Lapkričio 6 d. įvyko planuota nuotolinė paskaita ir respublikos pedagogams, ją vedė LKD Mokymo centro vadovė Daiva Kvedarienė. MC vadovės nuomone, kinologija kartais suvokiama siaurai – kaip mokslas apie šunis, bet išties kinologija yra apie žmogaus ir šuns ryšį, gyvūnų gerovę, saugų bendravimą su šunimi, žmonių pareigas ir dar daug ką.
„Pagal svarbą, po šeimos mokykla yra antroji socialinio ugdymo institucija, todėl manome, kad pedagogams būtina kuo daugiau žinoti apie kinologiją. Be abejo, vienoje paskaitoje visko neišdėstysi, bet tai buvo puiki galimybė paskatinti pedagogus pasigilinti į šią sritį ir perteikti savo žinias bei patirtį vaikams“, – pabrėžė D. Kvedarienė. Būtent todėl paskaitoje ji daug kalbėjo apie šuns prigimtį, veislių įvairovę bei paskirtį, saugų bendravimą, penkias gyvūnų laisves, atsakingą šuns pasirinkimą.
Atsakingas gyvūno augintinio pasirinkimas yra vienas svarbiausių momentų. Būtent todėl Mokymo centro iniciatyva atsiradusios „Atsakingo šeimininko akademijos“ pavadinime yra žodis atsakomybė. Šį žodį Mokymo centro komanda akcentuoja visose paskaitose, apie ką bekalbėtų: kasdienę šuns priežiūrą, socializaciją, sveikatą, gyvūno lavinimą ar gerovę.
Akivaizdu, jog organizacija, stiprinanti šalies kinologinę kultūrą ir skirianti dėmesį švietimui, yra šiuolaikiška, turi ateitį. Kinologinio švietimo srityje aktyvesnės yra Vokietijos, Austrijos, Skandinavijos šalių kinologų organizacijos. Šiuo metu aktyviau reiškiasi ir Turkijos kinologai, noriai perimantys Lietuvos kinologų draugijos patirtį.
Kinologinio švietimo svarbą vertina ir palaiko Tarptautinė kinologų federacija (FCI), kurios iniciatyva buvo įsteigta Kinologinio švietimo ir komunikacijos grupė (vadovė – LKD prezidentė R.Kazlauskaitė). Tikrai neatsitiktinai Lietuvai buvo patikėta koordinuoti grupės darbą.
Švietėjišką Lietuvos kinologų draugijos veiklą vertina užsienio šalių kinologų organizacijos, gerąsias mūsų praktikas taiko savo šalyse.
Karolina Photography nuotr.