Specialistės nuomonė: kailis palaiko pastovią kūno temperatūrą

Prasidėjo vasara. Atostogų, išvykų, turistinių žygių metas. Kaip pasirūpinti savo augintiniais? Ar „vilkint kailinius“ jiems lengva ištverti vasaros karščius? 

Vilnietė veterinarijos gydytoja, pudelių veisėja Viktorija Mingailė apgailestauja, jog tarp šunų augintojų vis dar gyvuoja mitas, kad ilgaplaukiam šuniui vasarą labai karšta, todėl geriausia jį nukirpti trumpai.

„Turėtume nepamiršti svarbaus dalyko: šuns kailis yra labai geras termoizoliatorius, – savo požiūrį paaiškina veterinarijos specialistė. – Tai reiškia, kad jis labai puikiai tarnauja palaikant pastovią gyvūno kūno temperatūrą. Kailis ne tik apsaugo šunį nuo šalčio žiemą, bet taip pat saugo gyvūną nuo perkaitimo. Nukirpę ilgaplaukį šunį trumpai, mes padidiname riziką nudegti saulėje, taip pat atimame galimybę šuns organizmui reguliuoti kūno temperatūrą taip, kaip „suprogramuota“ jo genuose“.

Viktorija Mingailė neabejoja, kad ne ilgas ir tankus kailis yra didžiausias šuns priešas karštą vasaros dieną, o tiesioginiai saulės spinduliai, nevėdinamos patalpos ir priėjimo prie šviežio vandens neturėjimas. Taigi, pavėsis ir gėlas vanduo yra nepaprastai svarbūs šuns gerovei.

„Karštomis vasaros dienomis mano pudeliai su prašmatniais parodiniais kirpimais būdami saulėje lekuoja kur kas mažiau, nei trumpai nupeštas kernterjeras, todėl nesunku padaryti išvadas, kad nuo karščio pudeliai kenčia mažiau, net ir turėdami tankų, ilgą kailį“, – remdamasi savo patirtimi, sako V. Mingailė.

Taigi, neturėtume klaidingai manyti, kad trumpaplaukis šuo atsparesnis vasaros karščių keliamiems pavojams – perkaitimas vienodai pavojingas visiems gyvūnams. Beje, jis taip pat pavojingas ir žmonėms. Veterinarijos specialistės, šunų veisėjos nuomone, visų be išimties veislių šunys jautriai reaguoja į kaitrius saulės spindulius. Ji atkreipia dėmesį, jog karštą dieną sunkiau kvėpuoti tiems šunims, kurie turi antsvorio, serga širdies ar kitomis lėtinėmis ligomis. Taip pat tiems šuneliams, kurie turi anatominių kvėpavimo takų nukrypimų nuo normos (per siauros šnervės, pailgėjęs minkštasis gomurys ir pan.).

Šunų šeimininkai taip pat turėtų atkreipti daugiau dėmesio ir į šunų odos problemas, pasitaikančius iššutimus. Dažnos maudynės, žydintis tvenkinių vanduo, žiedadulkių gausa pievose kai kuriems šunims gali išprovokuoti odos bėrimus, alergines reakcijas. Veterinarijos specialistai dar kartą primena ir apie būtinybę nuolat rūpintis augintinių apsauga nuo išorės bei vidaus parazitų.

Saugios vasaros!

Inesos Klimavičienės nuotr.