Tęsiasi dalyvių registracija į gruodžio 21-23 d. Vilniuje, Litexpo, vyksiančias tarptautines šunų parodas.

Lietuviškai   |   English
Kontaktai
E.Kinologija

Elektroninė šunų duomenų bazė

Nedidelės Agility varžybos pavasarinėje mugėje

Šiauliuose gegužės 8-ąją PC „Bruklinas“ teritorijoje vyko pavasarinė mugė „Sodžiaus jovarai“, jos metu pasirodymą surengė Husse Šarmas agility komanda. Kad būtų arčiau publikos, klubines Agility varžybas šiauliečiai surengė lauke ant dirbtinės dangos.

„Stengėmės, kad dalyviai ir žiūrovai jaustųsi patogiai, todėl pasirūpinome pavėsine, sūpynėmis vaikams ir kitu inventoriumi. Žiūrovų susirinko daug“, – sakė organizatoriai.

Jie parengė 3 trasas nulinukams ir 3 trasas pažengusiems Agility sportininkams.

Nulinukų trasos buvo pakankamai sudėtingos, todėl tik nedaugelis jas įveikė be klaidų. Tas pačias trasas bėgo ir pažengusieji, tačiau ne visada sekėsi ir jiems. Prie pažengusių prisijungė išvakarėse iš Piarnu grįžę Vaida su Ile, Rasa su Rubiu ir Vytautas su Argu.

Po „oficialiųjų“ bėgimų prasidėjo laisvoji programa. Buvo pastatytos iš S. Zolotnikovos pasiskolintos trasos, dalyviai galėjo pasirinkti, ar valdyti šunį per atstumą, ar bėgti daug ratų aplink buomą.

Visiems tai buvo smagi atrakcija. Įvyko ir „tradicinis dragas“, sulaukęs daug žiūrovų ovacijų. Jo metu Redi net 2 kartus bėgo papildomai, nes organizatoriai negalėjo nuspręsti, kuris finišavo pirmas, mat žiūrovai rodė į skirtingus šunis. Kaip įprasta, nugalėjo Argas, todėl kitam kartui jam į uodegą žada „įkabinti“ Rubį, gal tada kas nors kitas turės šansų laimėti…

Po to įvyko prizų dalybos, kuriuos tradiciškai parūpino Husse. Apdovanojimų metu buvo įteikti papildomi prizai Argui, Rubiui, Marsui už sėkmingą pasirodymą Agility varžybose Balkūnuose (Vilniaus r.).

Apibendrinant šias parodomąsias varžybas: aikštelei paruošti, pravesti varžybas ir viską po to sutvarkyti anksčiau reikėdavo 3 dienų, o dabar varžybų rengėjai viską padarė per vieną dieną. Jų nuomone, žiūrovų susidomėjimas neblėsta, už aikštelės ribų jau galima išgirsti ir teisingų komentarų, žmonės pradeda suprasti Agility taisykles.

Tokios nedidelės varžybos bei parodomosios programos yra labai naudingos. Besivaržantieji Agility trasose pradeda jaustis laisviau, daugiau bendrauja, labiau įsigiliną į taisykles. Be to, kiekvienas „išėjimas į žmones“ didina Agility mėgėjų ir šunų mylėtojų būrį.

V. ir E. Kazlauskai