Naujienos

Tris kartus karūnuotą Maltos bišoną Džiazą į pergales lydėjo komanda

Veislinių šunų vertę kuria veisėjai, treneriai, parodų ir varžybų teisėjai, vedliai, gyvūnų priežiūros specialistai, veterinarijos gydytojai. Už puikaus, daug pasiekusio šuns, visada stovi nemaža komanda, apie kurios egzistavimą kartais net nenutuokiame. Būtent komanda sukuria ir pristato visuomenei puikius veislinius šunis, atstovauja Lietuvos kinologijai. Šiaulietė Ginta Pilipuitienė ir jos komanda – vieni iš jų.

Kaip jūsų šuo atrodo ir kaip jaučiasi sulaukęs vyresnio amžiaus? Ar dar galite juo džiaugtis parodose bei varžybose? Jis vis dar žvalus, aktyvus, žmonėms džiaugsmą teikiantis ir, kas labai svarbu – puikus savo veislės atstovas?

Kasmet Lietuvos kinologų draugija skelbia konkursą „Top šuo“, jo tikslas – išrinkti sėkmingiausiai parodose pasirodžiusius (tobulai veislei atstovaujančius) šunis: Top suaugusį, Top jauną ir Top šunį veteraną.

2023 m. Lietuvos TOP šunimi išrinktas kaunietės Laurynos Kudirkienės Lasos apsas TAI FANZA EAST TO WEST. Tarp jaunų šunų pirmą vietą laimėjo samojedas KLAJOKLIŲ ŠUO FANTASTIC BOYFRIEND (savininkai D. ir E. Mickiai). TOP veterano titulą laimėjo Maltos bišonas AMPLUA UH THAT JAZZ (savininkė G. Pilipuitienė), namie trumpai vadinamas Džiazu.

„Džiazas yra tikras „lietuvis“ ir tikras šiaulietis“, – šypsosi Ginta Pilipuitienė, prieš dešimtmetį įsigijusi šį žavų šuniuką veislyne „Amplua“. Jau tuomet Džiazo veisėja Ieva Žemliauskienė pastebėjo šio šuns išskirtinumą, gilų žvilgsnį, tvirtą charakterį.

„Trijų mėnesių jis atvyko į mūsų šeimą, veislyną „Tik Marabu“. Tai buvo trečias Maltos bišonas mūsų namuose. Veislynui jau dešimt metų, laikome tik „maltutes“, – pasakoja Maltos bišonų gerbėja Ginta. Baltas šilkinis šių šuniukų kailis reikalauja išskirtinės priežiūros ir kantrybės, bet veisėjos tai nevargina. Jos nuomone, tai puiki galimybė ilgiau pabūti su savo augintiniu, pabendrauti. Kad turės balto kailio šunį, lėmė ir dukters Emilijos pasirinkimas, nes šiai patikdavo balti žaisliniai šuniukai. Dabar jau šešiolikmetė Emilija nuo septynerių metų pradėjo dalyvauti jaunųjų vedlių konkursuose. Emilija atsakingai treniruoja ne tik Maltos bišonus, bet ir kitų veislių šunis, ruošia juos parodoms.

„Neplanuojam kitos šunų veislės, norisi puoselėti ir tobulinti Maltos bišonus. Daug keliaujam po šunų parodas. Jeigu yra galimybė, vykstame į Europos ir pasaulio čempionatus. Negalime užsisėdėti, turime matyti ir kitų veislynų Maltos bišonus. Tai mūsų galimybė tobulėti, be to, parodose smagu ir pasivaržyti“, – sako gražiausio 2023 metų Lietuvos šuns veterano Džiazo savininkė.

Jos šuo galėtų save laikyti „žvaigždūnu“. Daugiau kaip 200 kartų Džiazas tapo geriausiu veislės atstovu, 21 kartą buvo geriausias parodos šuo tarp visų šunų veislių. 2015 metais, būdamas vos 10 mėnėsių, Osle laimėjo Europos jaunų šunų vicečempiono titulą. Minėtoje parodoje nugalėjo žinomiausius čempionų klasės patinus, laimėjo Norvegijos čempiono titulą. 2015 metais, surinkęs 12 jaunimo čempiono titulų, išrinktas Lietuvos TOP jaunu šunimi. Pasak Gintos, šis pasiekimas užaugino sparnus, todėl 2016 m. jie tikslingai rinko taškus, dalyvavo įvairiose tarptautinėse parodose. Per metus jų augintinis tapo 25 šalių čempionu suaugusiųjų klasėje, jam buvo patvirtintas  tarptautinio čempiono titulas ir, žinoma, 2016 metų Lietuvos TOP šuns titulas.

„Jau būdamas veteranas Džiazas dalyvavo Europos šunų čempionate Danijoje ir laimėjo Europos šunų veteranų čempiono titulą. Praėjusius metus „uždarė“ laimėdamas 2023 metų Lietuvos TOP šuns veterano titulą. Juokaujame, kad jis triskart karūnuotas“, – augintinio pasiekimus vardydama Ginta pabrėžia, jog Džiazas yra ne tik geras show šuo, bet ir puikus reproduktorius. Savo parodų karjerą jis baigia, tačiau šunų mylėtojus jau džiugina jo palikuoniai.

Ginta dėkinga Džiazo veisėjai už patarimus, vedlei Marijai Zemlianskajai už puikų šuns pristatymą parodose. Akivaizdu, jog tai visos komandos nuopelnas. Šuns laimėti titulai labai džiugina, tačiau visai Džiazo komandai pirmiausia tai yra aistringas hobis ir meilė Maltos bišonų veislei.

Gintos Pilipuitienės asm. nuotr.

X