Tarptautinės šunų parodos vyks gegužės 25-26 d. Molėtų rajone, Radžiūnuose. Dalyvių registracija jau prasidėjo!

Lietuviškai   |   English
Kontaktai
E.Kinologija

Elektroninė šunų duomenų bazė

2011 m. Pasaulinė šunų paroda Paryžiuje

130 metų Prancūzijos kinologų klubui ir 100 metų Tarptautinei kinologų federacijai – šie jubiliejai paminėti liepos 7-10 d. Paryžiuje, kur vyko Pasaulinė šunų paroda…

Moderniuose ir naujuose ekspozicijų centro paviljonuose 100.000 kv. metrų ploto buvo skirta parodų ringams. Pakankamai erdvios buvo ir automobilių parkavimo aikštelės, tačiau, dalyvių nuomone, pačios parodos organizacija daug ką nuvylė.

Daug ko trūko, bet ypač pasigesta  informacijos anglų kalba.

Pasaulinės parodos Paryžiuje statistika: 38 000 šunų atvyko iš 69 šalių, jiems teisėjavo 224 tarptautinio rango teisėjai iš 34 šalių. Ringuose ir greta ringų jiems talkino 1 500 savanorių.

Pasaulinę Paryžiaus parodą aplankė apie 25 000 lankytojų, jie galėjo stebėti ne tik ekspertizę ar parodomąsias programas, bet ir apsilankyti zooprekybos zonoje bei Prancūzijos šunų mylėtojų klubuose – parodoje buvo 240 stendų bei prekyviečių.

Kaip įprasta, gausiausia buvo 2 FCI grupė, kurioje iš viso varžėsi 4 513 šunų, o mažiausia – 4 grupė, kurią sudarė 835 įvairių tipų taksai.

Į gražiausių pasaulio šunų dešimtuką šįkart pateko net trys Rusijos šunys: leonbergeris, valų korgis pembrokas ir taksas.

2011 m. gražiausiu pasaulio šunimi tapo amerikiečių akita DE KANER’S WOLVERINE REVENGE, gimęs 2009 m. Ispanijoje. Jį išveisė Francisco Garcia.

Dabar šis šuo gyvena Italijoje, Nati Diestro namuose, šeimininkai jį vadina Loganu, jis yra daugelio šalių čempionas, Europos nugalėtojas.

FCI grupių nugalėtojai:

1 gr. ANDVOL PINKERTON – valų korgis pembrokas iš Rusijos.

2 gr. AMICUS OPTIMUS ANTONIUS – leonbergeris iš Rusijos.

3 gr. AFTERALL PAINTING THE SKY – foksterjeras iš JAV.

4 gr. HAMPDACH CHRYSES – trumpaplaukis standartinis taksas iš Rusijos.

5 gr. DE KANER’S WOLVERINE REVENGE – amerikiečių akita iš Italijos.

6 gr. JOUR DE NOEL VAN TUM-TUM’S VRIENDJES – didysis Vandėjos basetas grifonas iš Olandijos.

7 gr. PRIMO DELL’ADIGE  - italų spinonė iš Italijos.

8 gr. WAY TO GLOW DA PEDRA DA ANIXA – portugalų vandens šuo iš Portugalijos.

9 gr. TANGETOPPEN´S  UNBREALBL´NEW´S – mopsas iš Norvegijos.

10 gr. ABSOLUT ROAN INISH TULLAMORE GOOD STUFF – airių vilkogaudis iš Slovakijos.

Kaip sekėsi Lietuvos šunims?

Šį kartą į Pasaulinę šunų parodą registravosi palyginti nedaug mūsų šalies atstovų.

Šioje prestižinėje parodoje teisėjavo ir viena tarptautinė šunų ekspertė iš Lietuvos – kaunietė Dainora Sudeikienė atliko vokiečių dogų kalių ekspertizę.

Kaip sekėsi mūsiškiams? Eglės Palaimaitės ši cu kalytė Cheina Doll’s Happy čempionų klasėje buvo pirma, ji taip pat gavo CACIB ir tapo 2011 m. Pasaulio nugalėtoja. „Iš viso varžėsi 207 ši cu veislės šunys. Ši cu kalytėms teisėjavo švedų ekspertas Goran Bodegar. Esu be galo patenkinta savo augintinės pergale“, – grįžusi iš Paryžiaus, džiaugėsi ši cu veisėja klaipėdietė E. Palaimaitė.

Pasaulinėje parodoje, kurtsharų ringe, čempionų klasėje 2011 m. Pasaulio nugalėtojo titulą pelnė ir Jaunis Turkio oazė, arba Kiras, kurio savininkė yra vilnietė Evelina Krivičienė, o veisėja – panevėžietė Renata Petkevičienė. Penkerių metų kurtsharas Kiras pastaruoju metu laimi ir šunų grožio konkursuose, ir su savo šeimininke sėkmingai pasirodo Agility varžybose, treniruojasi komandoje Abu2.

Šiaulietės Jurgitos Niauronienės bulmastifė BOGEMIA CREAMS BRILLIANT BELLUCCI (Bella) tapo geriausiu bulmastifų veislės jaunu šunimi ir 2011 m. Pasaulio jaunimo nugalėtoja.

Pasaulinėje parodoje dalyvavo ir vilnietė Laura Barytė su savo Sibiro haskiais. Elektroniniu laišku ji pranešė: „Mano kalytė SNOWMIST’S RICH IMAGE, kuri jau yra LT, LV, EST, SLO, Baltijos šalių jaunimo čempionė, 2010 m. Europos jaunimo nugalėtoja, įvertinta puikiai ir laimėjo 1 vietą pereinamojoje klasėje iš 15 kalių. Sibiro haskių patinas Multi CH, Can CH SNOWMIST’S QUICKSILVER SPEIGAS tarp 45 patinų laimėjo 2 vietą. Šis šuo tiesiai iš Paryžiaus išskrido į savo gimtinę, Kanadą, kur iškart per pirmas tris parodas surinko reikiamus taškus ir tapo Kanados šunų čempionu: Ontario klubo visų veislių šunų parodoje laimėjo BOB, BOG 2 vietą; Ontario klubo Sibiro haskių specializuotoje parodoje išrinktas geriausiu veislės patinu; dar vienoje Ontario klubo visų veislių šunų parodoje – BOB, BOG 4 vieta; Ontario klubo visų veislių šunų parodoje liepos 24 d. – BOB, BOG 2 vieta“.

Kinų kuoduotojų kalytė MANO PONIS MANILLA (veisėja ir sav. Alma Gudabskienė) liepos 9 d. Prancūzijos čempionate (registruota 189 šios veislės šunų, teisėja iš Prancūzijos J. Larive) pereinamojoje kl. buvo pirma, o bendrame palyginime – antra ir gavo Rez. CAC. Pasaulinėje šunų parodoje (230 šunų, teisėjas iš Prancūzijos V. Cobon) taip pat pereinamojoje kl. buvo pirma, o po palyginimo laimėjo Rez. CAC.

Pasaulinės šunų parodos Jaunųjų vedlių konkurse mūsų šaliai atstovavo vilnietė Monika Gediminaitė, pasirodžiusi su S.Valujevos šiperke. Monika tarp 35 geriausių jaunųjų vedlių buvo dvylikta.

Prašytume ir kitus savininkus pranešti apie savo šunų pasiekimus: lkd.press@gmail.com.

Svetlanos Valujevos nuotr.