Tęsiasi dalyvių registracija į gruodžio 21-23 d. Vilniuje, Litexpo, vyksiančias tarptautines šunų parodas.

Lietuviškai   |   English
Kontaktai
E.Kinologija

Elektroninė šunų duomenų bazė

Vilniuje įvyko EuDDC seminaras ir diskusija

Vokiečių dogų tarptautiniai teisėjai, patyrę veisėjai ir specialistai, pakviesti EuDDC (Europos vokiečių dogų klubas) ir Lietuvos dogų savininkų klubo „Apolonas“, rugsėjo 10 d. susirinko į Vilniaus „Šarūno“ viešbučio konferencijų salę.

Likus dienai iki specializuotos vokiečių dogų parodos ir rugsėjo 12 d. planuojamo Europos vokiečių dogų čempionato, įvyko seminaras ir apsikeitimas nuomonėmis apie vokiečių dogų veislės perspektyvas.

Rytinėje seminaro dalyje vieną iš pagrindinių pranešimų skaitė ilgametė vokiečių dogų veisėja, veislyno „Armada“ savininkė kaunietė Dainora Sudeikienė. Pranešimo tema – vokiečių dogo kaklas: anatominiai ir kiti aspektai. Valandą trukusiame, gausiai iliustruotame pranešime D.Sudeikienė aptarė vokiečių dogų kaklo ypatybes. Nuo kaklo konstitucijos, ilgio, padėties ir kt. aspektų priklauso taisyklinga dogo stovėsena, žingsnio ilgis, judesių grožis ir kita. Taisyklingas ir gražus dogo kaklas – pusė šio aristokratiško, didingo šuns grožio.

Teisėjas iš Čekijos Milan Stourač taip pat pateikė seminaro dalyviams savo parengtą medžiagą apie  vokiečių dogų judesius, kai kurias anatomines problemas.
Seminaro išvakarėse EuDDC taryba Vilniuje taip pat svarstė aktualų klausimą dėl naujos vokiečių dogų spalvos įteisinimo. Jau kuris laikas buvo veisiamos 5 pilko marmuro kalės, dabar turi būti sprendžiama šios spalvos šunų likimas – teikiama paraiška atitinkamai Tarptautinės kinologų federacijos komisijai įteisinti minėtą spalvą.

Seminare dalyvavusi EuDDC atsakingoji sekretorė, tarptautinė teisėja liuksemburgietė Margrita Völzer (rudų tigrinių dogų veisėja) sakė esanti patenkinta, kaip Lietuvos vokiečių dogų savininkų klubas atliko parengiamuosius Europos vokiečių dogų čempionato darbus, kaip pasirūpino svečių apgyvendinimu ir kitkuo.

Po pietų įvyko 16 šalių, iš kurių į Europos vokiečių dogų čempionatą registravosi dalyviai, delegacijų vadovų susitikimas.

A.Staskevičienės nuotr.