Jie sako žmonėms ačiū ir vis dar tiki žmonėmis

„Istorija, kurią prisiminsiu visą gyvenimą, yra istorija vokiečių aviganio, kuris nuotraukoje stipriai apglėbęs mano koją. Aptikome jį atsitiktinai. Vietinių  gyventojų paprašyti, yrėmės valtimis ieškoti gyvūnų augintinių. Prie vieno iš namų pastebėjome šunį – nelaimėlis buvo užsiropštęs ant gyvenamojo namo stogo. Planavome paimti jį grįždami, bet pargrįžome po penkių minučių – mane sukrėtė, kaip šuo drebėjo. Galbūt iš baimės, o gal iš šalčio, nes buvo kiaurai permirkęs.

Atplaukus prie kranto, keliant iš valties, šuo stipriai apglėbė mano koją letenomis ir neleido eiti. Šį momentą užfiksavo fotografas Serhii Korovainyl. Vėliau ši nuotrauka visur paplito. Iš pradžių maniau, kad šuo taip elgėsi apimtas šoko ar baimės. Bet ne! Tai buvo nuoširdi padėka ją išgelbėjusiam žmogui. Jis elgėsi kitaip nei visi  išgelbėti šunys, kurie vizgino uodegas, šokinėjo ir laižė žmones. Jis apkabino mano koją sąmoningai parodydamas, kad mes esame atsakingi už gyvūnų gyvybes. Atsakingi už tuos, kurie turi namus, ir tuos, kurie gyvena gatvėje. Todėl manau, kad nėra beglobių gyvūnų, nes visi jie kažkada turėjo namus, tiesiog buvo išmesti į gatvę ir taip jų populiacija išaugo. Taigi, beglobių gyvūnų situacija visada yra neatsakingo žmonių elgesio padarinys“,- pasakojo gelbėtojas Ruslan Horbal, po Kachovkos užtvankos griūties atvykęs į apsemtą teritoriją gelbėti žmonių ir jų augintinių. Šios ir kitos jautrios istorijos aprašytos knygoje „Saving pets (and people) of Kherson region“, kurią išleido įmonė Kormotech.

Lietuvos kinologų draugija kartu su Ukrainos įmone Kormotech balandžio 24 d. kviečia visus gyvūnų augintojus minėti Šuns dieną. Šiemet Šuns dienos idėja – dėkingumas. Tardamas šį žodį negali pamiršti ir kitų svarbių žodžių: meilė, atjauta, humanizmas.

Ar šunų, kačių bei kitų gyvūnėlių gelbėjimo istorijos yra tik paprastos istorijos? Tikrai ne! Tai meilės liudijimai ir tuo pačiu – žiaurių nusikaltimų prieš visa, kas gyva, įrodymai. Tai pajunti, vos atsiverti įmonės Kormotech išleistą knygą „Saving pets (and people) of Kherson region“. Kormotech pradėjo gelbėti gyvūnus 2014 metais, kai tik Rusija įsiveržė į Ukrainą, rašoma knygos „Saving pets (and people) of Kherson region“ įžangoje.

Įmonė, kuri yra šeimos verslas, tuomet pasižadėjo ir toliau tęsia gyvūnų gelbėjimo darbus. Kitaip negali būti, nes čia jų namai, be to, jie siekia pakeisti gyvūnų auginimo ir elgesio su jais kultūrą. Prieglaudos, savanoriai, įmonės, žurnalistai – visi prisidėjo ir prisideda gelbėjant gyvūnus bei formuojant naujas gyvūnų auginimo tradicijas. Įmonė taip pat sukūrė platformą https://www.facebook.com/savepetsofua/, kad būtų išsaugoti, o vėliau šeimininkams grąžinti išgelbėti gyvūnai augintiniai. Chersono gyvūnų augintinių gelbėjimo pavyzdys rodo precedento neturinčią žmonių vienybę, atjautą ir meilę. Šuns dienai artėjant – taikios padangės viso pasaulio visiems gyvūnams augintiniams ir žmonėms!

Šuns dieną remia įmonė Kormotech.