DUK

Pirkdami veislinį šuniuką užsienyje, pirmiausia įsitikinkite, ar Lietuvoje jo kilmės dokumentai bus pripažįstami. Pasidomėkite, ar jo kilmės dokumentus išdavė kuri nors iš Tarptautinės kinologų federacijos (FCI) šalių narių kinologų asociacija (pagrindinė tos šalies kinologų organizacija).

Jei šuniuko kilmės dokumentus išdavusios šalies kinologų organizacija nėra FCI narė, šios organizacijos išduoti šuniuko kilmės dokumentai Lietuvoje nebus pripažįstami, nes Lietuvos kinologų draugija yra FCI narė ir vadovaujasi šios organizacijos šunų veisimo, dokumentų išdavimo, parodų organizavimo bei kt. reglamentais.

Ar šuniuko kilmės dokumentus išdavusi kinologų organizacija tikrai yra FCI narė, sužinoti galima labai paprastai – tereikia apsilankyti svetainėje www.fci.be.

FCI svetainėje rasite ne tik Tarptautinei kinologų federacijai priklausančių kinologų organizacijų, bet ir FCI šunų veislynų sąrašus. Apie konkretų šunų veisėją ir jo veisiamus šunis, be abejo, daugiausia sužinoti galima tos šalies, kur jis gyvena ir veisia veislinius šunis, kinologų organizacijoje.

Įsigyjant gyvūną užsienyje, eksportiniuose šuniuko kilmės dokumentuose (Export Pedigree) turi būti įrašyti pirkėjo - naujojo šuniuko savininko duomenys: vardas, pavardė, gyvenamosios vietos adresas. 

Su šuniuko veisėju būtina pasirašyti pirkimo – pardavimo sutartį. Taip pat reikia atkreipti dėmesį į šuns sveikatos pasą, kada ir nuo kokių užkrečiamųjų ligų jis yra paskiepytas.

Pirkdami šunį nesinaudokite tarpininkų paslaugomis – įsigykite augintinį tiesiai iš veislyno.

Parsigabenę šuniuką į Lietuvą, pateikite jo dokumentus ir registruokite Lietuvos šunų veislių knygoje, kad jūsų augintiniui būtų suteiktas LŠVK numeris (tai galima atlikti įstojus į kurį nors LKD klubą).

Jeigu planuojate pirkti šuniuką Lietuvoje iš Lietuvos kinologų draugijoje (FCI) registruoto šunų veislyno, pasidomėkite, kokiam LKD klubui priklauso veislynas. Pabendraukite su klubo vadovybe, būtinai nuvykite į patį veislyną. Paprašykite parodyti ne tik visą šuniukų vadą, bet ir motiną kalę. Nenustebkite, jeigu šuniukų veisėjas jums užduos labai daug klausimų - tai atsakingo, gyvūnų gerove besirūpinančio žmogaus požymis. 

Kartu su šuniuku turite gauti jo kilmės dokumentus su LKD ir FCI logotipais, įrašais apie šunelio tėvus ir protėvius, mikroschemos numeriu, patvirtintus LKD antspaudu ir atsakingo asmens parašu. Atkreipiame dėmesį: šuniuko kilmės dokumentai atiduodami naujajam šeimininkui iš karto, o ne po savaitės ar mėnesio!

Visi LKD veislynuose gimę šuniukai identifikuojami mikroschemomis, o jų numeriai BŪTINAI atsispindi kilmės dokumentuose! Taip pat labai svarbu, kad LKD veislynuose veisiamiems šunims - kalėms ir patinams – atliekami genetiniai tyrimai (DNR). Daugeliui šunų veislių yra privalomi ir sveikatos tyrimai - susipažinti su jais bei LKD šunų veisimo nuostatais jūs galite čia: https://kinologija.lt/lkd/dokumentai/reglamentai/ .

Taip pat, kaip ir perkant šunelį užsienyje, patartina su veisėju pasirašyti pirkimo-pardavimo sutartį.

Apie jus dominančius LKD šunų veislynus galite sužinoti konkrečiame šunų mylėtojų klube, kurio narys yra šunų veisėjas, klubų sąrašai skelbiami www.kinologija.lt.

Šuns kilmės dokumento (LKD/FCI) pavyzdys čia:https://kinologija.lt/lkd/dokumentai/blankai/

Taip pat verta pasitikrinti, ar šunų veislynas yra Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos veislynų registre.

Neskubėkite! Mes linkime įsigyti augintinį iš atsakingų, legaliai veikiančių, patikimų ir patyrusių Lietuvos kinologų draugijos šunų veisėjų, o ne iš perpardavinėtojų ar šuniukų daugintojų. 


 

X