Naujienos

Lietuvos vaikus kviečiame sukurti „Gyvūno teisių knygą“

„Gyvūno teisių knyga“ – puiki galimybė skleistis vaikų kūrybiškumui. Gera proga skatinti atsakingą gyvūnų augintinių pasirinkimą ir meilę gyvūnams. Svarbus akcentas aiškinant vaikams apie gyvūnų teises ir žmonių pareigas. Visa tai ir dar daugiau respublikos vaikai kartu su mokytojais patirs dalyvaudami Lietuvos kinologų draugijos organizuotame bei Lietuvos Respublikos Žemės ūkio ministerijos globojamame konkurse „GYVŪNO TEISIŲ KNYGA“.

Konkursas skirtas Lietuvos Respublikos Seimo paskelbtiems „Gyvūnų gerovės metams’ 2022“ paminėti ir propaguoti „Penkias gyvūnų laisves“.

Kurdami vaikai supras, kokia svarbi gyvūnų gerovė, tuo pačiu bus lavinama jų meninė saviraiška, paremta gyvūnų laisvių ir gerovės supratimu.

Padedami mokytojų sužinos, kaip gimsta KNYGA! Kas yra knygos viršelis, nugarėlė, metrika, kaip atrodo puslapiai – konkurso organizatoriai laukia būtent KNYGOS, o ne atskirų piešinėlių. 

Konkurse, kuris vyks iki gegužės 23 d., dalyvauti kviečiami 0-4 klasių mokiniai. Prieš dalyvaujant, kviečiame iki gegužės 15 d. užpildyti registracijos anketą. Visos konkurso sąlygos pateikiamos konkurso nuostatuose. 

Geriausios, įdomiausios KNYGOS bus eksponuojamos Lietuvos kinologų draugijos renginiuose, miestų bibliotekose, kitose edukacinėse erdvėse.

Laimėtojai bus paskelbti gegužės 25 d. Lietuvos kinologų draugijos interneto svetainėse www.kinologija.lt ir www.mesirsunys.lt bei LKD feisbuko paskyroje. Knygos bus vertinamos pagal šias vaikų amžiaus grupes: 1 gr. – 0 kl. (priešmokyklinė), 2 gr. – 1 kl., 3 gr. – 2 kl., 4 gr. – 3 kl., 5 gr. – 4 kl. Knygas vertins komisija, sudaryta iš Lietuvos kinologų draugijos bei Vilniaus kolegijos Menų ir kūrybinių technologijų fakulteto atstovų. Vertinant darbus bus atsižvelgiama į meniškumą, estetiškumą, formos ir turinio originalumą, temos atskleidimą. Geriausių darbų autoriai bus apdovanoti rėmėjo/-ų ir organizatorių prizais, o mokytojams ir visoms dalyvavusioms klasėms bus įteikti Lietuvos kinologų draugijos padėkos raštai.

Konkursą globoja Žemės ūkio ministerija, remia didžiausias gyvūnų prekių parduotuvių tinklas Kika.

Daugiau informacijos el. paštu lkd.dovile@gmail.com , tel. +370 615 53 502.

X