Naujienos

Lietuvos kinologų šunys parodose Palangoje buvo tarp pačių gražiausių

Sekmadienio vakarą Palangoje baigėsi tarptautinės šunų parodos. Baigėsi ir vasaros parodų sezonas, tačiau įspūdingų nuotraukų ir prisiminimų užteks dar ilgam.

1847 šunys, 222 veislių atstovai. Daug dalyvių iš Suomijos, Švedijos, Danijos, Norvegijos ir kitų šalių. Didelė konkurencija, bet Lietuvos kinologų šunys – tarp geriausių. Tarp tų, kuriuos galima „įsimylėti“…

„Supreme Bis“ taurės laimėtojo, ši cu patinuko CH LOVE HAS NO LIMITS ALPIŲ SLĖNIS, vedlė ir kirpėja Ingrida Samušytė pasibaigus konkursui sakė: „Jo „dokumentinis“ vardas pasako viską: meilei nėra ribų! Rėjų myliu nuo mažų dienų, aplinkiniai taip pat įsimyli jį vos tik pamatę. Ir „Supreme“ teisėjas iš Airijos Eddie Patterson man pasakė, jog veisia ridžbekus, bet… pamatė šitą šunį ir įsimylėjo!“.

Lietuvos veisėjų šunys sėkmingai konkuravo ir gražiausių šunų rinkimuose, ir veislių ringuose. Pirmą dieną, penktadienį, gražiausiojo titulą laimėjo veisėjos Julijos Dijakovskajos juodos spalvos pudelis nykštukas CH VIRUS PARADOKSAS. Jis taip pat laimėjo gražiausio Lietuvoje gyvenančio ir parodoje dalyvavusio šuns titulą. Antrą dieną nugalėtojo taurė atiteko Ukrainoje išveistam australų aviganiui DIZZY MARBLE DIAMOND FOR SENTIKKI (veisėja A. Nazirova, savininkė I. Cerbule). O tarp Lietuvos šunų gražiausiu pripažintas veisėjos Godos Jurgilaitės vokiečių nykštukinis špicas MR. JAGGER MEILĖS SIUITA. Trečios parodos favoritas – įspūdingas veisėjos Laurynos Kudirkienės Lasos apsas CH TAI FANZA EAST TO WEST, daugelio parodų laimėtojas. Tarp Lietuvos atstovų pirmą vietą tą dieną laimėjo jau minėtas Andrinos Tunaitytės ši cu CH LOVE HAS NO LIMITS ALPIŲ SLĖNIS.

„Prieš šešiolika metų įsigijome pirmąjį ši cu veislės šuniuką. 2018 metais vienas iš mūsų ši cu laimėjo veislės nugalėtojo titulą Pasaulinėje šunų parodoje Amsterdame, – savo augintinių pasiekimais džiaugėsi A.Tunaitytė. – „Best in Show“  konkursuose teisėjai labiau renkasi pudelius, Lasos apsas, Maltos bišonus, bet šįkart sėkmė buvo mūsų pusėje, ir ypač džiugu, kad tai mūsų namuose išveistas šuo“.

Tarptautinės šunų parodos vyko 2023 rugpjūčio 22-24 d. Nemirsetos kempinge „Compensa“.

Entuziastas media nuotr.

X