Jau prasidėjo dalyvių registracija į gruodžio 21-23 d. Vilniuje vyksiančias tarptautines šunų parodas.

Lietuviškai   |   English
Kontaktai
E.Kinologija

Elektroninė šunų duomenų bazė

Elgsenos testas „Šuo mieste“. LKD filmas

Lietuvos kinologų draugija kartu su VšĮ „Trečias skambutis“ (operatorius Z.Gružinskas) sukūrė mokomąjį filmą, kaip laikomas elgsenos testas ŠUO MIESTE…

Bendru Vilniaus savivaldybės Tarybos ir Lietuvos kinologų draugijos sutarimu, nuo 2010 m. spalio mėn. buvo pakeistos Gyvūnų laikymo taisyklės. Po šio sprendimo šunys, išlaikę elgsenos testą ŠUO MIESTE ir gavę atitinkamos formos LKD išduotą pažymą, gali būti vedžiojami be antsnukių.

Pažyma galioja tik tam šuniui, kuris išlaikė elgsenos testą; ja gali naudotis tik tas asmuo, kurio pavardė įrašyta pažymoje /šeimos nariai ar kt. asmenys šia pažyma naudotis negali/.

Laikant elgsenos testą didžiausias dėmesys kreipiamas į tai, kaip šuo elgiasi didmiesčio sąlygomis. Ar jis klauso komandų, nepaisydamas praeivių, dviratininkų,
automobilių judėjimo bei kitų trukdžių. Ar jis sutelkęs dėmesį į šeimininką ir lengvai valdomas. Ar sugeba ramiai išlaukti tam tikrą laiką paliktas vienas, atbėgti pakviestas, ramiai prasilenkti su praeiviais, kitais šunimis (testuojant būtinai dalyvauja „pašalinis“ šuo).

Filmo ŠUO MIESTE nuoroda:

http://www.youtube.com/watch?v=_nbW_pmkjU0

Norintieji su savo šunimi laikyti elgsenos testą, pasikonsultuoti arba ieškantys, kas parengs augintinį šiam testui, gali kreiptis į LKD telefonu 8 5 249 11 19 arba e. paštu: lkd.ltch@gmail.com.