Naujienos

Švietimo projektas „Svajonių šuo“: atsakingi veisėjai pristato mylimas šunų veisles

Nuo 2023 m. balandžio 24-osios buvo atnaujintas Lietuvos kinologų draugijos Mokymo centro visuomenės švietimo projektas - virtualūs susitikimai „Svajonių šuo: pažink veisles“. Anksčiau jis vadinosi „Penktadienio šuo“ (pašnekesiai vykdavo penktadieniais). 

Pristatydami savo ilgametę patirtį šio projekto dalyviai, Lietuvos kinologų draugijos šunų veisėjai, tikisi, kad augintinį – būsimą savo šeimos narį jūs pasirinksite neskubėdami, labai atsakingai.

Nauja Vilniaus universiteto knyga šunų mylėtojams ir besidomintiems istorija

Metų pradžioje šunų mylėtojai sulaukė išskirtinio leidinio – Vilniaus universitetas išleido kolektyvinę monografiją (autoriai Giedrė Piličiauskienė, Povilas Blaževičius, Toma Zarankaitė-Margienė) „Šunys Lietuvoje XIII-XVIII amžiuje“.

Kartu su kitais Vilniaus universiteto leidiniais ši naujiena 2024 m. vasario 22-25 d. bus pristatyta Vilniaus knygų mugėje, kuri vyks Lietuvos kongresų ir parodų centre Litexpo.

Monografijoje apžvelgiama šunų, gyvenusių Lietuvoje XIII–XVIII amžiuje, istorija. Tirdami jų kaulus, plytose ir kituose molio dirbiniuose aptiktus pėdsakus ir pasitelkę istorinius duomenis mokslininkai pasakoja, kaip atrodė Lietuvoje auginti šunys, kuo jie mito, nuo kokių ligų kentėjo, kam buvo pasitelkiami.

Nuotolinė AŠA: galimybė įgyti naujų žinių ir patirties

Lietuvos kinologų draugijos Mokymo centras tęsia visuomenės švietimo projektą „Atsakingo šeimininko akademija“ (AŠA) ir kviečia į nuotolines paskaitas būsimus šunų šeimininkus bei norinčius įgyti daugiau patirties bei tapti atsakingais šeimininkais.

AŠA – tai 5 nemokamų paskaitų ciklas svarbiausiomis šunų auginimo, ugdymo, gerovės, priežiūros bei kt. temomis. Šį projektą Lietuvos kinologų draugijos Mokymo centras vykdo kartu su Valstybine maisto ir veterinarijos tarnyba, WonderDog šunų akademija, DR.VET veterinarijos klinika ir VETMA.

Paskaitos nemokamos, vietų skaičius ribotas, todėl maloniai prašome registruotis tik norinčius išklausyti visas paskaitas.

2024 m. Lietuvos šunų čempionų čempionatas: mus vienija meilė šunims

Šį šeštadienį, sausio 13 dieną, praūžė Lietuvos kinologijos entuziastus jau nuo 2012-ųjų metų džiuginanti šventė – Lietuvos šunų čempionų čempionatas. Jame varžėsi gruodžio 15 d. Vilniaus tarptautinėje šunų parodoje atrinkti dalyviai.

Atrankoje galėjo dalyvauti tik Lietuvos čempiono titulą turintys šunys.

Nuotolinė paskaita „Šunų veisimo metodai ir principai“

Vasario 29 d. (ketvirtadienis) Lietuvos kinologų draugijos Mokymo centras vėl kviečia šunų veisėjus, atsakingus šunų augintojus dalyvauti nuotolinėje veterinarijos gydytojos, ilgametės ir patyrusios šunų veisėjos bei tarptautinės kategorijos FCI teisėjos Nataljos Skalin paskaitoje „Šunų veisimo metodai ir principai“.

Lektorė kalbės apie kokybinį ir kiekybinį paveldimumą, veisimo vertės nustatymą ir praktinį panaudojimą. Aptars inbrydingą kaip veisimo metodą. Kalbės apie veislinę atranką: šuns eksterjerą, darbines savybes, sveikatą, elgseną.

Cockapoo, Cavapoo ir kitos „grožybės“

Į Lietuvos spanielių savininkų klubo pranešimų dėžutę dažnai įkrenta užklausos dėl įvairiausių spanielių veislių. Tai džiugina, nes tautiečiai guviai domisi spanieliais, o kartais net padeda atrasti naujų veislių. Sakykime, ar ką nors žinojote apie vokiečių mažąjį spanielį? Dabar jau žinote. Ir, beje, jis priklauso VII, ne VIII FCI grupei!

Tačiau paskutiniu metu pradėjo plūsti pasiteiravimai dėl „hibridinių spanielių veislių” – Cockapoo, Cavapoo ir panašiai.

