Net trys tarptautinės šunų parodos kovo 2, 3, 4 d. Vilniuje, parodų ir kongresų centre Litexpo. Registracija jau prasidėjo!

Lietuviškai   |   English
Kontaktai
E.Kinologija

Elektroninė šunų duomenų bazė

Linksmosios varžybos: pavadinimas pateisino lūkesčius

PITCH & GO, arba Linksmosios varžybos šunims, buvo organizuotos lapkričio 28-ąją, sekmadienį, Vilniaus Lazdynėlių mikrorajone. Varžėsi apie 40 dalyvių, juos palaikė gausus būrys sirgalių…

PITCH & GO varžybos pasaulyje nėra naujiena, jos jau seniai rengiamos ir Vakarų Europoje. Lietuvoje tokios varžybos surengtos pirmą kartą.

Linksmųjų varžybų principas gana paprastas: šeimininkas numeta daiktą arba žaislą, o šuo turi jį atnešti. Yra numatytas metimų limitas, atstumai, sumuojami metimų kiekiai ir už tai skiriami balai (išsamios taisyklės – internete).

Linksmąsias varžybas organizavo Vilniaus šunų mylėtojų bendrija. Dalyviai registravosi iš anksto: 29 buvo užrašyti į maksi grupę (šunys, kurių ūgis daugiau kaip 40,1 cm ties ketera) ir 5 į mini grupę (iki 40 cm ties ketera).

Pasak varžybų teisėjo, vieno iš PITCH & GO entuziastų, dresuotojo Viktoro Avtuškos, ir dalyviai, ir žiūrovai patyrė daug gerų emocijų. „Kitąsyk reikės pagalvoti apie šalmą,– po varžybų juokavo teisėjas. – Kaip reikiant mane „apmėtė“ kamuoliukais ir pagaliais. O jei rimtai, labiau sekėsi tiems, kas iš anksto treniravo savo šunį, kas parinko tinkamiausius aportus. Sakykime, varžybų lyderiai – Dalia Masaitienė ir Julius Skrockas (abu su griūnendaliais) surinko vienodą taškų kiekį, jų šunys puikiai „aportavo“, todėl teko dar kartą „permėtyti“, kad būtų išaiškintas nugalėtojas“.

O susirinkę žiūrovai ne tiek skaičiavo taškus, kiek žavėjosi šunų reakcija, greičiu ir šuniškais triukais. Labai pralinksmino mažųjų šunų varžybos. Viena iš mažųjų, mišrūnė Aira, nors iš pradžių jai ir buvo šaltoka, vėliau apšilo ir entuziastingai įsitraukė į kovą. Mažai trūko ir būtų aplenkusi lyderį – Romenos Baurienės foksterjerą.

PITCH & GO varžybose užfiksuotas ir įspūdingas šeimininko metimas: Marius Greblikas, dalyvavęs su vokiečių aviganiu Lordu, metė savo šuniui aportą ir pataikė į „topinį“ ratą, uždirbdamas sau ir Lordui maksimalų įvertinimą – 30 taškų.

Didžiųjų šunų gr. (virš 40, 1 cm) rezultatai: 1. Dalia Masaitienė su griūnendaliu Bona (9 metimai, 200 tšk.). 2. Julius Skrockas su griūnendaliu Lokiu (9 metimai, 190 tšk.). 3. Elvinas Jakimovas su vokiečių aviganiu Craisy (8 metimai, 175 tšk.). 4. Aivaras Pėkšys su malinua Balamutu (9 metimai, 175 tšk.). 5. Tamara Keidošienė su vokiečių aviganiu Sambuka (7 metimai, 170 tšk.).

Mažųjų šunų gr. (iki 40 cm) rezultatai: 1. Romena Baurienė su trumpaplaukiu foksterjeru Moral Ganis (9 metimai, 115 tšk.). 2. Diana Butkutė su mišrūne Aira (9 metimai, 110 tšk.). 3. Kristina Tumasonytė su Vakarų Škotijos baltuoju terjeru Luka (6 metimai, 100 tšk.). 4. Daiva Vadišiūtė su Džeko Raselo terjeru (7 metimai, 90 tšk.).

Jekaterinos Stepanovos nuotr.