Šventės

Šuns diena 2021: buvome su jumis drauge!

Balandžio 24-ąją kartu su visais šunų mylėtojais minėjome visuotinę Šuns dieną. Kasmet šventės idėja būna vis kita, o šiemet buvo pasirinkta idėja „Šuo ir aš: gera gyventi kartu“. Gaila, kad dėl karantino suvaržymų šventėme tik virtualiai, tačiau mūsų dėmesys ir meilė šunims dėl to nė kiek nenukentėjo. Šuns dienos feisbuko paskyroje jau kovo pabaigoje startavo Lietuvos kinologų draugijos prezidentės, žurnalistų, dresuotojų, veisėjų, sporto su šunimis entuziastų, kinologijos savanorių, veterinarijos gydytojų pasisakymai, kodėl jiems gera gyventi su savo šunimi ir kada šuniui su jais gyventi gera. Šiuos pasisakymus iliustravo ne tik nuotraukos su augintiniais, bet ir specialiai tam turiniui sukurtas saulėtas geltonas įvaizdis.

 

Pasak šio projekto vadovės Augustės Daukšienės, geltona spalva simbolizavo džiaugsmą ir šilumą, kurios taip trūko vėluojant pavasariui: „Nuoširdžius, labai atvirus pasisakymus ir nuotraukas su savo augintiniais siuntė visi, kas tik norėjo. Įdomu buvo skaityti, nes šuo kiekvienam žmogui reiškia skirtingus dalykus, tačiau apibendrinus, reiškia tą patį – meilę. Džiaugiamės, kad Šuns dieną buvo išlaikyta tradicija vestis augintinius į darbą (tie, kas darbavosi biuruose, o ne namie). Penktadienį, šventės išvakarėse, šunys lankėsi ir Krašto apsaugos ministerijoje, ir Lietuvos kariuomenės kanceliarijoje. Jau tvirtai galime sakyti, kad Šuns diena tapo visuotine, ją švenčia ne tik pavieniai šunų augintojai, bet įsitraukia ir didesni kolektyvai – vaikų ugdymo įstaigos, valstybinės institucijos, visuomeninės organizacijos, naujienų portalai, gyvūnų prekių parduotuvės – visi, kas myli šunis ir savo gyvenimo be jų neįsivaizduoja“.

Štai keletas citatų iš mėnesį trukusios šventinės akcijos „Šuo ir aš: gera gyventi kartu“.

Televizijos žurnalistė Rita Miliūtė, Jorkšyro terjerės Meškos šeimininkė, parašė: „Šuo yra džiaugsmas pačiu gryniausiuoju svoriu nuo pat ryto, kuomet tie 3 kilogramai džiaugsmo (mūsų su Meška atveju) įbeda savo juodą nosį į tave. Labai tikiuosi, kad būdama TV ekrane ji prisideda prie vakarietiško požiūrio, kad pavojaus nekeliantis gyvūnas gali būti su savo šeimininku ne tiktai parkuose ir gatvėse, bet ir uždarose erdvėse“.

„...gal šiek tiek savanaudiška turėti tokį draugą, kuris žvėriškai džiaugiasi, kai tu grįžti, nors buvai išėjęs tik kelioms minutėms į kitą kambarį. Draugas, su kuriuo žiūri filmus ir jis niekad neprieštarauja dėl tavo pasirinkimo...“, – atvirai prisipažino Entlebuho zenenhundo Maurio šeimininkas, roko grupės „Arbata” lyderis Andrius Zalieska - Zala.

Lietuvos kinologų draugijos prezidentė Ramunė Kazlauskaitė kartu su savo augintiniu, ilgaplaukiu čihuahua Bučkiu, Šuns dienos proga priminė išsireiškimo „geriausias žmogaus draugas“ atsiradimo istoriją ir linkėjo visiems pajusti, ką reiškia turėti geriausią draugą. 

Tuo pačiu metu Šuns dienos paskyroje vyko viktorinos, buvo galima laimėti prizų sau ir savo augintiniui. „Ar žinai?“, „Pasaulio šunys“, „Sportas su šunimi“, „Tiesa ar melas?“ – keturios originalios, Mokymo centro sukurtos viktorinos, kuriose buvo galima dalyvauti virtualiai, sudomino šimtus Šuns dienos dalyvių.

„Šuns diena, kurią šventėme jau šeštą kartą, visada buvo ir liks švietėjišku renginiu, – pabrėžė LKD Mokymo centro vadovė Daiva Kvedarienė. – Šventinės pramogos su augintiniais, noras pradžiuginti savo šunis, be abejo, taip pat labai svarbu, bet mes nuo pat Šuns dienos iniciatyvos pradžios siekėme švietimo tikslų – atkreipti visuomenės dėmesį į šunų svarbą žmonių gyvenime, pabrėžti gerąsias šunų savybes bei jų prigimtinę teisę būti su žmonėmis. Kasmet, bet vis kitaip, akcentuojame, kad meilė pirmiausia reiškia atsakomybę, todėl linkime šunims bei žmonėms puoselėti šį brangų ryšį, pasitikėti vieni kitais ir kasdien patirti daug džiugių akimirkų“.

O balandžio 24-ąją, pačią šventės dieną, dar įvyko ir video konkursas „Gera gyventi kartu“, taip pat sulaukęs gausaus šunų mylėtojų dėmesio. Po konkurso buvo išrinkti ir apdovanoti dešimt šauniausių filmuotų siužetų autorių. Prisiminkime šiųmetinę ir ankstesnes Šuns dienas – jūsų dėmesiui specialus Šuns dienos puslapis.

Šventę rėmė KikaNature's Protection ir Pilių direkcija.

X