Tris kartus karūnuotą Maltos bišoną Džiazą į pergales lydėjo komanda

Veislinių šunų vertę kuria veisėjai, treneriai, parodų ir varžybų teisėjai, vedliai, gyvūnų priežiūros specialistai, veterinarijos gydytojai. Už puikaus, daug pasiekusio šuns, visada stovi nemaža komanda, apie kurios egzistavimą kartais net nenutuokiame. Būtent komanda sukuria ir pristato visuomenei puikius veislinius šunis, atstovauja Lietuvos kinologijai. Šiaulietė Ginta Pilipuitienė ir jos komanda – vieni iš jų.

Sveikiname 2023 metų TOP ŠUNS konkurso laimėtojus!

Baigiantis 2023-iesiems vėl išrinkti Lietuvos TOP ŠUNYS. Sveikiname visus, dalyvavusius TOP šuns, TOP jauno šuns ir TOP veterano konkursuose.

Nuoširdžiai džiaugiamės mūsų veisėjų, savininkų bei šunų vedlių pasiekimais. Jūsų augintiniai ne tik puikiai pasirodė mūsų šalies parodose, bet atstovavo geriausiems Lietuvos šunims prestižinėse užsienio parodose, Europos šunų čempionate Herninge (Danija) bei Pasaulinėje šunų parodoje Ženevoje. Didžiuojamės jumis!

Gegužės pabaigoje Lenkijoje vyks Pasaulio Lure Coursing‘o čempionatas

2024 metų gegužės 23-26 d. Przywidz vietovėje Lenkijoje vyks Pasaulio Lure Coursing‘o (FCI) čempionatas.

Šiuo metu Lietuvos kinologų draugijos Lure Coursing‘o ir Racing‘o teisėjų kolegijos biuras jau pradeda formuoti Lietuvos komandą.

LKD Mokymo centro iniciatyva „gimėׅ“ 318 svajonių šuniukų

Lietuvos kinologų draugijos Mokymo centras švietėjišką veiklą pradėjo daugiau kaip prieš dešimtmetį. Šunų veisėjų mokymai, švietimo konferencijos, „Atsakingo šeimininko akademija“ (nemokamų 5 paskaitų ciklas būsimiems šunų šeimininkams), edukaciniai stendai tarptautinėse šunų parodose, kinologijos savanorių rengimas, kinologijos temų viešinimas savo ir šalies žiniasklaidoje. Tai tik dalis idėjų ir darbų. Daug dėmesio skiriama vaikų ir jaunimo neformaliajam ugdymui – bendradarbiaujant su vaikų ugdymo įstaigomis ir bibliotekomis sėkmingai plėtojama „Atsakingo šeimininko akademija vaikams“. Sėkmingi taip pat yra jau ne pirmus metus organizuojami respublikiniai vaikų kūrybos konkursai. Šį rudenį pradinių klasių vaikus LKD Mokymo centras pakvietė dalyvauti konkurse „Svajonių šuniukas“.

Lietuvos šunų čempionų čempionatas vyks sausio 13 d.

DĖMESIO! BILIETAI JAU NEBEPARDUODAMI. Šunų mylėtojai sausio 13 dieną (šeštadienis) turės unikalią galimybę stebėti gražiausių šunų, 2024 m. Lietuvos šunų čempionato dalyvių, pasirodymą.

Čempionate varžysis 32 Lietuvos šunys čempionai, atrinkti 2023 m. gruodžio 15 d. Vilniuje vykusios tarptautinės šunų parodos „Sostinės taurė 2023“ metu. Šunis vertins tarptautiniai teisėjai Vlado Piskay iš Slovakijos, Boris Špoljarič iš Kroatijos ir Duško Piljevič iš Serbijos. Čempionatas vyks poilsio ir pramogų komplekse „Vilnius Grand Resort“.

Vyks nuotolinė paskaita „Šunų odontologijos pagrindai"

DĖMESIO! Paskaita perkelta į vasario 1 d. 18:00 val. 

Lietuvos kinologų draugijos Mokymo centras tęsia šunų veisėjų bei augintojų mokymus ir 2024 m. sausio 25 d. (ketvirtadienis) kviečia į nuotolinę paskaitą „Šunų odontologijos pagrindai". Paskaitą skaitys Jakovo veterinarijos centro veterinarijos specialistė Ernesta Vercinskaitė. 

Lektorė kalbės apie šuns burnos anatomiją ir fiziologiją, burnos patikrą. Apžvelgs dažniausiai pasitaikančias šuniukų dantų patologijas, kietųjų dantų audinių patologijas bei problemas, susijusias su dantenomis.

Nuotolinė paskaita prasidės 18.00 val., trukmė – maždaug 2 akademinės valandos (įskaitant atsakymus į klausimus).

Ankstesnis 1 2 3 ... 34 Sekantis
X