Naujienos

Specializuotoje parodoje išrinkti gražiausi šnauceriai ir pinčeriai

Birželio 18 dieną Lietuvos, Latvijos ir Ukrainos šnaucerių bei pinčerių mylėtojai su savo augintiniais rinkosi į Lietuvos šnaucerių mylėtojų klubo parodą. Paroda vyko Molėtų rajone, Radžiūnų aerodrome. Šunims teisėjavo tarptautinė teisėja, LKD prezidentė Ramunė Kazlauskaitė. Į parodą buvo registruoti 73 šunys.

Gražiausiu parodos šunimi išrinktas vilnietės Dianos Jurkuvėnienės ir Aušros Jusės juodas cvergšnauceris CH ANTRACITO MAGIJA FAVORIT. Gražiausio veterano konkursą (varžosi ne jaunesni nei 8 metų šunys) laimėjo Almos Veršickienės mitelšnauceris CH AVE CONCORDE SHABLIS. Veislynų konkurse nugalėjo cvergšnaucerių veislynas „Antracito magija“, jo savininkė – D. Jurkuvėnienė.

Retriveriai: tarptautinių ekspertų vertinimai ir gražiausiųjų rinkimai

Labradoro, auksaspalviai, garbanotieji, lygiaplaukiai ir Naujosios Škotijos retriveriai, iš viso 93 retriveriai  birželio 18 dieną varžėsi specializuotoje, jau 34 kartą Lietuvos retriverių mylėtojų klubo organizuotoje, parodoje.

Šunis vertino tarptautinė šunų teisėja iš Belgijos Kathy Braeckman (veislyno „Glitters“ savininkė) ir Gerdina de Klerk iš Olandijos (veislyno „Barking Voice“ savininkė). Teisėja K. Braeckman vertino auksaspalvius, o G. de Klerk – Labradoro, lygiaplaukius, garbanotuosius ir Naujosios Škotijos retriverius. Paroda vyko Radžiūnų aerodrome, Molėtų rajone.

Intelektualaus pažinimo ralio „taikiklyje“ – lietuvių skalikai

„Nuoširdžiai dirbant su šunimis paprastai net nesitikima kažkokio ypatingo požiūrio ar dėmesio, juk geriausia dirbti savo darbą tyliai. Tačiau birželio 4-ąją viskas vyko gana garsiai... Bet apie viską iš pradžių. Šie metai yra paskelbti gyvūnų gerovės metais ir jau vyko nemažai tam skirtų renginių. Apskritai reikėtų pastebėti, kad Lietuvoje yra ne tik nacionalinė šunų veislė, bet ir kiaulių, avių, ožkų, arklių, balandžių, galvijų, žąsų veislės. Visų šių veislių išsaugojimas yra labai svarbus darbas ir viena iš to darbo dalių yra visuomenės švietimas. Taip jau atsitiko, kad prieš kelis mėnesius į mus kreipėsi mototurizmo ralio organizatoriai, kurie nusprendė prijungti gyvūnų gerovės temą prie savo šių metų renginio. Mus jiems rekomendavo Lietuvos kinologų draugija.

AŠA Marijampolėje: besikeičiantis požiūris į šunis

Šią gegužę Marijampolės miesto šunų mylėtojai, laikantys arba planuojantys įsigyti augintinį, nemokamai galėjo įgyti žinių „Atsakingo šeimininko akademijoje“ (AŠA). Šis savanoriškas socialinis projektas apima beveik visus Lietuvos miestus. Marijampolėje jis vyko trečią, bet tikrai ne paskutinį, kartą.

Išklausiusieji 5 paskaitas šuns pasirinkimo, priežiūros, dresūros, gerovės ir kitais klausimais gavo Atsakingo šeimininko pažymėjimus. Paskaitos vyko Marijampolės savivaldybės salėje, jas skaitė patyrę savo srities specialistai. Tarp baigusiųjų AŠA mokymus – ir dešimtmetis Mykolas Kubilius.

