Naujienos

Mums gera gyventi su gyvūnais augintiniais!

Nors nedrąsiai, bet po truputį artėja pavasaris, ir jau kas kas, o šunų mylėtojai jį tikrai pamatys pirmieji. Kartu su pavasariu priartės ir balandžio 24-oji, visuotinė Šuns diena.

Kaip švęsime? Ką veiksime? Ką dėl savo mylimų augintinių galime nuveikti jau dabar?

Apsilankykite Šuns dienos paskyroje ir sužinokite visus atsakymus: https://www.facebook.com/sunsdiena !

Jei jums gera gyventi kartu su šunimi (o gal – šunims su jumis), dalinkitės savo džiaugsmu. Atsiųskite savo minčių ir nuotrauką el. paštu lkd.suo@gmail.com.

Tegul visi žino, kaip gera gyventi su gyvūnais augintiniais! 

Balandžio 24-oji: ŠUNS DIENA

Kasmet Lietuvos kinologų draugija kviečia šunų mylėtojus balandžio 24-ąją švęsti Šuns dieną.

Šiemet tai vyks jau šeštą kartą, šių metų Šuns dienos idėja – ŠUO IR AŠ: gera gyventi kartu. Kodėl gera, atsakymai gali būti patys įvairiausi. Vieniems gera, nes pasirinko tinkamą šuns veislę. Kiti prisivertė daugiau judėti ar netgi aktyviai sportuoti su savo naujuoju augintiniu.

Bet būkime atviri. Būkime nuoširdūs – tokie, kokie yra mūsų augintiniai. Kartais nelengva tokiems būti, ne visada net įmanoma. O štai šunims tai pavyksta be didelių pastangų. Jie visada nuoširdūs ir paprasti, vaikiškai naivūs ir atlapaširdžiai, be išlygų mumis pasitikintys. Turbūt todėl mums ir gera būti kartu.

Renkuosi augintinį atsakingai

Jeigu planuojate pirkti šuniuką LIETUVOJE iš Lietuvos kinologų draugijoje registruoto šunų veislyno, pasidomėkite, kokiam LKD klubui priklauso veislynas ir pabendraukite su klubo atstovais.

Apie jus dominančius LKD šunų veislynus galite sužinoti konkrečiame šunų mylėtojų klube, kurio narys yra šunų veisėjas – klubų sąrašai  skelbiami šiame tinklapyje.

Būtinai nuvykite į patį veislyną ir paprašykite parodyti ne tik šuniukų vadą, bet ir motiną kalę. Nenustebkite, jeigu šuniukų veisėjas jums užduos labai daug klausimų – tai atsakingo, gyvūnų gerove besirūpinančio žmogaus požymis. 

Nuotolinė paskaita „Veislinių šunų šėrimo ypatumai“: kovo 18 d.

LKD Mokymo centras vėl kviečia šunų veisėjus ir augintojus į nuotolinį seminarą „Veislinių šunų šėrimo ypatumai“.
Lektorius – patyręs šunų mitybos specialistas, veterinarijos gydytojas Aidas Vaznonis.

Seminaras bus naudingas ir įdomus ne tik šunų veisėjams, bet visiems atsakingiems šunų mylėtojams, nes visavertė mityba yra gyvūnų sveikatos ir geros savijautos pagrindas. 
Patyręs šunų mitybos specialistas, veterinarijos gydytojas A.Vaznonis seminaro metu analizuos svarbiausius šunų mitybos principus, šunų maisto sudėtines dalis, pasirinkimo svarbą ir kt. aspektus.

Lietuvos kinologų draugijos šunų veisėjams, norintiems tvirtinti veislyno statusą, šis seminaras – įskaitinis. 

Be šunų būčiau nugyvenusi tik dalį savo gyvenimo, sako L.Laurinaitytė - Grigienė

Vidaus reikalų ministrės patarėjos komunikacijai Linos Laurinaitytės - Grigienės vokiečių aviganiai ir dukros špiciukas yra lygiateisiai šeimos nariai. Meilės ir dėmesio jie nekaulija – visko turi sočiai! Linos nuomone, visi šunys, kaip ir vaikai, gimsta nuostabūs bei kupini potencialo, tačiau klausimas, ar mes esame pasirengę šį potencialą atskleisti. Artėjant balandžio 24-ajai, visuotinei Šuns dienai, pokalbis su šunų mylėtoja L. Laurinaityte - Grigiene.

– Bendravimo džiaugsmas, saugumo pojūtis, galimybė sportuoti – šunų augintojai išvardytų N priežasčių, kodėl jiems gera gyventi su šunimis. O jums ką reiškia šunys?

