Naujienos

Lietuvos kinologų šunys parodose Palangoje buvo tarp pačių gražiausių

Sekmadienio vakarą Palangoje baigėsi tarptautinės šunų parodos. Baigėsi ir vasaros parodų sezonas, tačiau įspūdingų nuotraukų ir prisiminimų užteks dar ilgam.

1847 šunys, 222 veislių atstovai. Daug dalyvių iš Suomijos, Švedijos, Danijos, Norvegijos ir kitų šalių. Didelė konkurencija, bet Lietuvos kinologų šunys – tarp geriausių. Tarp tų, kuriuos galima „įsimylėti“…

Lietuvos paštas išleido lietuvių skalikams skirtą pašto ženklą

Penktadienį, rugsėjo 29 dieną, Lietuvos paštas išleidžia menininko Vlado Polikšos kurtą pašto ženklą „Lietuvių skalikas“. Pašto ženklo nominalas – 1,50 Eur, tiražas – 18 tūkst. vnt. Antspaudavimas pirmos dienos datos spaudu išleidimo dieną vyks Telšių pašte (Plungės g. 4).

Lietuvių skalikais vadinama medžioklinių mūsų šalyje išvestų šunų veislė. Rašytiniuose šaltiniuose teigiama, kad drauge su jais stambūs žvėrys buvo medžiojami jau XVI amžiuje. Šie šunys laikomi itin draugiškais, ramiais, patikliais, labai ištvermingais ir turinčiais gerą uoslę. Jiems yra būtinas ir nemažas fizinis krūvis. Tarpukario Lietuvoje lietuvių skalikai buvo labai paplitę, bet po karo ši veislė labai išretėjo, taip pat buvo mišrinama su įvairiais šunimis.

Atsakingo šeimininko akademijos paskaitos prasideda spalio 4 dieną!

Artėjant Pasaulinei gyvūnų globos dienai kviečiame į ATSAKINGO ŠEIMININKO AKADEMIJOS paskaitas! Atsakingo šeimininko akademija (AŠA) – nemokamų 5 paskaitų ciklas planuojantiems įsigyti arba jau turintiems šunį.

Lietuvos kinologų draugijos Mokymo centras, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, WonderDog šunų akademija, Veterinarinės medicinos centras „Begemotas’’, DR.VET veterinarijos klinika ir dresūros mokykla „Hepidogo” kviečia įgyti naujų žinių ir patirties.
Paskaitas skaitys šunų elgsenos specialistai, veterinarijos gydytojai, kinologai, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos atstovai. Išklausiusiems visas 5 paskaitas bus įteikti AŠA pažymėjimai.

Spalio 7 d. Vingio parke gyvūnų mylėtojai švęs kartu su augintiniais

Šeimos nariai. Bičiuliai. Pagalbininkai. Gyvenimo džiaugsmas, o kai kam ir gyvenimo prasmė. Tai mūsų gyvūnai augintiniai. Ir ne vien spalio 4-ąją, kai visas pasaulis mini Pasaulinę gyvūnų globos dieną, o visada! Taip, ši diena paženklinta gražiomis idėjomis, „Penkiomis gyvūnų laisvėmis“, eitynėmis ar manifestacijomis, tačiau vien šia diena niekas nesibaigia – pareigos ir meilė neturi baigties…

2023 m. Lietuvos TOP šunų rinkimai

Maloniai kviečiame šunų veisėjus ir augintojus dalyvauti Lietuvos TOP šunų rinkimuose!

Lietuvos TOP šuns konkursą sudaro trys kategorijos: TOP šuo, TOP jaunas šuo ir TOP veteranas. 
TOP šuns kategorijoje įskaitomi balai, kuriuos šuo surinko dalyvaudamas parodose bet kurioje klasėje. TOP jauno šuns ir TOP veterano konkursuose įskaitomi balai, surinkti dalyvavus jaunimo ir veteranų klasėse. 

Rugsėjo 28 d. vyks nuotolinė paskaita „Kelionė su gyvūnu augintiniu“

Artėjant Pasaulinei gyvūnų globos dienai Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba kartu su Lietuvos kinologų draugijos Mokymo centru kviečia gyvūnų mylėtojus daugiau sužinoti apie saugų keliavimą su gyvūnais augintiniais.

Rugsėjo 28 d. (ketvirtadienis) 18.00 val. vyks nuotolinė paskaita gyvūnų mylėtojams „Kelionė su gyvūnu augintiniu: reikalingi dokumentai, sveikatos reikalavimai ir kt.“

Paskaitą skaitys Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Vilniaus departamento patarėja Rūta Bajorūnaitė.

