Naujienos

Švenčių belaukiant: gyvūnų gerovė, aplinkos švara ir mūsų „pomėgiai“

Jau šį savaitgalį daugelyje Lietuvos miestų ir miestelių įsižiebs Kalėdų eglutės. Prekybininkai pakvies į Kalėdų muges, šurmuliuos karnavalai ir, jei pandemija nesutrukdys, „šventinis maratonas“ užsitęs iki kitų metų. Smagu laukti didžiųjų metų švenčių, tačiau gyvūnų mylėtojai iš šio prieššventinio scenarijaus norėtų išbraukti pirotechnikos dalį. Dėl gyvūnų gerovės. Dėl gamtos. Dėl aplinkos švaros. Dėl mūsų visų sveikatos... 

Lietuvos kinologų draugijos 2021 m. TOP šunų rinkimai

Kviečiame šunų veisėjus ir augintojus dalyvauti Lietuvos TOP šunų rinkimuose! Atkreipiame dėmesį, kad Lietuvos kinologų draugijos Taryba 2020 m. vasario 19 d. patvirtino naują Lietuvos TOP šunų (TOP šuo, TOP jaunas šuo, TOP veteranas) rinkimo tvarką.
Lietuvos TOP šuns konkursą sudaro trys kategorijos: TOP šuo, TOP jaunas šuo ir TOP veteranas. 
TOP šuns kategorijoje įskaitomi balai, surinkti šuniui dalyvaujant parodose bet kurioje klasėje. TOP jauno šuns ir TOP veterano konkursuose įskaitomi balai, surinkti šuniui dalyvaujant parodose jaunimo ir veteranų klasėse.

Šunų lėkščiasvydis: kasdienės treniruotės, varžybų jaudulys ir pergalių „auksas“

Kaunietis Marius Mincė mėgsta važinėtis motociklu ir šokti bačatą, tačiau dar mieliau savo laisvalaikį skiria sportui su šunimis. Jau du kartus Marius tapo Baltijos šalių šunų lėkščiasvydžio (angl. frisbee) čempionu, bet šis teiginys, ko gero, ne visai tikslus. Čempionu jis tapo ne vienas, o su savo porininku, borderkoliu Lucky. Apie aistrą šunų sportui, varžybų jaudulį, ateities planus – pokalbis su šunų frisbee varžybų teisėju bei treneriu Mariumi Mince.

– Baigiasi varžybos. Susumuojami rezultatai. Judu su Lucky stovite ant garbės pakylos. Ar tokiu metu pagalvoji, kiek procentų prie pergalės prisidėjai tu, o kiek – Lucky? Kaip judu pasidalijate pergalės „auksą“?

– Žmonės šunų lėkščiasvydį kartais vadina „tinginių sportu“. Dėl tokio vertinimo nepykstu, bet smagu būna stebėti, kaip keičiasi žmonių požiūris, kai patys pabando mesti tą lėkštę. Talentas šiame sporte sudaro vieną, geriausiu atveju – du procentus sėkmės. Likusieji procentai – darbas! Todėl pergalių „auksą“ paskirstyčiau vienodai šuniui ir žmogui – per pusę. Esu įsitikinęs, jog visi šunys geriau gaudo, nei šeimininkai geba mesti jiems lėkštę. Ne išimtis ir aš, todėl stengiuosi daug dirbti. Žmogus turi nuolat tobulinti savo metimų techniką, o šuo – gebėti sugauti lėkštę, atsidurti reikiamu metu reikiamoje vietoje ir kuo greičiau atnešti arba palikti lėkštę.

Senbernarų eitynės: neeilinis įvykis ne tik alytiškiams

Senbernarai, arba šventojo Bernardo šunys, lapkričio 13 dieną rinkosi Alytaus Rotušės aikštėje. Atvyko iš Vilniaus, Platelių, Kretingos, Telšių, Kauno, Jonavos, Druskininkų. Žinoma, buvo ir alytiškių – su savo senbernare dalyvavo šio renginio sumanytoja, viena iš Alytaus šunų mylėtojų klubo „Canis“ kūrėjų Žaneta Truskienė.

