Tęsiasi dalyvių registracija į gruodžio 21-23 d. Vilniuje, Litexpo, vyksiančias tarptautines šunų parodas.

Lietuviškai   |   English
Kontaktai
E.Kinologija

Elektroninė šunų duomenų bazė

Sėkmė jėgos sporto varžybos Lenkijoje

Šią vasarą mūsų šalies šunų jėgos sporto entuziastai sėkmingai su savo augintiniais pasirodė tarptautinėse varžybose.

 

Rugpjūčio 1 – 3 d. Siewierze mieste Lenkijoje įvyko šunų jėgos varžybos, į kurias suvažiavo stipriausi Europos šunys. Jau ne pirmą kartą į užsienio varžybas vykstantys tautiečiai neišsigando ilgos kelionės ir vėl parsivežė krūvą prizų.

Bene populiariausia rungtis jėgos sporto varžybose – svorio tempimas (Weight pulling). Šuo per tam tikrą laiką (dažniausiai 1 min.) nustatytą 4-6 m atstumą turi tempti svorį, kuris kaskart didinamas. Galimos tik trys klaidos.

Renkant  nugalėtojus, atsižvelgiama į tai, kiek sveria pats tempikas – skaičiuojamas koeficientas.

Svorio tempimas – labai populiarus sportas, tad paprastai varžybose būna kelios kategorijos: šunys skirstomi pagal lytį ir svorį, tempimo stilių (skatinimas masalu, tempimas tik pagal komandą).

Svorio tempimo (Weight pulling) standartinėje klasėje (šuo viliojamas žaisliuku) Tvisteris, įveikęs daugybę stiprių konkurentų, nutempė 1900 kg ir užėmė pirmąją vietą. Flame tarp kalių buvo trečia, ji įveikė 1600 kg.

Profesionalioje klasėje (be masalo) 1700 kg nutempusi Nora Budulis buvo pirma. Neitas nutempė 1600 kg,  Kodis – 1200 kg. Didžiausias varžybose temptas svoris buvo 2200 kilogramai.

Varžybose taip pat dalyvavo ir vienintelė savo veislei atstovavo K. Zaikausko augintinė Argentinos dogė Fada. Lietuvoje ji – pirmasis ir kol kas vienintelis svorio tempimu užsiimantis Argentinos dogas. Atviroje svorio tempimo klasėje (įvairių veislių šunys, neviliojami masalu) įveikusi 1300 kg, Fada užėmė antrąją vietą.

Į aukštį Flame iššoko 2.05 m ir laimėjo trečią vietą.

Kodis į sieną įlipo 3 m ir liko ketvirtas. Savo grupėse Flame užėmė pirmą vietą, Tvisteris – trečią.

Lietuvos sportininkų komandai taip pat puikiai sekėsi ir birželio mėnesį vykusiose europinėse, jau dešimtą kartą rengtose, šunų jėgos sporto varžybose Baltstogėje.

Tuomet Tvisteris savo grupėje užėmė antrąją vietą, jis taip pat iš dalyvavusių lietuvių šunų nutempė didžiausią svorį – 3300 kg. Nora Budulis svorio tempime savo grupėje užėmė trečią vietą (2700 kg). Miniatiūrinė bulterjerė Amber pelnė visų dalyvių simpatijas ir nutempė 1100 kg svorį.

Kodis užėmė dvi trečias vietas tempdamas dviratį ir rogutes. Vega buvo trečia triračio tempime.

Rogučių tempime šuo kuo greičiau turi nuvilkti roges, kurios paprastai sveria tiek pat, kiek gyvūnas. Šioje rungtyje taip pat dažnai skiriamos bent dvi grupės pagal šunų svorį ir, žinoma, lytį.

Panaši rungtis yra triračio tempimas, tik šuo tempia didesnį svorį – triratį ir ant jo stovintį žmogų.

Filmuota varžybų Bialystoke medžiaga http://youtu.be/qvLkUGAyeF0

Agnė Dvylaitytė
Eglės Jociūtės nuotr.