Šventės artėja: plieninių nervų jums ir jūsų augintiniams

Mūsų tolimieji kaimynai – kaimo turizmo sodyba, įsikūrę už 7 kilometrų, „puoselėja“ tradicijas. Kiekvieną savaitgalį, pradedant nuo mažojo penktadienio, prieš pat tylos valandas jie šaudo fejerverkus. Nes jų svečiai nori „šventę švęst“!

Jei Malu būna lauke, ji visada atliepia grėsmingu auau, išbudindama artimesnius kaimynus. Rooney ir Vanga į šį triukšmą nereaguoja. O Daphne – įvairiai: kartais puola pritarti Malu viauksėjimu, kartais tik kraipo ausimis ir ramiai klauso, o kartais sunerimsta.

Šiandien, vos per kelis namus, kaimynai dienos metu išbandė savo amunicijos atsargas. Su pertraukomis pokšėjo bent pora valandų. Visą tą laiką Malu drąsiai laikė gynybą, kieme lodama į garso pusę. Kiti šunys liko ramūs. Ko negaliu pasakyti apie save, nes erzinausi tiek dėl Malu sargavimo, tiek dėl sugadinto savaitgalio.

Na, gal žmonės šventė Lietuvos kariuomenės dieną... Bet kokiu atveju, kuo arčiau Naujieji, tuo dažniau aplink pokšės. Šunis, kurie bijo tokių garsų, jau vėloka pradėti prie jų pratinti. O padėti išgyventi šį laikotarpį visgi reiktų. Jau dabar reikėtų pradėti duoti nervų sistemą stiprinančių papildų. Greičiausia prireiks ir raminamųjų papildų. Jei reikalai prasti, pasitarkite su veterinarijos specialistais dėl rimtesnių, galbūt net receptinių preparatų.

Patarčiau pagalvoti ir apie pasivaikščiojimų grafikus. Anksti ryte ir vėlai vakare mažiausia tikimybė papulti į „artilerijos ugnį“. Tuo tarpu popietėmis, kai mokinukai, jaunimėlis ir kiti atsilaisvins nuo savo pagrindinių užsiėmimų, pokšėjimų dažnės.

Tikėtina, kad šį laikotarpį namuose teks daugiau organizuoti protinės ir fizinės veiklos šuniui. Nes tinkamai „neiškrautas“ šuo dar intensyviau reaguoja į aplinkos dirgiklius. Jeigu turite baikštų šunį, būtinai pasirūpinkite, kad išsigandęs per pasivaikščiojimą šis neišsinertų iš savo amunicijos – per laisvo antkaklio ar petnešų. Dėl visa ko prie antkaklio prisekite pakabuką su savo telefono numeriu, o paleidimus pasilakstyti be pavaduko atidėkite ramesniems laikams arba važiuokite toliau nuo miesto centro ir miegamųjų rajonų.

Ir, svarbiausia, plieninių nervų visiems.

LKD šunų dresuotoja, Daphne, Rooney, Vangos ir Malu šeimininkė Rita Jakštaitė

R.Jakštaitės nuotr.