Naujienos

Lietuvos kariuomenė paminėjo Šuns dieną ir žada laikytis šios tradicijos

Šuns dienos išvakarėse mums, šventės iniciatoriams, gera jausti šunų mylėtojų palaikymą.

„Šuo ir aš: gera gyventi kartu“ – šių metų Šuns dienos idėja. O pati šventė, kurios iniciatorė yra Lietuvos kinologų draugija, švenčiama jau šeštą kartą. Gera turėti augintinį, gera su juo kartu kažką veikti, gera jį atsivesti į darbą. Šventės išvakarėse taip ir atsitiko – ne vienoje darbovietėje, kur įmanoma karantino sąlygomis, buvo justi visai kitokia nuotaika – darbuotojai vedėsi savo augintinius į darbą.

Taip buvo ir Lietuvos kariuomenės kanceliarijoje, Lietuvos krašto apsaugos ministerijoje ir kituose kariuomenės daliniuose.

„Laisvalaikiu domisi istorine dokumentika, karo istorija ir kinologija“, – tai citata iš Lietuvos kariuomenės vado, Generolo leitenanto Valdemaro Rupšio biografijos. Kariuomenės vadas, kaip ir jo kolegos, penktadienį į tarnybą taip pat atvyko ne vienas, o su savo australų aviganiu Armiu. Angliškai sausumos kariuomenė yra Army, ir visai nereikia stebėtis, kad kariuomenės vado šuo turi būtent tokį vardą.

Generolas leitenantas bendravo, fotografavosi su kolegomis ir jų augintiniais. Čia buvo juodasis rusų terjeras, vokiečių mažasis špicas, valų korgis pembrukas, vokiečių aviganis ir kitų veislių šunys.

„Šuns dieną paminėjome pirmą kartą Lietuvos kariuomenės mastu. Džiaugiuosi, nes mačiau daug nuotraukų socialinėje erdvėje, kuriomis dalijasi Lietuvos kariuomenė. Džiaugiuosi dėmesiu šiai temai. Manau, kad mums pavyko ir tradicijos laikysimės. Tai mus labiau priartina prie vakarų kultūros ir papročių, tai suteikia didesnį pasitenkinimą tarnyba ir darbu Lietuvos kariuomenėje. O mūsų keturkojams draugams tai dar viena įspūdžių kupina diena, kurios pabaigoje jie bus laimingesni,“ – savo socialinėje paskyroje parašė Generolas leitenantas Valdemaras Rupšys.

Lietuvos kariuomenėje yra ir tarnybinių šunų. Jie tarnauja Specialiųjų operacijų pajėgose, Juozo Vitkaus Inžinerijos batalione ir Karo policijos vienetuose. Pagrindinės jų užduotys yra sprogmenų paieška, draudžiamų daiktų paieška, užduočių mažose erdvėse vykdymas. Lietuvos kariuomenėje tarnauja belgų aviganiai ir Labradoro retriveriai.

Ievos Budzeikaitės nuotraukose – Generolas leitenantas Valdemaras Rupšys su Armiu.

X