Naujienos

Šuns diena 2023: Pažink mane!

Ar jaučiate artėjantį pavasarį? Užuodžiate žemės kvapus? Ankstyvais rytais ganote debesis?

Kas turi šunį, visa tai ir dar daugiau patyrė vos sniegui nutirpus. O jeigu jūsų paklaustų, ar kada nors bandėte užuosti senovę? Pajausti istoriją? Ir jeigu nežinote, kur ir kaip tą padaryti, pasikliaukite gyvūnais augintiniais! Nes yra metuose diena, balandžio 24-oji, kai šunys gali viską...

Prieš septynerius metus šią dieną minėti pakvietė Lietuvos kinologų draugija, taip pat paragino kasmet sugalvoti vis kitokią Šuns dienos idėją. Šių metų Šuns dienos idėja – Pažink mane!

Pažink savo šuns prigimtį, elgseną, poreikius. Pažink ne tik šunį, bet, jo padedamas, pažink gamtą, savo aplinką, istoriją. Šitaip besvarstant, paaiškėjo, kad visiems susiburti ir švęsti Šuns dieną būtų smagiau išvakarėse, balandžio 23 -iąją (sekmadienis!). O kai turi bičiulių, jie būtinai pasiūlo švęsti drauge ir prasmingiau, todėl kartu su Vilniaus pilių valstybinio kultūrinio rezervato direkcija kviečiame vilniečius ir sostinės svečius į Vilniaus Kalnų parką, į pramoginį edukacinį renginį „Užuosk pilis!“.

Ir visai nebūtina turėti šunį. Laukiame visų!

Visi drauge, grupelėmis, keliausime po Vilniaus pilių teritoriją, istorinėse stotelėse išgirsime pasakojimų apie pilis ir sostinės gimimą, juk Vilnius švenčia 700 metų jubiliejų! Susipažinsime su lietuvių skalikais ir pirmosios knygos apie lietuvių skalikus autoriais.

Grožėsimės senamiesčio panorama, išmėginsime atsinaujinusio Kalnų parko laiptelius ir takus, užuosime ir patirsime daug naujų dalykų. Išsamus maršrutas ir kita šio nemokamo renginio informacija bus paskelbta netrukus.

O tie, kas neturi galimybių arba laiko kartu su savo augintiniais „užuosti pilis“, šventės išvakarėse arba balandžio 24 dieną kviečiame suorganizuoti savo šunims ir sau šventę. Šunų mylėtojų klubai, dresūros mokyklos, socialinių tinklų grupės ir pavieniai gyvūnų mylėtojai jau pranešė, kad tikrai skirs laiko susitikimams, žygiams, paskaitoms, įvairioms veikloms, kurios padės dar labiau pažinti ištikimiausius mūsų draugus – šunis.

Entuziastas media nuiotr.

X