Naujienos

LKD Mokymo centro iniciatyva „gimėׅ“ 318 svajonių šuniukų

Lietuvos kinologų draugijos Mokymo centras švietėjišką veiklą pradėjo daugiau kaip prieš dešimtmetį. Šunų veisėjų mokymai, švietimo konferencijos, „Atsakingo šeimininko akademija“ (nemokamų 5 paskaitų ciklas būsimiems šunų šeimininkams), edukaciniai stendai tarptautinėse šunų parodose, kinologijos savanorių rengimas, kinologijos temų viešinimas savo ir šalies žiniasklaidoje. Tai tik dalis idėjų ir darbų. Daug dėmesio skiriama vaikų ir jaunimo neformaliajam ugdymui – bendradarbiaujant su vaikų ugdymo įstaigomis ir bibliotekomis sėkmingai plėtojama „Atsakingo šeimininko akademija vaikams“. Sėkmingi taip pat yra jau ne pirmus metus organizuojami respublikiniai vaikų kūrybos konkursai. Šį rudenį pradinių klasių vaikus LKD Mokymo centras pakvietė dalyvauti konkurse „Svajonių šuniukas“.

Net 318 svajonių šuniukų iš visos Lietuvos pirmiausia „apsilankė“ paštomatuose. Paskui – Lietuvos kinologų draugijoje (LKD), kur rikiavosi ant stalų ir vos tilpo LKD Mokymo centro salytėje.

Lapkričio 30 dieną juos įvertino komisija – Vilniaus kolegijos Menų ir kūrybinių technologijų fakulteto Įvaizdžio dizaino studijų programos komiteto pirmininkė Silvija Grušnienė, Įvaizdžio dizaino studijų programos studentė Ema Beržinskytė bei Mokymo centro atstovai.

Iš gilių, aguonų kevalų, samanų, kankorėžių, odos skiaučių, vilnonių siūlų, popieriaus, modelino sukurti šuniukai žavėjo išmone bei kruopščiai atliktu darbu. Vilnonių siūlų šuniukų buvo daugiausia. Gal todėl, kad žiemą norisi ko nors šilto, minkšto ir švelnaus.

Lengviau išvardyti, kokių šuniukų nebuvo, nei kokių buvo. Neįtikėtina, bet atkeliavo ir baltutėlis „Sniego šuniukasׅ“, o kartu su juo ir laiškas: „Mano kelionė ilga – nuo Baltijos jūros pakrantės iki Lietuvos sostinės Vilniaus. Aš neištirpsiu, tačiau galiu netekti kai kurių kūno dalių. Todėl turiu prašymą – jeigu kelionės metu nusmuktų mano ausytės - kojinaitės, užmaukite jas ant pagaliukų, nes aš labai noriu dalyvauti ir pasakyti: ne tik aš laukiu Kalėdų stebuklo, nes noriu būti tikru šuniuku šiltuose namuose, bet ir prieglaudų gyventojai – šuniukai ar katytės nori rasti gerus namus“, – padedami mokytojos, parašė Sniego šuniuko kūrėjai Vakaris ir Ajus Rimkai iš Klaipėdos.

„Vaikai atviri ir nuoširdūs. Jų darbeliai ne tik atspindi vaikiškas svajones, bet taip pat siunčia mums svarbią žinutę: augintinis yra meilė. Pareiga. Atsakomybė. Yra ko pasimokyti iš vaikų“, – sako LKD Mokymo centro projektų vadovė Dovilė Masalskaitė, jau antri metai ji veda užsiėmimus „Atsakingo šeimininko akademijoje vaikams“.

Nemažai svajonių šuniukų turi savo dubenėlius, antkaklius, kai kurių net vardai nurodyti. Akivaizdu, kad vaikams rūpi gyvūnų gerovė. Galbūt sukurti svajonių šuniuką kai kam padėjo tėveliai ir mokytojai, bet tokia ir buvo šio konkurso idėja – visiems kartu kurti gyvūnus mylinčią šalį.

Konkurso nugalėtojai.

Dalyvauti konkurse užsiregistravo ir darbelius atsiuntė 115 dalyvių, iš viso gauta 318 svajonių šuniukų. Prizus įsteigė Dr. Vet  ir Lietuvos kinologų draugija. Skirta 15 prizinių vietų (5 amžiaus grupės; 1-3 vietos) ir 9 specialios nominacijos. 

Kūrinėliai bus eksponuojami Lietuvos kinologų draugijos organizuojamose tarptautinėse šunų parodose (pirmiausia – gruodžio 15-17 d. Vilniuje, Litexpo). Taip pat bus eksponuojami bibliotekose (2024 m. sausio mėn. – Vilniaus miesto savivaldybės centrinės bibliotekos vaikų bibliotekoje „Saulutė“. Balandžio mėnesį – Trakų rajono viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje). Parodų datos su kitomis šalies bibliotekomis  derinamos.

Guodos Kavaliauskaitės nuotr.

Delfi/Letena apie konkursą.

X