„Supreme Bis“ taurė liko Lietuvoje ir atiteko už ją gerokai mažesniam nykštukiniam pudeliui

Į tarptautines šunų parodas Radžiūnų aerodrome (Molėtų r.) buvo registruota daugiau kaip tūkstantis šunų iš Suomijos, Švedijos, Latvijos, Estijos, Lenkijos ir kt. šalių. 187 šunų veislių atstovai tris dienas varžėsi dėl pačio gražiausiojo titulo. Džiugu, kad teisėjo iš Slovakijos Vlado Piskay sprendimu, šio titulo labiausiai vertas buvo ilgametės pudelių veisėjos, vilnietės Julijos Dijakovskajos nykštukinis pudelis VIRUS PARADOKSAS. Šis juodo kailio pudeliukas visas tris parodos dienas išties buvo „virusas“, jis laimėjo ne vieną konkursą.

Gegužės 27 d. parodoje „Aukštaitija 2022“ teisėjas iš Rumunijos Roberto Schill gražiausio dalyvio titulą suteikė amerikiečių akita veislės šuniui CH STYLESIGN LITTLE RED CORVETTE iš Estijos. Antras – airių seteris CH NOBLETON CLOVER MOORS iš Estijos, trečias – cvergšnauceris ANTRACITO MAGIJA FAVORIT (savininkės D. Jurkuvėnienė ir A. Jusė).

„Gyvūno teisių knyga“: meno kalba vaikai išsakė požiūrį į gyvūnų teises

Lietuvos kinologų draugijos Mokymo centras kasmet rengia respublikinius vaikų kūrybos konkursus. Jau vyko konkursai „Mano svajonių šuniukas“, „Svajonių šuniuko dubenėlis“, „Svajonių šuniuko žaislas“. Pasaulinės gyvūnų globos dienos proga buvo organizuotas nuotolinis vaikų piešinių konkursas „Myliu savo augintinį“.

„Visuomenės švietimas gyvūnų gerovės klausimais gali vykti įvairiai. Svarbiausia, kad gyvūnų gerovės žinutė pasiektų ir mažus, ir suaugusiuosius. Ir kad būtų patraukliai, įdomiai pateikta, o tam ypač tinka kūrybiniai konkursai vaikams ir jaunimui, nes į juos įsitraukia ne tik vaikai, bet ir mokytojai, vaikų tėvai. Seimas šiuos metus paskelbė Gyvūnų gerovės metais, todėl mintis, kad pradinių klasių mokiniai sukurtų „Gyvūno teisių knygą“, mūsų komandai pasirodė prasminga ir įdomi“. Mūsų idėją palaikė ir Žemės ūkio ministerija bei  Vilniaus kolegija“, – sakė Lietuvos kinologų draugijos Mokymo centro vadovė Daiva Kvedarienė.

Pasaulio Lure Coursing čempionate puikiai sekėsi Lietuvos sportininkams

Gegužės 26-29 d. Kalajoki kurortinėje vietovėje Suomijoje įvyko Pasaulio Lure Coursing čempionatas (FCI World Championship and CSS World Winner event - Lure Coursing). Lietuvos sportininkų delegacijai šiame pasaulio čempionate sekėsi puikiai. Iš 10 rinktinės dalyvių net 3 šunys lipo ant nugalėtojų pakylos, nepamirškime, jog tai pasaulio nugalėtojų pakyla! Buvo nuostabu girdėti skambant Lietuvos himną ir didžiuotis mūsų šunų pasiekimais.

Didžiausias pasiekimas – saliukių „fronte“. Kaunietės Skaistės Skibiniauskienės šuo Penktas Elementas Desert Kyzyl Kum (CACIL patinai) laimėjo 1 vietą! Negana to, Estijoje gyvenanti kalytė iš tos pačios vados Penktas elementas Desert Wahba taip pat užėmė 1 vietą kalyčių klasėje.

Nuotolinis seminaras „Šunų veisimo dokumentai ir jų įforminimas“

LKD Mokymo centras kviečia šunų veisėjus kelti savo kvalifikaciją ir gilinti kinologijos žinias. 

Birželio 15 d., trečiadienį, kviečiame dalyvauti nuotoliniame seminare „Šunų veisimo dokumentai ir jų įforminimas“. Seminarą „Šunų veisimo dokumentai ir jų įforminimas“ ves Lietuvos šunų veislių knygos (LŠVK) vedėja Irena Dorožnikovienė.

Hlohovec mieste Slovakijoje praūžė Pasaulinė samojedų fiesta

Šunų veisėjai dažnai sako: specializuotos veislės parodos, patyrusių, pasaulinio lygio veislės specialistų seminarai yra aukso vertės. Diskutuoti su kolegomis, gyvai išklausyti specialistų nuomonės, palyginti savo šunis su kitais, pamatyti, koks šiuo metu yra mylimos veislės etalonas, į ką reikėtų lygiuotis ir kokia turėtų būti veislės ateitis – svarbu kiekvienam atsakingam veislinių šunų veisėjui.

