„Aš atsakau...“ lydėjo septintą kartą organizuotą Šuns dienos šventę

„Aš atsakau...“ – tai žodžiai, kurie šiemet lydėjo septintą kartą Lietuvos kinologų draugijos organizuotos Šuns dienos pasirengimą ir pačią šventę. Tema pasirinkta ne veltui, nes šie metai paskelbti Gyvūnų gerovės metais, o gyvūnų gerovė labai stipriai susijusi ir su žmogaus atsakomybe.

Šuns dienos šventės atidarymo metu, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktorius Mantas Staškevičius ištarė labai svarbią frazę: „Įsigyk ir augink atsakingai“, kuri reiškia, kad mes atsakome už savo augintinį ne tik tuomet, kai jis pas mus jau gyvena, tačiau atsakomybė prasideda nuo tos akimirkos, kai nusprendžiame gyvūną priimti į savo namus ir renkamės, iš kur jis pas mus atkeliaus.

Šuns dienos proga LKD Mokymo centras kvietė susipažinti su 5 gyvūnų laisvėmis, kurios leidžia mums pamatyti ir suprasti, ar ta vieta, iš kurios atkeliauja mano augintinis, tikrai yra patikima. Taip pat, ar mes patys užtikriname savo augintiniams tokį gyvenimą, kokio jiems reikia?

Aš atsakau, kad mano augintinis nepatirtų baimės ir streso.
Aš atsakau, kad mano augintinis galėtų elgtis natūraliai.
Aš atsakau, kad mano augintinis nepatirtų nepatogumų.
Aš atsakau, kad mano augintinis nekentėtų alkio ir troškulio.
Aš atsakau, kad mano augintinis nepatirtų traumų ir nejaustų skausmo.

Daugelis tikrai žino, kad tampa atsakingi už tuos, ką prisijaukino. Penkios gyvūnų laisvės yra nuostabi nuoroda, tarsi kompasas, padedantis orientuotis ir suprasti, ar patenkiname savo augintinio poreikius. Šuns dienos proga susirinkusius šventės dalyvius lydėjo lietus, tačiau tai, kad tiek daug žmonių pasirinko nesėdėti namuose, o suteikti savo šuniui įdomią dieną, išbandyti su juo įvairias veiklas, tik parodo, kad daugelis nori ne tik užtikrinti pagrindines laisves, tačiau suteikti ir labai įdomų gyvenimą!

WonderDog šunų akademija ir SmartDog – tai dresūros mokyklos, kurios kvietė į įvairiausias veiklas. Jų ringuose susirinkę šunų augintojai ėjo pagundų trasą, išmėgino tokias veiklas kaip hoopers, rally obedience, triukus, šunų fitnesą, svorio tempimą. Taip pat galėjo paklausyti ir paskaitos apie vaikus ir šunis. Doggy Gym, šunų sporto salė, suteikė galimybę išmėginti daugelio keturkojų taip pamėgtus bėgimo takelius šunims.

Šventės organizatoriai bei dalyviai džiaugėsi ir Vilniaus kolegijos veterinarijos studijų programos, Menų ir kūrybinių technologijų fakulteto kultūrinės veiklos vadybos ir šokio pedagogikos katedros bei Mados dizaino katedros studentų iniciatyvomis, aktyvumu rengiant Šuns dienos minėjimą ir jo metu. Be visų įdomių veiklų šunims UAB „Jakovo veterinarijos centras“ šeimininkams suteikė galimybę renginio metu atvesti paskiepyti savo šunis nemokama vakcina nuo pasiutligės, o norintys galėjo paženklinti ir užregistruoti savo augintinį už simbolinę kainą. Tai buvo didelė pagalba mažesnes pajamas gaunantiems žmonėms, todėl labai džiugu, kad buvo daug tuo pasinaudojusių.

Visos šventės metu matėsi daug besišypsančių veidų, kurie džiaugėsi galėdami susitikti su savo bendraminčiais, pasidžiaugti vienas kito draugija, apsilankę Šuns dienos draugų palapinėse sudalyvauti konkursuose, loterijose, edukacinėse veiklose, susipažinti su įvairiausia kinologų ir veislynų veikla. Džiaugiamės, kad visos veiklos sulaukė tiek dėmesio!

Tarp visų šventės palapinių buvo viena ypatinga. Tai gyvūnų prieglaudos „Lesė“ palapinė. Joje šventės metu dalyvius pasitiko ne tik savanorės su paruoštu smagiu žaidimu ir edukacine medžiaga, tačiau su jomis buvo ir šuniukas, vardu Beilis. Jaunasis „pilietis“ šiuo metu kaip tik ieško namų, todėl atėjo į šventę tikėdamasis kam nors kristi į akį ir į širdį. Na, o mes tikimės, kad tai gali būti viena geriausių vietų Beiliui surasti namus, nes Šuns dienos šventėje žmonės ne tik daugiau sužinojo apie atsakomybę, tačiau ją ir demonstravo.

Lauryna Liepuonienė

Agatos Mulerovaitės nuotr.

Daugiau įspūdžių ir nuotraukų.