„Išpildžiau savo svajonę. Ir net su kaupu!“, – džiaugėsi senbernarės Bajkos šeimininkė Žaneta, pirmą kartą Lietuvos kinologijos istorijoje suorganizavusi senbernarų eitynes. Įspūdingi šunys būriavosi ne tik Rotušės aikštėje, jie apėjo vaizdingą Dailidės ežerėlį, vaikštinėjo miesto gatvėmis.

Svarbiausia leisti šuniui mėgautis gyvenimu, sako Pasaulio veteranų nugalėtojos savininkė Evelina

Pandemija jau kuris laikas koreguoja mūsų planus. Ji net keičia mūsų augintinių gyvenimus: jeigu anksčiau šunų mylėtojai laisvai susiplanuodavo, į kurias parodas ir kada vykti, dabar džiaugiasi kiekviena galimybe parodyti pasauliui savo šunis. Rugsėjo pabaigoje, spalio pradžioje Brno (Čekija) vykusi Pasaulinė šunų paroda šunų mylėtojams buvo tarsi loterijos bilietas. Paroda įvyko! Sveikiname visus dalyvius. Nuoširdžiai sveikiname nugalėtojus.

Lietuvos kinologų šunys Pasaulinėje šunų parodoje tapo veislės nugalėtojais, nemažai šunų laimėjo antrąsias bei kitas prizines vietas. Šunų veisėjams, veislės entuziastams nepaprastai džiugu laikyti rankoje savo augintinio – veislės nugalėtojo (BOB) sertifikatą, tačiau ne mažiau džiugina pergalė šunų veteranų konkurse, kuriame varžosi vyresni nei 8 metų šunys.

Šunų veislių pavadinimai ir taisyklinga rašyba

Norėtųsi, kad veislinių šunų mylėtojai rodytų tinkamą pavyzdį ir taisyklingai rašytų šunų veislių pavadinimus.

Štai pagrindinės taisyklės, kaip taisyklingai rašyti šunų veislių pavadinimus.

Šuns veislė rašoma ne didžiąja, o MAŽĄJA raide, nes šuns veislės pavadinimas yra bendrinis lietuvių kalbos žodis. Todėl reikia rašyti: taksas, biglis, vipetas, pudelis, auksaspalvis retriveris, cvergšnauceris, kolis, čiau čiau, senbernaras, basendžis.

Pasaulio nugalėtojos – lakenua ir terviurenė nėra vien tik grožio konkursų žvaigždės

2021 metų Pasaulinėje šunų parodoje, šį rudenį vykusioje Brno mieste pietų Moravijoje, puikiai sekėsi Lietuvos šunų augintojams. Dešimtys nugalėtojų titulų, puikūs teisėjų įvertinimai ir dalyvių atsiliepimai – džiaugiamės mūsų kinologų pasiekimais. Kai kurie jų iš Brno parsivežė net po keletą nugalėtojų titulų. „Mūsų komandą sudarė keturi belgų aviganiai: du griunendaliai, terviurenas ir lakenua ir net trys jų tapo Pasaulio nugalėtojais. Du mūsų šunys ir kartu su mumis vykusios Ingos Capės griunendalis. Tokios sėkmės nesitikėjome“, – prisipažįsta Audronė Rutkauskienė.

Apie pasiekimus Pasaulinėje šunų parodoje ir ateities planus – pokalbis su belgų aviganių gerbėjais, alytiškiais Audrone ir Kęstučiu Rutkauskais.