Būtent to ir siekta gegužės 20-22 d. Slovakijoje, Hlohovec mieste vykusiame samojedų mylėtojų renginyje – Pasauliniame samojedų augintojų suvažiavime (World Samoyed Meeting 2022).

Vilniaus kolegiją ir LKD sieja bendri projektai, prasminga savanoriška veikla

Jau ne vienerius metus Vilniaus kolegiją  ir Lietuvos kinologų draugiją sieja partnerystė – bendri projektai šunų parodose bei kituose kinologų renginiuose. Studentų ir dėstytojų kūrybinės idėjos, savanoriška pagalba labai svarbūs, o Vilniaus kolegijai – kokia šios partnerystės nauda?

„Dalyvavimas LKD Mokymo centro veiklose Vilniaus kolegijos Menų ir kūrybinių technologijų fakultetui yra labai svarbus. Tai tradicija. Mes bendradarbiaujame jau ketverius metus, – pabrėžė Projektų ir kompetencijų plėtros skyriaus edukacinių programų koordinatorė Inga Kepalienė. –  Tai galimybė studentams iš arčiau susipažinti su socialiai atsakinga įmone, LKD Mokymo centru, kuris savo veiklose demonstruoja socialinę atsakomybę ir darnų valdymą. Kultūrinės veiklos vadybos studentai renginių metu (Gyvūnų globos diena, Šuns diena ir kt. – Red.) gali savo žinias pritaikyti praktikoje, pagilina komunikacijos kompetenciją, dalijasi savo gebėjimais: parengia kūrybiškų užduočių, moko šventės dalyvius, kaip pasigaminti žaislų ir aksesuarų augintiniams, panaudojant antrines žaliavas. Įvaizdžio dizaino studijų programos studentai taip pat gali pademonstruoti savo įgytas kompetencijas: sukurti šventinę nuotaiką vaikams, piešti ant veidukų pasirinktų gyvūnų snukučius. Mados dizaino ir technologijų studijų programos studentės kūrė guolius šuniukams, panaudodamos tekstilės atraižas, siuvo lietpalčius iš nebenaudojamų skėčių. Per šias veiklas labiau pajuntama  savanorystės ir dalijimosi svarba (guolius studentai vėliau padovanojo gyvūnų prieglaudai „Lesė“ – Red.)“.

ICF šunų kinkinių sporto pasaulio čempionate dalyvavo ir Lietuvos atstovė

Purvas, staigūs posūkiai, siauri miško keliukai, kone viduryje kelio pasitaikantys medžiai ir daugybė dalyvių trasoje – taip galima apibūdinti balandžio pabaigoje vykusį ICF individualių disciplinų šunų kinkinių sporto pasaulio čempionatą Pledrane (Prancūzija). Čia prie starto linijos stojo vienintelė Lietuvos dalyvė – Agnė Būdžiūtė, DBW (dviratininkė ir šuo) kategorijos elito grupėje tarp 44 dalyvių ji užėmė 12 vietą.

ICF (International Canicross Federation) – tarptautinė kanikroso federacija, rengianti pasaulio ir Europos čempionatus, kuriuose varžosi šunų kinkinių sporto individualių disciplinų sportininkai. Tai paspirtukas ir šuo, dviratininkas ir šuo, bėgikas ir šuo. Šios organizacijos nare yra ir Lietuvos šunų kinkinių sporto federacija.

Baltijos čempionų čempionato lyderiai – vokiečių nykštukinis špicas ir falenas

Gegužės 7 dieną Lietuvos kinologai pasitiko svečius iš Latvijos bei Estijos ir surengė ilgai atidėliotą šventę – Baltijos šunų čempionų čempionatą, kuriame varžėsi 32 šunys čempionai.

Čempionato pusfinalio ir finalo, teisėjų nuomone, labiausiai buvo verti vokiečių nykštukinis špicas IN TIME POMS SMOKING SENSES iš Lietuvos, falenas iš Latvijos Dollbabies Mishka Make My Day ir du Estijos kinologų šunys – Jorkšyro terjeras Wonderform Andante Vivace ir mažasis pudelis Cen Clarence‘s Party Animal.

X