Rugpjūčio pabaigoje Ženeva tapo pasaulio šunų sostine

Prieš 10 metų Šveicarijos kinologų klubas organizavo Europos šunų čempionatą, o šįkart jam buvo patikėta Ženevos ekspozicijų centre „Palexpo“ surengti 2023 metų Pasaulinę šunų parodą. Šveicarija gali pasigirti senomis kinologijos tradicijomis, ji turi 9 nacionalines šunų veisles, kinologų asociacija čia įsteigta prieš 140 metų. Pasaulinėje šunų parodoje tarp iš 70 šalių atvykusių 21. 725 dalyvių (įskaitant prieš tai vykusią parodą „Grand Prix de Geneva“) sėkmingai pasirodė ir Lietuvos kinologai. Į pasaulinę parodą jie registravo daugiau kaip 400 šunų.

Devynių mėnesių ši cu kalytė Amanda įsiveržė į pasaulio jaunų šunų elitą

Praėjusį savaitgalį Ženevoje varžėsi patys gražiausi pasaulio šunys. Čia vyko vienas didžiausių kinologų renginių – Pasaulinė šunų paroda. Tarp tūkstančių šunų neliko nepastebėti ir Lietuvos kinologų augintiniai. Viena jų – vilnietės Ramunės Bugenienės augintinė Amanda.

Devynių mėnesių ši cu kalytė su visa palaikymo komanda ne tik sėkmingai nukeliavo į Šveicariją, bet ir laimėjo išskirtinį – gražiausio 2023 metų pasaulio jauno šuns titulą.

Viskas paprasta: mums tereikia laikytis 5 gyvūnų laisvių!

Lietuvos kinologų draugija pasisako už gyvūnų augintinių visuotinį ženklinimą, atsakingą veisimą ir visuomenės švietimą.

Savo veikloje vadovaujamės LR Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymu, LKD Šunų veisimo nuostatais, LKD Etikos kodeksu bei kitais gyvūnų laikymo ir veisimo reglamentais, taisyklėmis. Bet juk viskas taip paprasta – mums tereikia laikytis PENKIŲ GYVŪNŲ LAISVIŲ!

Jubiliejinė XV lietuvių skalikų paroda

Rugpjūčio 26 d. įvyko jubiliejinė XV lietuvių skalikų paroda. Per penkiolika metų buvo daug pasikeitimų, bet vienas dalykas nekinta – lietuvių skalikų parodos organizuojamos skirtinguose Lietuvos dvaruose, pilyse. Šiais metais paroda vyko Raudondvario pilies pavėsyje. Puikus oras į parodą pritraukė žmonių ir be šunų, kurie dar tik svarsto auginti lietuvių skaliką, tad su jais veislės entuziastai daug bendravo, pasakojo apie savo augintinius, džiaugsmus ir nedidelius vargus.

Cockapoo, Cavapoo ir kitos „grožybės“

Į Lietuvos spanielių savininkų klubo pranešimų dėžutę dažnai įkrenta užklausos dėl įvairiausių spanielių veislių. Tai džiugina, nes tautiečiai guviai domisi spanieliais, o kartais net padeda atrasti naujų veislių. Sakykime, ar ką nors žinojote apie vokiečių mažąjį spanielį? Dabar jau žinote. Ir, beje, jis priklauso VII, ne VIII FCI grupei!

Tačiau paskutiniu metu pradėjo plūsti pasiteiravimai dėl „hibridinių spanielių veislių” – Cockapoo, Cavapoo ir panašiai.

Iš Japonijos kilęs retos šunų veislės atstovas nugalėjo specializuotoje parodoje Jonavoje

Net 143 šunys buvo registruoti į Penktos FCI grupės klubo specializuotą parodą Jonavoje. Rugpjūčio 12 d. įvyko paroda „Penktos FCI gr. KLUBO NUGALĖTOJAS 2023“, rugpjūčio 13 d. – „Čiau čiau, V FCI gr. paroda“.

Gražiausio šuns titulą šįsyk laimėjo retai mūsų parodose, taip pat ir pasauliniuose renginiuose nedažnai sutinkamas kai veislės šuo. Ši šunų veislė kilo iš Kai regiono (Jamanašio prefektūra, Japonija), ji yra saugoma kaip nacionalinė vertybė, Japonijos pasididžiavimas. Kai šunys buvo išvesti kaip medžioklės pagalbininkai, jie turi itin stiprias kojas, „ryškiasׅ“ kulkšnis, iš kitų šunų išsiskiria ir savo margu kailiu.

Ankstesnis 1 2 3 ... 32 Sekantis
X