Naujienos

Nuotolinė paskaita „Genetikos svarba praktiniame šunų veisime“

2023 m. vasario 23 d. (ketvirtadienis) Lietuvos kinologų draugijos Mokymo centras kviečia šunų veisėjus ir augintojus į nuotolinę paskaitą „Genetikos svarba praktiniame šunų veisime“.

Savo žiniomis bei šunų veisimo patirtimi su jumis dalinsis veterinarijos gydytoja, ilgametė, patyrusi šunų veisėja, tarptautinės kategorijos FCI šunų teisėja Natalja Skalin.

Varžybose Rygoje dalyvavo Lietuvos šokių su šunimis entuziastai

Sausio 29 dieną Rygoje įvyko šokių su šunimis varžybos (Canine Freestyle). Varžybose dalyvavo 32 Latvijos, Estijos, Lietuvos sportininkai su savo augintiniais.

Šunų „techninį“ parengimą, šokėjų įvaizdį, tinkamą muzikos pasirinkimą,  kostiumus, kūrybiškumą, šuns ir vedlio duetą bei kt. svarbius dalykus vertino teisėjos Oksana Dzhura iš  Ukrainos ir Mari Vaananen iš Suomijos.

Metams baigiantis išrinkti 2022 m. Lietuvos TOP šunys

Lietuvos kinologų draugija, pasibaigus kalendoriniams metams, kasmet renka daugiausiai pasiekusius, sėkmingiausius šunis: TOP šunį, TOP jauną šunį ir TOP veteraną.

Džiaugiamės visų šunų pasiekimais ir nuoširdžiai sveikiname jų veisėjus, savininkus bei vedlius! Jūsų augintiniai ne tik puikiai pasirodė mūsų šalies parodose, bet atstovavo geriausiems Lietuvos šunims prestižinėse užsienio parodose. Didžiuojamės jūsų rezultatais ir linkime sėkmės 2023 metais!

2023 m. Baltijos šunų čempionų čempionatas: laimėjo geriausi iš geriausių

Geriausių šunų be geriausių veisėjų nebūna – tai buvo akivaizdu, stebint 2023 m. Baltijos šunų čempionų čempionato dalyvius. Ši tiesa dar kartą pasitvirtino čempionato finale, tik reikėtų pridurti: geriausių šunų nebūna ir be geriausių vedlių. O kas atsitinka, kai veisėjas ir vedlys – „du viename“?

Čempionato lyderės Julija Dijakovskaja, Lauryna Kudirkienė, Erika Čeilutkienė ir Dalia Mickienė šunis veisia ne vieną dešimtmetį. Savo augintinius parodose jos taip pat demonstruoja pačios…

Tarptautinės šunų parodos žiūrovų akimis

Lietuvos kinologų draugija kasmet organizuoja 20 tarptautinių šunų parodų, jos vyksta visoje Lietuvoje: Vilniuje, Druskininkuose, Palangoje, Molėtuose.

Į parodas atvyksta tūkstančiai dalyvių iš įvairių pasaulio šalių, žiūrovai gali pamatyti ir iš arčiau pažinti įvairiausias šunų veisles.

Gražiausi šunys varžėsi 2023 m. Lietuvos čempionų čempionate

„Namuose jis tiesiog Vesas. Žino, kaip pravirkdyti savo šeimininkę iš laimės. Jam tik dveji metai, bet savo kolekcijoje turi ne vieną įspūdingą pergalę: 2021 m. tapo mažylių „Supreme Best in Show“ nugalėtoju Splito naktinėse parodose Kroatijoje. Tų pačių metų rugsėjį Palangoje vykusiose tarptautinėse šunų parodose, būdamas 9 mėnesių, laimėjo „Supreme Best in Show“ konkursą. Parodų ringuose prašmatniai atrodantis Vesas iš tiesų yra lėtas, minkštas „meškinas“, kuriam patinka valandų valandas tingiai drybsoti ant sofos, sočiai ir skaniai paėsti, o jei dar kas nors pakaso pilvuką ar paausį...“, – sako 2023 m. Lietuvos šunų čempionato nugalėtojo Lasos apso TAI FANZA EAST TO WEST savininkė Lauryna Kudirkienė.

Lediniame vandenyje slypi pavojai ne tik šuns sveikatai, bet ir gyvybei

Atėjus žiemai, gelbėtojai vis dažniau sulaukia pagalbos prašymų gelbėti įlūžusius šunis. Pasivaikščiojimai šalia vandens telkinių kelia pavojų mūsų augintinių gyvybei, tačiau kyla ne mažesnis pavojus ir jų sveikatai. Kartais net nereikia maudynių lediniame vandenyje, kad šunį užkluptų labai rimti sveikatos negalavimai.

