, kad gamtoje ne viskas domina šunis – daug metų kieme augančiu krūmu šuo gali visiškai nesidomėti, bet netikėtai ant žemės nukritęs kaštonas ar gilė gali akimirksniu sudominti augintinį. Planuodami ką nors auginti savo sode, pasidomėkite, kokie augalai yra toksiški gyvūnams, įsitikinkite, ar jūsų augintiniai domisi augalais, kaulavaisiais.

Svarbu Palangos tarptautinių šunų parodų dalyviams

Lietuvos kinologų draugija sveikina Palangos tarptautinių šunų parodų dalyvius!

Prieš atvykdami būtinai užpildykite dalyvio, lydinčio asmens ar prekybininko ANKETĄ.

Veterinarijos gydytojai: išgirskite ir įsiklausykite į mūsų nuomonę

Lietuvos smulkių gyvūnų veterinarijos gydytojų asociacija (toliau – Asociacija) aktyviai seka pastarųjų dienų įvykius, susijusius su gyvūnų gerovės pažeidimais. Paviešinti nelegalaus gyvūnų veisimo ir žiauraus elgesio su gyvūnais faktai mums kelia pagrįstą pasipiktinimą šia nusikalstama veikla ir verčia ieškoti kelių, kaip prisidėti, kad šie atvejai nesikartotų.

Savo kasdienėje veikloje betarpiškai bendraudami su gyvūnų savininkais, mes turime galimybę įžvelgti kai kurias detales, galinčias sukelti ar sustiprinti įtarimus apie galimus gyvūnų gerovės pažeidimus ar prielaidas jiems atsirasti. Taip pat esame tikri, kad mūsų Asociacijai priklausančių organizacijų atstovai galėtų dalyvauti darbo grupėse, kurių užduotis – tobulinti Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymą.

Nuotolinis seminaras „Kompiuterinės ir magnetinio rez. tomografijų tyrimai...“

LKD Mokymo centras rugsėjo 23 d. kviečia šunų veisėjus bei augintojus dalyvauti nuotolinėje paskaitoje „Kompiuterinės ir magnetinio rezonanso tomografijų tyrimų taikymas smulkių gyvūnų praktikoje“.

Paskaitą skaitys veterinarijos magistras, smulkiųjų gyvūnų veterinarijos gydytojas ortopedas (ESAVS, Liuksemburgo universitetas), Jakovo veterinarijos centro specialistas Marius Aniškevičius.

Teodoras ir Ričardas: savo pergalių režisieriai

Kol pavasarį ir vasarą vargom su „koronomis“, o šį rudenį – su šuniukų daugyklomis, kalbėti apie laimingus šunis ir dar laimingesnius jų šeimininkus tarsi netaktiška. Bet ar tikrai?

Basendžis Teodoras, arba CH Teodor Amber‘s Song, šią vasarą iš Tarptautinės kinologų federacijos sulaukė didžiausio prizo – jo šeimininkas vilnietis Ričardas Tiškevičius sulaukė savo augintinio tarptautinio šunų grožio čempiono titulo patvirtinimo.

X