Šunų mylėtojų metai prasidėjo pergalingai

„Lietuvos čempionų čempionatas yra daugiau nei paprastas šunų grožio konkursas, – įsitikinęs tarptautinis teisėjas iš Rusijos Eugene Erusalimsky. – Šis įspūdingas renginys išsiskiria ne tik puikia organizacija, puikiai apgalvotomis detalėmis, kurios garantuoja sklandžią šventės eigą, bet ir išskirtiniu dėmesiu visiems dalyviams kartu paėmus ir kiekvienam atskirai. Tai dėmesys bei pagarba visiems ir kiekvienam“. 

Šiltai apie renginį atsiliepė ir kiti čempionato teisėjai – maskvietė Elena Erusalimskaya bei Alpay Özkan iš Turkijos.

Kad šunys galėtų varžytis čempionate, pirmiausia jie  turi būti  Lietuvos šunų čempionai. Taip pat privalo įveikti atranką, kuri įvyko praėjusių metų gruodžio pabaigoje, kai Lietuvos kinologų draugija Vilniuje organizavo tarptautines šunų parodas. 

Į čempionatą iš daugiau kaip 100 šunų buvo atrinkti 32 dalyviai. Sausio 11-osios vakare jie rinkosi laisvalaikio ir pramogų komplekse „Vilnius Grand Resort“. Daugiau kaip 200 svečių ir čempionato dalyvių atvyko pasimėgauti švente, susitikti su draugais ir „sirgti“ už favoritus.

Susirinkusius į renginį pasveikino Europos Parlamento narys Petras Auštrevičius, jis sakė: „Lietuvą pasaulyje jau garsina ne tik kultūra ar sportas, bet ir puikūs šunys. Taip pat džiugu, kad gyvūnų gerovės srityje praėjusiais metais mūsų šalis žengė keletą svarbių žingsnių, o visuomenė tampa pakantesnė gyvūnų augintojams. Prie to labai prisideda ir Lietuvos kinologų draugija“.

Gražių žodžių renginio dalyviams po čempionato negailėjo Eugene Erusalimsky: „Finale varžėsi cvergšnauceris ir Maltos bišonas, kuriuos pavadinčiau rojalio klavišais – vienas juodas, kitas baltas. Atrodė, kad griausmingiems žiūrovų plojimams aidint, skamba finalinė melodija, o jos paskutinis akordas priklausė baltajam klavišui – „maltesei“.  

2020 metų čempionato nugalėtoju tapo Maltos bišonas ART OF LIFE‘S TAURO THENDER (savininkė J. Januškauskaitė-Plungė). Vicečempiono titulą pelnė juodas cvergšnauceris SILVER RAINBOW YULI CAESAR (savininkė D. Jurkuvėnienė). Į gražiausiųjų ketvertuką taip pat pateko žavingas Tibeto terjeras TI LA SHU CALIFORNIA DREAM (savininkė L. Macijauskaitė) bei įspūdingas amerikiečių akita DR.WOLF RETROSPECT OF VICTORY (savininkas J. Jakelevičius). 

Išrinktasis čempionas, vicečempionas ir dar du tą  vakarą iki finalo nukeliavę šunys atstovaus Lietuvai sausio 18 d. Rygoje vyksiančiame Baltijos šunų čempionų čempionate. Iš viso mūsų šaliai atstovaus dešimt šunų (keturi čempionato prizininkai ir  šeši – TOP rinkimų nugalėtojai). 

Sėkmės visiems!

Čempionatą rėmė RegisPets https://www.regispets.com

St. Barausko ir A. Mulerovaitės nuotr.