Neseniai socialiniuose tinkluose turbūt ne vien aš aptikau vaizdo įrašą apie „smagų“ vižlo pabraidymą apledėjusioje pievoje. Gražus būtų vaizdelis, tačiau jis priminė kelis nemalonius atsitikimus ir paskatino daugiau apie tai pakalbėti. Pamaniau: jei bent vieną gyvybę ir šuns sveikatą apsaugosime, tai bus padaryta ne veltui.

Šunų veislės ir taisyklinga rašyba: verta įsidėmėti!

Norėtųsi, kad veislinių šunų mylėtojai rodytų tinkamą pavyzdį ir taisyklingai rašytų šunų veislių pavadinimus.

Štai pagrindinės taisyklės, kaip taisyklingai rašyti šunų veislių pavadinimus.

Šuns veislė rašoma ne didžiąja, o MAŽĄJA raide, nes šuns veislės pavadinimas yra bendrinis lietuvių kalbos žodis. Todėl reikia rašyti: taksas, biglis, vipetas, pudelis, auksaspalvis retriveris, cvergšnauceris, kolis, čiau čiau, senbernaras, basendžis.

Sausio 21 d. kviečiame į „Baltic Gala Show 2023“

Sausio 21 d., šeštadienį, Parnu mieste vyks Baltijos šalių šunų čempionų čempionatas „Baltic Gala Show 2023“. Čempionate varžysis gražiausi Lietuvos, Latvijos, Estijos šunys.

Šunis vertins tarptautiniai teisėjai: Tamas Jakkel iš Vengrijos, Juan Naveda iš Ispanijos ir Zeferino Silva iš Portugalijos.

Priminsime, kad Baltijos šunų čempionų čempionatas kasmet vyksta vis kitoje Baltijos šalyje.

Veterinarijos dr. S.A.Laurusevičiaus nuotolinė paskaita apie natūralų ir dirbtinį apvaisinimą

Lietuvos kinologų draugijos Mokymo centras tęsia šunų veisėjų bei augintojų mokymus ir 2023 m. sausio 24 d. (antradienis) kviečia į nuotolinę paskaitą „Natūralaus ir dirbtinio kalės apvaisinimo aspektai“.

Lektorius – veterinarijos dr. Saulius A. Laurusevičius. Patyręs veterinarijos specialistas, veterinarinės medicinos mokslų daktaras, Lietuvos smulkiųjų gyvūnų veterinarijos gydytojų asociacijos tarybos narys, Europos smulkiųjų gyvūnų reprodukcijos veterinarinės draugijos (EVSSAR) narys dalinsis ilgamete savo patirtimi ir žiniomis šunų reprodukcijos srityje.

Lietuvos šunų čempionų čempionatas 2023: susipažinkite su dalyviais

Gruodžio 16 d. tarptautinės šunų parodos „Sostinės taurė 2022“ metu atrinkti pretendentai dalyvauti tradiciniame Lietuvos šunų čempionų čempionate. Į atranką registravosi daugiau kaip 100 šunų, atrinkti 32 (žr.sąrašą). Kad galėtų dalyvauti šioje atrankoje, dalyviai turėjo pateikti Lietuvos čempiono sertifikatus.

Pirmasis Lietuvos šunų čempionų čempionatas įvyko Vilniaus rotušėje 2012 metais. Analogiškus čempionatus organizuoja Latvijos bei Estijos kinologų asociacijos. Kas trejus metus Vilniuje, Rygoje arba Taline vyksta Baltijos šunų čempionų čempionatas.

Atrankos dalyviai burtų keliu išsitraukė numerėlius ir varžėsi skirtingose grupėse. Grupėms teisėjavo skirtingi tarptautiniai šunų teisėjai.

 

Fotografuodami vaikus ir šunis nepamirškime gyvūnų gerovės

Šventėms artėjant, kartojame aktualų, anksčiau skelbtą tekstą apie šunų ir vaikų fotografijas. Vienoje iš tarptautinių konferencijų, kurią organizavo Lietuvos kinologų draugija, pranešimą skaitė Jungtinės Karalystės Gyvūnų elgsenos specialistų asociacijos narys Jim Stephens. Jis atkreipė dėmesį, kad fotografuodami vaikus bei šunis visuomenei gana dažnai pasiunčiame klaidingą žinutę…

Ankstesnis 1 2 3 ... 28 Sekantis
X