Naujienos

30-oji specializuota spanielių paroda pažymėta rekordiniu dalyvių kiekiu

Kiekvienas spanielių šeimininkas žino, kad už spanielį geriau gali būti tik du spanielis. O už du spanielius geriau yra 86 spanieliai. Būtent toks, rekordinis, spanielių veislių šunų kiekis susirinko į specializuotą spanielių parodą Jovariškėse 2022 metų rugsėjo 17 – ąją. Tai buvo 30 - oji Lietuvos spanielių savininkų klubo organizuota paroda, kuri vyksta jau 30 metų be pertraukos – tiek, kiek gyvuoja klubas, šiemet švenčiantis „apvalų“ jubiliejų.

Šįmet turėjome garbės klubo parodoje priimti aukščiausio lygio teisėją iš Estijos - Marko Lepasaar, kuris šiais metais buvo pakviestas teisėjauti ir pasaulinėje šunų parodoje Madride.

Parodoje dalyvavo šunys iš Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos. Pastarųjų kaimynų sulaukta itin gausaus būrio ir esame jiems už tai be galo dėkingi - kai kurie dalyviai atvyko net iš Krokuvos! Gausiausia šiais metais buvo anglų kokerspanielių grupė - dėl geriausio veislės šuns titulo varžėsi 44 nuostabaus grožio šunys. Parodos dalyviai, svečiai ir teisėjas sutarė vienu klausimu - tiek anglų kokerspanielių parodoje neteko regėti jau seniai. Gali būti, jog ši paroda buvo vienas gausiausių spanielių renginių šiais metais visoje Europoje. Specializuotoje spanielių parodoje gali dalyvauti visi 8 FCI grupės spanieliai ir rusų spanieliai. Verta paminėti ir tai, kad parodoje turėjome ir retesnių spanielių veislių, tokių kaip mažasis olandų spanielis (Kooikerhondje) arba vokiečių spanielis (Deutscher Wachtelhund). 

Dienai gerokai perkopus į antrą pusę, teisėjas atrinko labiausiai į akį kritusius šunis ir prasidėjo „Best in show” programa. Parodos dalyviai, palaikomi gausaus žiūrovų būrio, varžėsi porų, veislynų, geriausio parodos šuniuko, geriausio parodos mažylio, geriausio parodos „veterano”, geriausio parodos jauno šuns, geriausio parodos šuns ir gražiausio parodos spanielio (renkamas iš visų, gavusių BIS įvertinimą, įskaitant mažylius ir šuniukus) konkursuose. Nugalėtojai buvo apdovanoti  rėmėjų ir parodos organizatorių įsteigtais prizais.

Geriausiu parodos šunimi ir gražiausiu parodos spanieliu tapo CH Winter is coming perfekt partner (veisėja ir savininkė K. Piechocka iš Lenkijos). 

Parodos pabaigą tradiciškai vainikavo spanielių tortas, kurį išalkę, bet kupini smagių įspūdžių, dalyviai sudorojo akimirksniu. Net pasibaigus parodai spanielių mylėtojai dar kurį laiką nesiskirstė, fotografavosi, dalijosi įspūdžiais, klausėsi paskaitos apie elementarią spanielio priežiūrą namų sąlygomis arba paprasčiausiai bendravo. Galiausiai, paspaudę vieni kitiems rankas ir letenas, tarėme iki –  po metų planuojame vėl susitikti čia, Jovariškėse. O Lietuvos spanielių savininkų klubas pažada padaryti išvadas – kitąmet tortas bus dar didesnis!

Informaciją parengė LSSK

Vytenio Mirono nuotr.

X