– Aš turbūt gimiau su nevaldomu noru turėti gyvūną. Gaudžiau, prisirišdavau ir bandydavau dresuoti kieme lakstančius šunis. „Gydydavau“ kates... Mama neteko bent dešimties nuostabių močiutės atvežtų spalvotų dirželių (didžiulė vertybė ir retenybė sovietmečiu!), kuriuos paskui save nusinešdavo mano „globojamas“ kiemo brisius... nors, tiesą pasakius, vadinau jį Žučka. Net nesu tikra, ar tai buvo kalė ar patinas, nes buvau ne vyresnė nei šešerių, ar turėjo šeimininkus, bet aš kasdien bėgdavau į kiemą, tikėdamasi jį/ją ten rasti ir pasigauti. Vėliau buvo istorijos su „rastais“ šunimis. Vieną tokią į laiką panašią mišrūnę iš draugės laiptinės Karoliniškėse atsivežiau namo į Naujamiestį ir su kiemo draugėmis apgyvendinome mūsų daugiabučio namo palėpėje. Pavyko nuslėpti apie kelias savaites, vėliau viršutinių aukštų kaimynai išgirdo kaukimą ir mus pridavė tėvams... Mama  pradėjo baimintis, kad neparsitempčiau namo kokios ligos, todėl nutarė geriau vis dėlto leisti man įsigyti kokį naminį gyvūną.

Nuotolinis seminaras veisėjams „Infekcija ir nevaisingumas“

Veterinarijos klinika „Kauno veterinarijos praktika“ kovo 31 d. kviečia šunų veisėjus ir augintojus dalyvauti nuotoliniame seminare „Infekcija ir nevaisingumas“

Seminaro lektoriai: prof. J. Šiugždaitė, dr. S. A. Laurusevičius, veterinarijos gydytojas L. Domeika.

Dalyviams e. paštu bus išsiųsti LKD sertifikatai (Lietuvos kinologų draugijos šunų veisėjams, norintiems tvirtinti veislyno statusą, šis seminaras – įskaitinis). Registruojama iš anksto e. paštu reproseminaras@gmail.com.

Registracijos mokestis 20 EUR.

Norintys dalyvauti iki kovo 28 d. į įmonės UAB Anisana sąskaitą  LT22 7044 0600 0639 9471 turi pervesti registracijos mokestį (mokėjimo paskirtyje nurodyti: „Už seminarą“) ir atsiųsti pavedimo kopiją.

2021 m. šunų parodų tvarkaraštis: kada? kur? kokios parodos?

Pateikiame preliminarų Lietuvos kinologų draugijos 2021 m. šunų parodų tvarkaraštį.

Lietuvos kinologų draugija planuoja tarptautines šunų parodas gegužės 28-30 d. ir liepos 2-4 d. Molėtuose, rugpjūčio 6-8 d. Druskininkuose, rugsėjo 24-26 d. Palangoje bei gruodžio 17-19 d. Vilniuje.

LKD klubai savo klubų bei specializuotas parodas daugiausia organizuos šiltuoju metų laiku lauke. Tikimės, kad bus atšauktas karantinas bei   suvaržymai renginiams.

Atsiprašome šunų mylėtojų dėl nepatogumų, neįvykus 2020 - 2021 m. planuotoms šunų parodoms. Tikimės jūsų supratingumo, linkime svarbiausio – sveikatos jums ir jūsų šunims.

Parodų teisėjai ir kt. svarbi informacija bus paskelbta netrukus. Atsižvelgus į situaciją šalyje, parodų tvarkaraštyje gali būti pakeitimų.

Planuokime savo laiką, susitikime parodose – pabandom iš naujo! 

2021 m. LKD šunų parodos.

Entuziastas media nuotr.

Belaukiant šunų parodų, arba šis tas apie tradicijas

Pavasario laukia visi. Šunų mylėtojai – labai. Šunų parodų dalyviai – labiausiai iš visų... Pavasaris mums reiškia, kad vėl susitiksime parodose, varžybos, kituose renginiuose.

Jeigu būsime drausmingi ir „kovidinių užsikrėtimų“ kreivė ir toliau smigs žemyn, susitiksime ir tarptautinėse šunų parodose Molėtuose, Druskininkuose, Palangoje. O kol tęsiasi suvaržymai, pasidairykime archyvuose...

„Atsakingo šeimininko akademija“ – vilniečiams, nuotoliniu būdu

Planuojančius įsigyti, taip pat ir turinčius šunis Lietuvos kinologų draugijos Mokymo centras kviečia vėl susitikti, kad dar atsakingiau pasirūpintume savo augintiniais.

