Gruodžio 20-22 d. Vilniuje, Lietuvos parodų ir kongresų centre Litexpo vyks trys tarptautinės šunų parodos, kačių paroda, šunų atranka į Lietuvos čempionų čempionatą, šokių su šunimi ir Rally Obedience varžybos. Veiks Kalėdinė zoologijos prekių mugė. Susitikime!

Lietuviškai   |   English
Kontaktai
E.Kinologija

Elektroninė šunų duomenų bazė

NORIU ŠUNS: mokausi auginti

Nuo vasario 19 dienos į kinologinio švietimo renginius vilniečiai renkasi Vilniaus savivaldybės Tarybos salėje.

 

Kad žmonės pamiltų šunis, kad įprastų gerbti gyvūnų teises ir išmoktų tinkamai pasirūpinti savo augintiniais, reikia žinių.

Prieš įsigydami augintinį, būsimieji šeimininkai turi pasidomėti šuns kilme, veislės paskirtimi, elgsenos ypatumais.

Būsimieji šeimininkai turi rinktis ir auginti savo gyvūną labai atsakingai, nes augintinis reiškia ne vien džiaugsmą, bet ir atsakomybę, naujas pareigas.

Lietuvos kinologų draugijos Mokymo centro komanda jau ne pirmus metus vykdo visuomenės švietimo projektus: vaikų ugdymo įstaigose veda saugaus bendravimo užsiėmimus, skaito paskaitas šunų veisėjams, supažindina su šunų veislėmis, organizuoja edukacines pramogines programas renginiuose.

Nuo vasario 19 dienos kinologinio švietimo renginius vilniečiai lanko Vilniaus savivaldybės Tarybos salėje (Konstitucijos pr. 3) – čia prasidėjo Mokymo centro nemokamų paskaitų ciklas „NORIU ŠUNS: mokausi auginti“.

Paskaitų ciklą pradėjo čekoslovakų vilkšunių veisėja, šunų elgsenos specialistė Aistė Matiukaitė.

Paskaitoje A.Matiukaitė aptarė šias temas:  šuo ir vilkas – fiziologiniai panašumai ir skirtumai; pagrindiniai dominavimo teorijos mitai ir jų atsiradimo priežastys; dominavimo suvokimas ir pritaikymas šunų elgesyje;  gauja ir jos svarba vilkų bei šunų elgesyje; pagrindiniai mitai, taikomi kaip taisyklės šunų auklėjime; esminiai šuns elgesio ir auklėjimo skirtumai nuo komunikacijos su vilkais.

Paskaitos „NORIU ŠUNS: mokausi auginti“ tęsis iki birželio mėnesio, paskaitų temos – pačios įvairiausios.

Tereikia pasirinkti jums aktualiausią, įdomiausią paskaitą ir iš anksto registruotis e.paštu http://www.mesirsunys.lt/renginiai/veiseju-mokymai1/.

Paskaitų lektoriai, turinys ir kita informacija skelbiama www.mesirsunys.lt ir www.kinologija.lt.

Kovo 1 d. paskaitos lektorė – LKD Mokymo centro vadovė Daiva Kvedarienė.

Kovo 14 d. – paskaitos lektorė veterinarijos gydytoja Daiva Strepetkaitė.

Kovo 21 d. – veterinarijos gydytoja Rūta Kudelytė skaitys paskaitą apie gyvūnų gerovę. Paskaitos temos: gyvūnų gerovė ir pagrindiniai jos kriterijai; laisvė nejausti troškulio, alkio (…ir antsvorio!); kur ir kaip turėtų gyventi šuo? būda, voljeras ar namai? psichinė šuns sveikata; veislės įtaka šunų sveikatai ir gerovei; kam reikalingi formalumai? kokia šuns pirkėjo įtaka šunų gerovei?

Balandžio 4 d. apie šunų kūno „kalbą“ paskaitą skaitys šunų elgsenos specialistė Ana Menčiūnienė.

Balandžio 18 d. šuns socializacijos klausimus galėsite aptarti kartu su šunų elgsenos specialiste, URBAN DOG trenere Vilma Jazukevičiūte.

Gegužės 9 d. paskaita – „Šuns laikymas:  įstatymai ir taisyklės“ (lektorė Lina Bogdanovičienė).

Gegužės 23 d. paskaita „Terapija su šunimis: mitai ir tikrovė“ (lektorė – Vilniaus universiteto psichologijos doc. dr. Vilmantė Pakalniškienė).

Kviečiame visus Lietuvos kinologų draugijos šunų mylėtojų klubus labiau bendradarbiauti su vietos savivalda. Pasiūlyti savivaldybėms visuomenės švietimo projektus, seminarus – drauge su jumis mes galime sukurti gyvūnus mylinčią šalį, išsklaidyti žmonių baimes dėl šunų, stiprinti kinologinę kultūrą.

Kas, jei ne mes, atsakingi šunų veisėjai ir augintojai, tai galime padaryti? Kada, jei ne dabar?

D.Stankaus nuotr.