Gruodžio 20-22 d. Vilniuje, Lietuvos parodų ir kongresų centre Litexpo vyks trys tarptautinės šunų parodos, kačių paroda, šunų atranka į Lietuvos čempionų čempionatą, šokių su šunimi ir Rally Obedience varžybos. Veiks Kalėdinė zoologijos prekių mugė. Susitikime!

Lietuviškai   |   English
Kontaktai
E.Kinologija

Elektroninė šunų duomenų bazė

Kovo 10-11 d. įvyko parodos Vilniuje

Skajaus terjeras ir cvergšnauceris išsivežė „Lietuvos Nugalėtojo“ ir „Vilniaus taurę“…

 

Skajaus terjeras FINNSKY MOMENTOUS iš Suomijos, vokiečių bokserių kalytė SATELIT MERCEDES iš Baltarusijos ir dirhaundų kalytė BLACK JADE‘S COFFEY iš Suomijos – toks buvo gražiausių šunų trejetas kovo 10 d. Vilniuje vykusioje Tarptautinėje šunų parodoje „Lietuvos nugalėtojas’ 2012“.

Šį gražiausiųjų trejetą šeštadienio vakarą Parodų ir kongresų centre Litexpo išrinko teisėjas iš Rusijos Kiril Barbosov. Iš Lietuvos šunų į gražiausiųjų dešimtuką pateko tik šiauliečio Ryčio Mankaus bladhaundų kalytė HELENA OF KLEOPATRA‘S GLORY.

Gražiausio kovo 10 d. parodos šuns – Skajaus terjero FINNSKY MOMENTOUS pergalė nebuvo atsitiktinė. Veislynas, iš kurio kilęs šis šuo, turi simbolišką pavadinimą „Finnsky“ ir jau 35 metus veisia Skajaus terjerus.

Abi dienas Momentous varžėsi čempionų klasėje ir tapo III gr. lyderiu. „Skajaus terjerą apibūdina trys anglų kalbos žodžiai, prasidedantys L raide: long, low ir level (lietuviškai: ilgas, žemas, tiesia nugara)“, – pasibaigus ringui, juokavo Momentous vedlė.

Ši šunų veislė išvesta Škotijoje, Skye  saloje, ir žinoma nuo XVI amžiaus, bet labiausiai išgarsėjo karalienės Viktorijos laikais (1819-1901), kai pati karalienė juos augino ir veisė.

Lietuvos kinologų draugija įsteigė prizus ir kovo 10-ąją prieš paskelbiant  Best of Best nugalėtojus apdovanojo 2011 m. daugiausiai pasiekusius Lietuvos šunis: vokiečių dogą ABAMA NUO GRAŽUČIŲ (sav. E.Balsiukas, Vilnius), biglį MUKAS IŠ DAUMILŲ (sav. E.O. Vasilevičiūtė, Kaunas) ir trumpaplaukį nykštukinį taksą MAGIK RAINBOW TRISTAN (sav. A.Mockevičiūtė, Kaunas).

Sekmadienį „Vilniaus taurė‘ 2012“ lyderiai, švedų teisėjos Ninos Karlsdotter nuomone, buvo cvergšnauceris DREAMKISS ZORRO iš Rusijos, nykštukinis pudelis MISS SHAKING BOOGIE OD LALANKI iš Lenkijos, airių seteris RUS CH APPLEGROVE BECHAMEL iš Rusijos.

Cvergšnaucerį Dreamkiss Zoro išveisė garsi šios šunų veislės specialistė maskvietė Tatjana Kaptsova (veislynas „Dreamkiss“). Zoro parodų karjera tik prasideda, jam neseniai suėjo vieneri metai.

Tarp dešimties FCI grupių nugalėtojų sekmadienį pateko ir R.Mankaus bladhaundė bei kauniečio R.Janušaičio vokiečių aviganis FRANKO GARLIAVIETIS.

Kasdien abiejose parodose varžėsi daugiau kaip 2 tūkst. šunų, 218 veislių atstovų.

 

St.Barausko nuotr.