Biglis

Biglis – mažasis anglų skalikas. Drąsus ir draugiškas, vidutinio ūgio, tvirtas, ilgomis ausimis ir linksmai iškelta uodega – biglis prikausto visų dėmesį. O ko vertas saldus ir ilgesingas jo žvilgsnis, net apibrėžtas standarte, būtinas šios veislės šunims. Turbūt ne vienam biglio šeimininkui teko išgirsti: ir kodėl gi jo šuo toks liūdnas?..

Azartiški medžiokliai

Tačiau liūdnos akys – tik maskuotė. Bigliai yra energingi, aktyvūs ir labai smalsūs šunys. Pirmiausia, jie – medžiokliai. Veislė buvo išvesta zuikių medžioklei, o dabar bigliai medžiotojams pasitarnauja ir sekdami sužeisto žvėries pėdsakais. Nors daugelio biglių genealoginiame medyje jau kelios kartos šunų – tik namų numylėtinių arba parodų nugalėtojų – šie šunys tebeturi stiprų medžioklės instinktą, o medžiotojus žavi savo atkaklumu bei ištverme.

Puikiai šių dienų bigliams sekasi ir lauko bandymuose – varžybose, kuriose išbandomos šių šunų darbinės savybės. Medžioklinė biglių prigimtis – užuomina būsimajam biglio šeimininkui. Biglių gyvenimo tempas – spartus. Kad šie šunys išeikvotų energiją, jiems reikia nemažai fizinio krūvio. Jis ypač svarbus jauniems, dar tik bręstantiems šunims. Taip pat labai svarbi ir dresūra. Bigliai yra savarankiški, atkaklūs šunys, todėl dažnai ieško „spragų“ šeimos hierarchijoje. Profesionali dresūra taip pat reikalinga siekiant suvaldyti karštą medžioklio temperamentą ir norint jaustis saugiai, jį paleidus atvirose teritorijose. Nedresuoto biglio nerekomenduojama paleisti nuo pavadėlio, kadangi dėl stipraus medžioklės instinkto, pajutęs žvėries pėdsaką, šuo gali pabėgti nuo šeimininko.

Draugiški su visais

Nuo pat veislės atsiradimo skalikai buvo auginami gaujomis, todėl šie šunys turėjo gerai sutarti tarpusavyje. Biglių draugiškumas – iki šių dienų išlikusi puiki veislės savybė. Jie myli visus žmones, puikiai sutaria su kitais šunimis ir naminiais gyvūnais. Namuose apsigyvenus bigliui, jo bus pilna visur – mažasis skalikas stengsis visur įkišti savo smalsią juodą nosytę. Bigliui būtina draugija, jis turi gyventi kartu su žmonėmis, nuolat bendrauti, taigi šis šuo tikrai netinka sargauti, jis negali gyventi vienas lauko voljere.

…tik baltu uodegos galiuku!

Dažnai ieškantys šunelio sutrinka pamatę kitokį nei trijų spalvų biglį. Tačiau šiems šunims leidžiamos visos skalikų spalvos, taigi, spalvų gama labai plati. Be trispalvių biglių (kurie taip pat gali būti skirtingų atspalvių bei skirtingo kailio spalvų išsidėstymo), pasaulyje populiarūs ir dvispalviai – baltos ir rudos spalvų bigliai. Kiti spalvų deriniai pasitaiko rečiau. Vienintelė privaloma ir aiškiai apibrėžta spalvinė detalė – baltas uodegos galiukas, kadaise tarnavęs tam, kad šunį būtų lengviau pastebėti ir atskirti pievose bei miškuose.

Stiprūs ir sveiki

Biglių priežiūra – nesudėtinga. Kaip ir visiems šunims, reikia apžiūrėti ir išvalyti ausis, patrumpinti nagus, pašukuoti kailį, išmaudyti. Šie šunys pakankamai stiprios sveikatos, išgyvena 12-15 metų. Bigliams nebūdingos alergijos, dėl savo tankaus trumpo kailiuko jie atsparūs įvairioms oro sąlygoms. Tiesa, ilgos nulėpusios ausys sudaro palankesnes sąlygas ausų uždegimams, tačiau jas tinkamai prižiūrint (valant, nusausinant po maudynių), šių negalavimų galima išvengti. Kartais pasitaiko akių ligų, dažniau sutinkamas trečiojo akies voko liaukutės išsivertimas.

Jeigu ieškote augintinio, kuris prie jūsų prisijungtų žygiuose pėsčiomis, kelionėse baidarėmis, puikiai jaustųsi ir sutartų žmonių bei šunų draugijoje, verta apsvarstyti biglio kandidatūrą. Šis šuo – šeimos narys, neišskiriantis vieno šeimininko, mylintis ir besidžiaugiantis visais, nemėgstantis vienatvės ir laimingas, kai žmonės su juo užsiima ir bendrauja. Nesvarbu, ar tai bus paklusnumo treniruotės, šunų vikrumo varžybos, medžioklės pratybos, pasiruošimas parodoms, ar paprasčiausias smagus pasilakstymas laukuose – bigliui patinka viskas.