DUK

CAC trumpiniu žymimos nacionalinės (respublikinės, regioninės) visų veislių šunų parodos.
Registruoti į šias parodas galima visų veislių šunis nuo 4 mėn. amžiaus su FCI pripažįstamais kilmės dokumentais. Šunys, turintys kitų organizacijų išduotus kilmės dokumentus, LKD organizuojamose parodose dalyvauti negali.

Nacionalinėse parodose vidutiniškai dalyvauja 300-700 šunų, apie 150 skirtingų veislių.

Šunys varžosi jaunimo, atvirojoje, darbinėje, čempionų ir veteranų klasėse. Šuniukų ir mažylių klasės bei porų, veislynų, reproduktorių bei jaunųjų vedlių konkursai regioninėse parodose nėra privalomi, tačiau dažniausiai vyksta.
Šunis vertina iš kaimyninių šalių atvykę arba mūsų šalies nacionalinės bei tarptautinės kategorijos šunų teisėjai.

Šiose parodose suteikiamas kandidato į Lietuvos šunų grožio čempionus (LT CAC) titulas, todėl šios parodos ir žymimos trumpiniu CAC; tarptautinio šunų grožio čempiono titulas nesuteikiamas.
Nacionalinėse parodose suteikiami ne tik LT CAC titulai, bet ir jaunimo nugalėtojo, gražiausio veterano, BOB (geriausias veislės atstovas) ir BOS (geriausias priešingos lyties atstovas) titulai.

Visose parodose dalyviai moka registracijos mokestį, kurio dydį nustato parodos rengėjas. Registracija yra išankstinė, visi šunys turi būti įtraukti į parodos katalogą. Neregistruoti šunys parodoje dalyvauti negali.

Nacionalinė šunų paroda – puiki proga debiutuoti parodose su savo augintiniu.
 

X