Tęsiasi dalyvių registracija į gruodžio 21-23 d. Vilniuje, Litexpo, vyksiančias tarptautines šunų parodas.

Lietuviškai   |   English
Kontaktai
E.Kinologija

Elektroninė šunų duomenų bazė

Vyko Obedience egzaminas ir varžybos

Liepos 5 dieną Rygoje, teisėjaujant Vladislavai Akimovai, Lietuvos kinologai laikė Obedience egzaminą.

 

Vilnietės Aušrinės Niauraitės Berno zenenhundas Čiaras Alvaro Dindų vailokas Obedience nacionalinės kl. egzamino metu surinko net 210 taškų iš 210 galimų. Tai buvo geriausias egzamino rezultatas.

Egzaminą laikė ir daugiau dresūros mokyklos „Lordžio letena” atstovų.

Dalyvavo Jurgita Vasiliauskaitė su ryzenšnaucere Mia, Indrė Zalieskienė su Entlebucho zenenhundu Mauriu, Artūras Pečiulis su baltąja šveicarų avigane Nike, Karina Granat su Labradoro retriveriu Gaillardia Beauty – Amber.

Iš dresūros mokyklos „Lordžio letena“ mokinių sėkmingai pasirodė Artūras Pečiulis su baltąja šveicarų avigane Nike. Egzaminą jie laikė pirmą kartą ir, surinkę 190,5 taško, gavo įvertinimą „puikiai“.

Obedience kartais vadinama „aukštąja paklusnumo mokykla“, šie užsiėmimai reikalauja nepaprastai darnaus šuns ir šeimininko darbo, savitarpio supratimo.

Komandos, kurias turi įvykdyti šuo, yra sudėtingos ir teisėjo labai griežtai vertinamos.

Šunį reikia palikti po komandos „Sėdėt” grupėje tarp kitų šunų; palikti po komandos „Gulėt” grupėje tarp kitų šunų.

Šuo negali reaguoti į aplink judančius žmones; turi eiti greta be pavadėlio; keisti padėtį į kairę, dešinę  vienoje linijoje bei kitos komandos.

Rygoje vyko ir OBD-1 klasės varžybos, kur varžėsi vilniečiai Agnė Jazukevičiūtė su didžiuoju šveicarų zenenhundu Bleiru, Viktorija Vasiliauskienė su auksaspalviu retriveriu Rubiu (abi dalyvės – „ResCanes“ šunų mokyklos atstovės) bei Dmitrij Nikolaev su dalmatinu Beloe Zoloto Daytona.

Viktorija Vasiliauskienė su augintiniu Rubiu OBD-1 klasėje surinko 229,5 balo ir užėmė pirmąją vietą.

Šie trys dalyviai taip pat dalyvavo varžybose, vykusiose liepos 6-ąją, kai teisėjavo iš Austrijos atvykęs tarptautinis teisėjas Christian Steinlechner. Šiose varžybose OBD-1 klasėje D. Nikolaev su dalmatinu užėmė prizinę trečiąją vietą.