Tęsiasi dalyvių registracija į gruodžio 21-23 d. Vilniuje, Litexpo, vyksiančias tarptautines šunų parodas.

Lietuviškai   |   English
Kontaktai
E.Kinologija

Elektroninė šunų duomenų bazė

Lietuvos taksų mylėtojai vienijasi

Ši žinia neturi nieko bendra nei su pastaruoju metu linksniuojamomis taksi paslaugų kainomis, nei su automobiliais. Internetinėje erdvėje aktyviai bendravę ir informacija dalinęsi taksų augintojai pagaliau nusprendė susivienyti ir įsteigti Lietuvos taksų mylėtojų klubą.


Praėjusį šeštadienį, rugsėjo 12-ąją, po Kaune vykusios sertifikatinės šunų parodos kelios dešimtys žmonių su savo augintiniais rinkosi taksų veislyno „Laukinis azartas“ pievoje ant Nemuno kranto.

Steigiamojo klubo susirinkimo metu taksų augintojai aptarė būsimo klubo tikslus, uždavinius ir viziją, balsuodami išsirinko naujojo klubo prezidentą ir valdybos narius.

Lietuvos taksų mylėtojų klubo prezidentu išrinktas Daivas Girončikas, namuose auginantis du šiurkščiaplaukius taksus – Šiurpą ir Kipšą.  Valdybos nariais tapo Miglė Veršickaitė, Skaiva Jasevičiūtė, Daiva Delnickaitė ir Raimonda Chlostauskienė.

Visi steigėjai tikisi, kad vykdydami klubo veiklą galės stiprinti taksų veislės šunų populiarumą, skatinti būsimus šeimininkus auginti savo šunis atsakingai, teikti svarbią ir teisingą informaciją veisėjams bei visiems šios veislės  mylėtojams. 

„Baltijos šalyse vienintelė Lietuva neturėjo taksų mylėtojų klubo. Važiuodami į Latvijos ar Estijos  taksų klubų parodas nuolat sulaukdavome kaimynų nuostabos ir priekaištų, kad vis dar neturime Lietuvos taksų mylėtojų klubo ir  kad per mus, lietuvius, neįmanoma surengti visų Baltijos šalių taksų parodos.

Lietuvos taksų mylėtojų klubas ruošiasi ne tik pats organizuoti kinologinius renginius, bet ir glaudžiai bendradarbiauti su Lietuvos ir užsienio kinologų klubais ar bendrijomis. Taip pat stengsimės nepamiršti, kad taksai – medžiokliniai šunys, todėl klubo nariams siūlysime išbandyti savo augintinius lauko bandymuose, tobulinti jų darbines savybes“, – pasakojo naujojo klubo prezidentas Daivas Girončikas. 

Tiesa, patys taksai, kartu su šeimininkais atvykę į klubo steigiamąjį susirinkimą, ne itin domėjosi naujojo klubo įstatais. Bet įstojimą į taksų klubą susibūrime „pažymėjo“ ir „aplaistė“ tiesiogine šių žodžių prasme.  O naujojo klubo prezidentas Daivas klubo įkūrimo proga visiems klubo steigėjams padalijo šiai progai Skaivos Jasevičiūtės keptą takso formos mėsišką tortą.  „Steigiant šunų klubą, nederėtų valgyti saldžių tortų. Mėsa – pats tas“ , – juokėsi klubo steigėjai.   

Dėkojame visiems, atvykusiems į susirinkimą. Sveikiname išrinktuosius ir tikimės sėkmingo klubo gyvavimo.

LTMK steigėjai
LTMK nuotr.