Atsakingas šunų veisimas: BOAS testą išbandė ir pekinukai

Panevėžietė Jūratė Venslauskienė, pekinų veislės šuniukų veisėja, savo veislyną „Imperijos perlas“ įregistravo prieš 10 metų. Pirmąjį pekinuką įsigijo 2008 metais, o šiandien pagrįstai gali didžiuotis tarptautinio šunų grožio čempiono titulą liudijančiu sertifikatu – patinukas Džemas (Imperijos Perlas Gemstone) jį turi.

Jos išveistais šunimis parodų teisėjai ir dalyviai visada žavisi, tačiau atsakingam, šunis mylinčiam veisėjui vien to negana. Todėl Lietuvos prancūzų buldogų ir mopsų mylėtojų klubui paskelbus, kad spalio 16 ir 23 d. Vilniuje bus organizuojamas BOAS testas (dalyvavo 27 šunys), laikyti testo savo šunis užregistravo ir J. Venslauskienė.

Nuotolinis seminaras „Atsakingas šunų veisimas“

Lapkričio 24 d., trečiadienį, kviečiame šunų veisėjus, augintojus ir visus, besidominčius šunimis, į nuotolinį seminarą „Atsakingas šunų veisimas“. Seminarą ves veterinarijos gydytojas, mokslo dr. Saulius Laurusevičius.

Seminaro klausytojams bus išduoti Lietuvos kinologų draugijos sertifikatai, seminaras įskaitinis.

„Myliu savo augintinį“: sveikinam kiekvieną, sveikinam visus!

Nėra nieko maloniau, kaip pasakyti AČIŪ. Ačiū, kad susidomėjote Pasaulinės gyvūnų globos dienos konkursu. Ačiū už įspūdingus kūrinius. Ačiū, kad kūrėte, fotografavote ir siuntėte savo piešinius. Ačiū, kad susidraugavot su mumis. O svarbiausia – ačiū, kad mylite savo augintinius!

Piešinių konkursas „Myliu savo augintinį“ baigėsi. Jūsų darbelių daugiau kaip 700 (!), todėl ačiū sakome ne tik kūrėjams, bet ir mokytojams bei tėveliams.

Cane Corso mylėtojai dalijosi žiniomis ir patirtimi

Suburti Cane Corso veislės šunų mylėtojus ir bendraminčius, pasidalinti patirtimi, siekiant saugoti ir išlaikyti šiai šunų veislei būdingus bruožus – toks buvo spalio 16 dieną Veprių miestelyje, sodyboje „Ąžuolų giria" (Ukmergės r.) vykusio šunų mylėtojų susitikimo tikslas.

Cane Corso augintojai ir veisėjai susitiko, kad pasidalintų šios veislės šunų priežiūros, auklėjimo patirtimi. Norėjo išgirsti iš šunų mitybos specialisto, kas svarbu auginant ir veisiant didelių veislių šunis. Apie tai jiems daug kalbėjo į susitikimą pakviestas veterinarinės medicinos gydytojas, šunų mitybos specialistas, ne kartą skaitęs paskaitas Lietuvos kinologų draugijos Mokymo centro seminaruose, vilnietis Aidas Vaznonis (pranešimas „Pagrindinės šunų mitybos klaidos“). Jo patarimai, atsakymai į dalyvių klausimus buvo nepaprastai svarbūs.

Pasaulinę gyvūnų globos dieną – gerumo pamokos vaikų darželyje

Spalio 4-osios, Pasaulinės gyvūnų globos dienos proga, daug kur vyko gyvūnų mylėtojų renginiai. Šią progą paminėti iš anksto susiplanavo ir Kauno lopšelis – darželis „Žara", prisidedantis prie respublikinio projekto „Gera gyventi kartu.

„Šio projekto tikslas – ugdyti vaikų socialinius, emocinius, pažintinius gebėjimus, puoselėti pagarbą ir meilę gyvūnams, išmokti pažinti savo ir kitų augintinių kūno kalbą“, – sakė projekto organizatorė Egidija Briedienė.

Ankstesnis 1 2 3 ... 19 Sekantis
X