Tarptautinės šunų parodos (CACIB) vyks rugpjūčio 2, 3, 4 d. Druskininkuose. Dalyviai registruojami iki liepos 7 d. Maloniai kviečiame dalyvauti!

Lietuviškai   |   English
Kontaktai
E.Kinologija

Elektroninė šunų duomenų bazė

Saugi draugystė: pamoka vaikams

LKD Mokymo centras vykdo edukacinę programą ir tęsia pamokų ciklą mokyklose apie saugų vaikų ir šunų bendravimą, partnerystę. Mokymo centras jau turi parengęs nemažai leidinukų bei filmuotos medžiagos, kaip tinkamai, saugiai bendrauti su šunimis.

Gavę tėvelių bei mokytojų prašymą pravesti pamoką, pasitelkę Jaunųjų kinologų studijos savanorius, lapkričio 28 d. Mokymo centro atstovai pravedė pamoką Vilniaus Šv. Juozapo pradinės mokyklos bendruomenei.

Pamoką vedė MC koordinatorė Jonaistė Jusionytė ir Jaunųjų kinologų studijos (JKS) vadovė Miglė Kižytė, joms talkino JKS savanorės. Pamokėlėje dalyvavo auksaspalvių retriverių kalytė bei mopsas.

Pagrindiniai dalykai, akcentuoti pamokos metu: negalima vaikyti ar liesti palaidų, bešeimininkių šunų; prieš paliečiant šunį būtina atsiklausti šeimininko leidimo; prie šuns artintis ramiai, nemosikuoti rankomis, nešaukti; pirmiausia leisti šuniui apuostyti ranką, tuomet galima paglostyti gyvūno šoną; kalbinti šunį ramiu balsu; nekišti veiduko per arti prie šuns galvos; jeigu žaisdama šuo bando užšokti – atsukti nugarą arba atkišti kelią; nežiūrėti šuniui į akis; pažaidus su gyvūnu, nusiplauti rankas.

Mokymo centro atstovai  atsakė į vaikų ir tėvelių klausimus, pamokė praktinių dalykų, kaip elgtis, susitikus palaidą, neprižiūrimą šunį.

„Po šios pamokos tapo akivaizdu, kad bendradarbiavimą su kinologais turime pratęsti, nes dar daug ko vaikus, o ir mus, suaugusiuosius, reikia pamokyti, kad mūsų elgesys su gyvūnais būtų tinkamas ir saugus“, – sakė pirmokų mokytoja Rūta Šalkauskienė.

Baigiantis renginiui vaikai gavo Lietuvos kinologų draugijos atminimo dovanėlių – šuniuko atvaizdus rėmeliuose, kuriuos galės nuspalvinti, bei pamokų tvarkaraščius su pagrindinėmis taisyklėmis, kaip elgtis su šunimi.

Tikimės tolesnio bendradarbiavimo su šia bei kitomis mokyklomis.

Jeigu jus sudomino panašios pamokos, rašykite el. paštu: svietimas@kinologija.lt.

J.Jusionytės nuotr.