Naujienos

Ne paroda, o samojedų mylėtojų šventė!

Tai ne paroda, o mūsų šventė, ir ta šventė kaip niekad įspūdinga, sakė samojedų mylėtojai, gegužės 13 dieną susirinkę į Taujėnų dvarą.

Įspūdinga dvaro erdvė, užburianti pavasario žaluma, daugybė lietuviškų akcentų, pradedant specialiai šiai progai išaustomis tautinėmis juostomis, baigiant nacionaliniais šokiais ir etnografinių Lietuvos regionų užkandžiais.

Lietuvos samojedų klubo komanda gyveno šia diena daugiau kaip metus, kai buvo galutinai nuspręsta: 2023 m. Europos samojedų čempionatas (Euro Samoyed show) turi vykti Lietuvoje! Ką reiškia nedideliam veislės mylėtojų klubui suorganizuoti tokį renginį, neverta aiškinti, tačiau dalyvių ir teisėjų nuomonė vieninga: čempionatas tapo švente!

Šunis vertino Matti Tuominen ir Katja Korhonen iš Suomijos, Pierlugi Buratti iš Italijos ir Marta Bandur iš Slovėnijos. Varžėsi 96 šunys iš 8 šalių. Vyko ne tik gražiausio samojedų veislės atstovo rinkimai, bet ir šuniukų, mažylių, jaunimo, veteranų, porų, veislynų konkursai. Daug žavingų akimirkų žiūrovams suteikė konkursas „Vaikas ir šuo“ bei tradicinės Jaunųjų vedlių varžybos. Taip pat buvo suorganizuotas profesionalių šunų vedlių (vyresni nei 18 m.) konkursas.

Nauja tradicija – organizuoti visos Europos samojedų mylėtojų čempionatą – gimė 2017 metais, kai Čekijos samojedų augintojų klubas organizavo specializuotą parodą. Šios idėjos autoriais laikomi keturi samojedų veisėjai: Tuula Pratt, Yana Fulierova, Ota Janko bei Renata Fossati. Samojedų mylėtojų bendruomenė idėją iškart palaikė ir kasmet (išskyrus pandemijos laikotarpį) išsiruošia į čempionatą vis kitoje šalyje. 2024 m. Europos samojedų čempionatas vyks Čekijoje. 

Taujėnų dvaras (Ukmergės r.) šiam renginiui buvo pasirinktas neatsitiktinai. Puikus landšaftas, estetiška aplinka, galimybė apsistoti šalia esančiame viešbutyje, malonus aptarnavimas ir prašmatni dvaro aplinka šventinei vakarienei, galimybė neskubėti, keletą saulėto pavasario dienų skirti mylimiems šunims bei iš įvairių Europos šalių atvykusiems bendraminčiams. Sėkmingo renginio sudedamųjų būta daug ir čempionato dalyvių būtų buvę dar daugiau, tačiau jau kitą savaitgalį – Europos šunų čempionatas, nemažai samojedų mylėtojų šįkart pasirinko Danijos „kryptį“. Tačiau tie, kas dalyvavo, išsivežė pačius gražiausius prisiminimus.

„Grįžtame į Italiją su tiek daug puikių prisiminimų širdyje ir mintyse, o tai reiškia, kad turime nesustoti ir toliau puoselėti mūsų samojedus. Ir toliau kartu su jumis visais turime ieškoti būdų, kaip tobulėti. Tokio parodos organizavimo ir tokių rezultatų, kokius pamatėme Lietuvoje, galima pasiekti tik komandiniu darbu, tačiau didelė padėka bei pagarba ir klubo prezidentui Evaldui Mickiui. Iki susitikimo Čekijoje“, – savo socialinėje paskyroje parašė Se.Ra.S. Sezione di Razza Samoiedo in Italia vadovas Joseph Saccani.

2023 m. Europos samojedų čempionato lyderiai

Veislės nugalėtoja (BOB) – kalytė SMILING SNOWBALL REBELLIOUS BONNIE (sav. Kristiine Uspenksi ir Riina Teder) iš Estijos.

Gražiausias priešingos lyties atstovas (BOS) – LOVELY SNOW DIAMONDS CHARLIE STORM (sav. Kovacs Katalin ir Urban Sandor Tiborne) iš Vengrijos.

Gražiausias tarp šuniukų (BIS Baby) – ARKTIES ŠYPSENA GOLDEN SINGLE (sav. Patricija Barštė, Kaunas).

Gražiausias mažylis (BIS Puppy) – SMILING SNOWBALL ART OF ROCOCO (sav.: Kristiine Uspenkski) iš Estijos.

Gražiausias tarp jaunų šunų (BIS Junior) – SAMSPRING SIRIUS OF CANIS MAJOR (sav. Katarzyna Siucinska Wawrzenczyk) iš  Lenkijos.

Veteranų kl. nugalėtojas (BIS Veteran) – daugkartinis daugelio šalių čempionas, puikus šuo SMILING SNOWBALL MY HIGHLIGHT (sav. Kristiine Uspenkski ir Triinu Sooäär) iš Estijos.

.....

Gegužės 14 d. ten pat  Taujėnų dvare įvyko 10-oji Lietuvos samojedų klubo specializuota paroda. 

Iki šiol tik trys Lietuvos kinologų draugijos klubai – Lietuvos vokiečių dogų savininkų klubas „Apolonas”, Lietuvos rotveilerių draugų klubas ir Lietuvos šnaucerių mylėtojų klubas organizavo tokio rango „europines“ parodas. 

X