Naujienos

Vasaros pavojai: perkaitimas, dehidratacija, išorės ir vidaus parazitai

Pavėsis, gėlas vanduo, mažesnis fizinis krūvis – atsakingas, gyvūno gerove besirūpinantis šeimininkas karštą vasaros dieną to niekada nepamiršta. Vykstantiems į šunų parodas, išsiruošusiems atostogų būtina laikytis pagrindinių taisyklių, kurios garantuoja gerą šunų savijautą ir sveikatą. Niekada nepalikite augintinio automobilyje net jeigu šis pastatytas pavėsyje. Visada turėkite šuniui gėlo, šalto vandens.

Dienos metu, kai karšta, neužsiimkite su augintiniu aktyvia veikla, leiskite jam ramiai ilsėtis vėsumoje.

Gerai apsvarstykite, ar tikrai verta visam pusdieniui vestis augintinį į paplūdimį. Ar pasiėmėte kepurėlę šuniui, paplūdimio skėtį, vandens? Ar žinote, kad galima įsigyti specialią vėsinamąją liemenę savo augintiniui?. 

Per karščius labiau pasaugokite antsvorio turinčius, vyresnio amžiaus šunis, nėščias bei šuniukus žindančias kalytes, sirguliuojančius gyvūnus.

Vasarą sunkiau gyja odos įbrėžimai, žaizdos, dažniau pasitaiko odos alergijų – nepamirškite pirmosios pagalbos vaistinėlių, konsultuokitės su veterinarijos specialistais, nerizikuokite gydyti žmonėms skirtais vaistais.

Pasirūpinkite šuns apsauga nuo išorės ir vidaus parazitų, nepamirškite dažniau šukuoti kailį, nes gyvūnai daug gausiau šeriasi. O jeigu šuo nedalyvauja parodose, galite jį trumpiau apkirpti.

LKD Mokymo centras linki saugios vasaros jums ir jūsų augintiniams!

X