Naujienos

Vilniečio Gedimino Patkausko nuotrauka – tarp geriausių

Baigiantis metams daug kas „skaičiuoja viščiukus“: ką laimėjo, kiek „užgyveno“, ko išmoko. Vilnietis Gediminas Patkauskas taip pat turi kuo pasidžiaugti bei ką prisiminti. Ir ne vien savo augintinio laimėtus prizus šunų parodose, bet ir Pasaulio spaudos apie šunis asociacijos (World Dog Press Association) fotografijų konkurse laimėtą prizą...

Tą fotografiją būtų galima pavadinti „Meilė“. Arba „Ji ir jis“. O gal – „Ežero burtai“. Romantiškoje nuotraukoje, kur ant suolelio susiglaudę sėdi šuo ir jo šeimininkė, kiekvienas įžvelgs tai, ką nori matyti. Ką jaučia, brangindamas savo augintinį. Ką patiria, būdamas gamtoje su ištikimiausiu savo draugu – šunimi. 

Tikriausiai daug gražių dalykų įžvelgė ir fotografijų konkurso vertinimo komisija, konstatavusi ne tik puikią idėją, bet ir fotografo talentą, gebėjimą perteikti nuotaiką ir jausmus.

Konkurso nuotraukos buvo vertinamos skirtingose kategorijose: sportas ir judesys, portretas, geriausias žmogaus draugas, herojiški šunys (tarnybiniai šunys, aklųjų vedliai, gelbėtojai ir pan.). Savo nugalėtoją – geriausią nuotrauką taip pat rinko rėmėjai, būtent jie ir skyrė pirmąją vietą Gediminui Patkauskui. Prizas jam buvo įteiktas birželio pabaigoje Madride vykusioje Pasaulinėje šunų parodoje. Iš viso vertinimo komisijai buvo pateiktos 86 pasaulio fotografų nuotraukos.

Paklaustas, ar nuotrauka surežisuota, ar pavyko pagauti atsitiktinį kadrą, Gediminas prisipažįsta, jog kadras apgalvotas. Ir nors būta įvairių minčių, bandymų ir variantų, galiausiai jis pasirinko šį kadrą.

„Fotografija su manimi daugiau nei du dešimtmečiai, o šunų fotografija „užsikrėčiau“ prieš porą metų, mano gyvenime atsiradus ryzenšnauceriui, su kuriuo pradėjom važinėti į šunų parodas. Šiemet su juo turbūt daugiau nei pusę Europos valstybių apkeliavom, nuo kaimyninių iki Ispanijos, Makedonijos ir kitų šalių“, – pasakoja ryzenšnaucerio šeimininkas, fotografas Gediminas Patkauskas. 

Sentimentų ryzenšnauceriams jis turi nuo vaikystės. Ir ne šiaip sentimentų, o daug gilesnio jausmo – pagarbos. Jo nuomone, laikant gyvūną augintinį pagarba gyvai būtybei yra svarbiausia.

„Vasaros atostogas leisdavau Palangoje pas senelius. Mus, vaikėzus, laukuose, miškuose dienas leidžiančius dažnai lydėdavo draugo ryzenas. Jis buvo ir mūsų draugas, ir sargas, visada šalia, toks žaismingas, ištikimas, savas“, – jautriais prisiminimais dalijasi fotografas. Ir nors yra laikęs taksą, taip pat turėjo neveislinių šunų, ryzenšnauceris jam yra kažkas daugiau nei šuo. Būtent tai galima pajusti jo darytoje nuotraukoje, pasaulio fotografų konkurse laimėjusioje išskirtinį prizą.

Daugiau apie konkursą.

https://www.facebook.com/Tales4Pets

X