Naujienos

Šv. Huberto diena Raudonės pilyje: kartu su visais šventė ir rusų kurtai

Ūkanotą lapkričio 6-osios rytą šimtai medžioklės entuziastų ir smalsuolių susirinko aplink gražuolę Raudonės pilį paminėti šv. Huberto dienos.

Kur buvę, kur nebuvę, subūrę nemažą būrelį bendraminčių, į renginį atvažiavome ir mes su „borziukais“. Tai jau antroji rusų ilgaplaukių kurtų draugijos „Aristokratai“ išvyka į viešumą po savo vėliava. Esame labai dėkingi Jurbarko šunų klubo „Letena“ vadovei Egidijai Mockuvienei už šiltą kvietimą dalyvauti medžioklinių šunų veislių pristatyme ir galimybę pabūti šventėje.

Pasirodo, tokiu formatu šv. Huberto diena Lietuvoje paminėta pirmą kartą. Tik atvykus ir šiek tiek „apsiuosčius“, suskubome jungtis prie šventinės eisenos Raudonės miestelio gatvėmis. Ėjome kartu su medžioklės būreliais, medžioklinių šunų augintojais ir klubais. Nors žvalgytis po Raudonę ar į linksmas Naujosios Škotijos retriverių uodegas eisenos priekyje buvo labai smagu, bet tikrai netekome žado, pamatę Lietuvos sakalininką V. Narkų su Kalifornijos vanagu ant galvos. Negana to, šventės dalyviai pamatė „medžioklės spektaklį“, sužinojo visas medžioklės su sakalais subtilybes.

Pasibaigus eisenai, Raudonės pilies kiemelyje įvyko šv. Mišios už gyvąją gamtą, medžiotojus ir jų šeimas, kurias aukojo katalikų ir evangelikų kunigai. Kartu su savo augintiniais buvo galima apžiūrėti pilyje vykstančią medžioklės trofėjų parodą. Net 2000 eksponuojamų trofėjų taikosi į Lietuvos, o gal net Europos rekordą. Vyko amatininkų mugė, kurioje buvo gausu medžioklės suvenyrų, žvėrienos skanėstų, vario dirbinių, keramikos. Tačiau labiau už viską šildė dėmesys mūsų augintiniams, šypsenos ir žvilgsniai. Paprastai sutikti praeiviai ar šunų parodų žiūrovai retai užduoda tokių klausimų, kokių sulaukėme šventėje: „Ar medžiojate su kurtais? Kokiu didžiausiu greičiu gali bėgti rusų ilgaplaukiai kurtai? Ar jie gali pagauti zuikį?“.

Teko gerokai pagalvoti prieš atsakant. Taip, jeigu paleidžiame savo „rusiukus“ laukuose, kur yra laukinių gyvūnų, jie medžioja ir tikrai neatsiklausia, ar galima. Todėl tenka būti budriems ir eiti tik į saugias vietas bei matyti toliau ir reaguoti staigiau už savo augintinius. Bėga rusų kurtai maždaug 55 km per valandą greičiu, šiek tiek lėčiau nei greihaundai. Pasitreniravę, o ypač komandoje su kitais, rusų kurtai gali pagauti zuikį (tokios galimybės neturi šunys, gyvenantys Vakarų Europoje, Lietuvoje tokios medžioklės su kurtais nėra uždraustos). Laukuose rusų kurtai lekia kaip vėjas, mėgaujasi gamta, o namuose tampa meiliais „katinais“, kuriems rūpi tik pakasymai ir guolio minkštumas.

Medžioklinių šunų veislių pristatyme renginio metu dalyvavo net 21 šunų veislės atstovai – lietuvių skalikai, bladhaundai, erdelterjerai, airių terjerai, valų terjerai, foksterjerai, jagterjerai, bavarų pėdsekiai ir kiti šunys. Kai kurias medžioklinių šunų veisles matėme pirmą kartą, tad veislių pristatymas buvo ir įdomus, ir naudingas. Trumpus pasisakymus apie veislės paskirtį ir kilmę vainikavo vokiečių kurtsharo pasirodymas,  demonstruojantis šiai veislei būdingą elgesį medžioklėje – tilktį.

Paskui šventės dalyviai ragavo tradicinės šiurpos, ja vaišino virimo čempionato dalyviai. Kvapni sriuba ir muzikinės grupės „Hiperband” koncertas visus sušildė ir „užpildė“... nekilo abejonių: jeigu kitais metais vyks tokia šventė, būtinai sugrįšime su savo augintiniais ir dar pasikviesime daugiau šunų mylėtojų.

 

Parengė Milda Jačiunskytė

Nikodema Photograpy 

X