Kaip išsirinkti augintinį, kaip puoselėti jo sveikatą, ko ir kaip mokyti, kokių taisyklių laikytis, kaip pasirūpinti gerove – tai tik dalis temų, kurios bus aptartos „Atsakingo šeimininko akademijos“ (AŠA) paskaitose. Atsižvelgus į pandemijos pavojų, paskaitos bus nuotolinės. Registruokitės, susitikite virtualiai su įdomiais lektoriais, klausykite paskaitų visa šeima, užduokite klausimus – bendraukime! Išklausę visas 5 paskaitas gaus AŠA pažymėjimus. Užsiregistravusius, bet negalinčius dalyvauti paskaitose, prašome informuoti organizatorius el. paštu: lkd.suo@gmail.com ir perleisti vietą kitiems. Dėl riboto vietų skaičiaus (50) pirmenybę teiksime į visas 5 paskaitas užsiregistravusiems vilniečiams. 

„Atsakingo šeimininko akademijos“ partneriai: didžiausias zoologijos prekių parduotuvių tinklas KIKA,  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, Lietuvos smulkiųjų gyvūnų veterinarijos gydytojų asociacija, šalies savivaldybių, dresūros mokyklų atstovai, kinologijos savanoriai.

Veisėjai gyvena dėl šunų, daugintojai – iš šunų

Nors logika sufleruoja nepirkti naujojo šeimos nario iš bet ko ir elgtis atsakingai, noras kuo greičiau turėti mažąjį augintinį būna už viską stipresnis. Kartais nugali gailestis, nes mažas padarėlis žiūri tokiu graudžiu žvilgsniu ir yra toks mielas...

Kodėl žmonės perka „daugyklų“ šuniukus?

Mažiau patirties kinologijoje turinčiam būsimajam šuns šeimininkui dažnai sunku atskirti atsakingą veisėją nuo šuniukus neatsakingai parduodančio „daugintojo“. Abiejų tikslai lyg ir panašūs – šuniukams rasti naujus namus. Ir vis dėlto esminis skirtumas yra jų požiūryje bei to išprovokuotuose tolimesniuose veiksmuose – veisėjas gyvena DĖL ŠUNŲ, „daugintojas“ – IŠ ŠUNŲ.

Paskaita „Dažniausiai pasitaikantys šunų dermatologiniai susirgimai“

Vasario 25 d. (ketvirtadienis) nuo 18.00 val. LKD Mokymo centras kviečia šunų veisėjus ir augintojus į nuotolinę paskaitą! 

Paskaitą „Dažniausiai pasitaikantys šunų dermatologiniai susirgimai“ skaitys veterinarijos klinikos „Kaivana“ veterinarijos gydytoja Viktorija Tvaranavičiūtė. ATSIPRAŠOME, REGISTRACIJA JAU BAIGTA.

Padidėjęs kailio slinkimas, odos niežulys, pėdučių laižymas, parazitinės odos ligos – tai tik dalis dermatologinių negalavimų, kurie gali kamuoti jūsų augintinį. Daugelis odos ligų atrodo  panašios ir pasižymi tik vos pastebimais klinikiniais niuansais, susirgimo eigos skirtumais. Šių ligų gydymas gali būti sudėtingas bei varginantis tiek gyvūnų šeimininkams, tiek veterinarijos specialistams. Kaip užkirsti kelią šiems susirgimams, koks gali būti gydymas – apie tai ir dar daugiau paskaitoje jums kalbės ir daug praktinių pavyzdžių pateiks veterinarijos specialistė V.Tvaranavičiūtė.

Penktadienio šuo: meilė šunims neturi nieko bendra su aritmetika

Šeimos šuo. Mano šuo. Šiuose žodžiuose slypi tiek daug... Jie reiškia, kad 365 dienas bent 2 kartus per dieną bet kokiu oru aš einu į lauką. Net 730 kartų per metus! Tai reiškia, jog kiekvieną mėnesį savo augintiniui išleidžiu 50-100 eurų. Tai reiškia, kad pačiame smagaus vakarėlio įkarštyje lekiu namo pas... savo šunį ir leidžiu atostogas ten, kur priima su šunimi.

Jeigu jums ši aritmetika ir faktai atrodo paprasti, pakalbėkime apie šuns pasirinkimą. Juk rinktis tikrai yra iš ko. Šunų veislių – šimtai, ir visi tokie gražuoliukai! Ypač, kol maži.

Štai tas su kailio verpetu per nugarą. Sakote, jo protėviai  medžiojo liūtus? Bet koks ryžas kailis! O tas, kur japonišku vardu, stačiomis ausytėmis – juk dabar toks madingas, ant bangos...

Ankstesnis 1 2 3 ... 12 Sekantis
X