Naujienos

Vasaros karščiai kelia didelį pavojų mūsų augintiniams

Kokie pavojai tyko vykstančių į šunų parodas, atostogauti ar praleisti savaitgalį gamtoje? Kaip elgtis, kad mūsų išvykų ir atostogų netemdytų rūpesčiai dėl sunegalavusio šuns? Kaip pasirūpinti augintinio gerove?

Šunų augintojai pirmiausia turi įsidėmėti šias taisykles: nepalikti augintinio automobilyje, net jeigu šis pastatytas pavėsyje; šuo visada turi turėti galimybę palakti vandens; per karščius neužsiimkite su šunimi labai aktyvia veikla, sportu. Būkite atidesni antsvorio turintiems, vyresnio amžiaus šunims, nėščioms bei šuniukus žindančioms kalytėms, trumpo snukio šuneliams, sirguliuojantiems gyvūnams.

Šiluminis smūgis

Negalima palikti šuns uždarytame automobilyje arba pririšto ten, kur nėra pavėsio. Jei šuo vangus, lekuoja, vemia ir alpsta, akys paraudę – jis perkaito. Neškite augintinį į pavėsį, vėsinkite kūną šaltu vandeniu, apklokite šlapiomis drobulėmis. Ant galvos, jei turite, uždėkite ledų kompresą. Neduokite lakti daug vandens, lakinkite po truputį. Jei šuo neatsigauna, darykite dirbtinį kvėpavimą ir skubiai vežkite į gydyklą.

Daugiau... 

X