Artimiausios tarptautinės šunų parodos vyks rugpjūčio 3-4-5 d. Druskininkuose. Dalyvių registracija baigta.

Lietuviškai   |   English
Kontaktai
E.Kinologija

Elektroninė šunų duomenų bazė

Biglių augintojai mokėsi hendlingo

Šunų demonstravimas parodose yra menas ar sportas, – diskutavo ir mokėsi Biglių klubo nariai.

 

Kovo 15 d. Lietuvos kinologų draugijos (LKD) konferencijų salėje įvyko hendlingo seminaras.

Apie tai, kas yra šunų demonstravimas parodose – menas ar sportas – kalbėjo tarptautinės kategorijos teisėjas, cvergšnaucerių veisėjas, LKD dresuotojas Viktoras Avtuško.

Panašiai kaip ir anksčiau rengtame seminare V. Avtuško aptarė vedlio elgesį, išvaizdą ringe, patarė, kaip šunį ruošti parodai, kokių klaidų vengti, kad šuo, nepriklausomai nuo amžiaus, mėgautųsi paroda.

Seminare netrūko ne tik hendlingu susidomėjusių šeimininkų – salėje siautė keli bigliai, kurie lektoriui padėjo demonstruoti, kaip greitai ir paprastai šunį galima pastatyti „į stovėseną“ (be jokios prievartos, viliojant skanėstais, skatinant balsu).

Kaip jau buvo galima įsitikinti ankstesniuose seminaruose, susidomėjimas ringo dresūra yra didelis, klausytojai visuomet turi daug klausimų.

Paprastai seminarai užsitęsia ilgiau, nei planuojama – šunų mylėtojai nenori praleisti progos šunų auklėjimo, tinkamos priežiūros klausimais pasitarti su specialistais.

Susidomėjimas, seminarų lankomumas rodo, kad mokymų šunų mylėtojams niekada nebus per daug.

Už seminaro organizavimą dėkojame Biglių klubui, kuris jau seniai žinomas kaip aktyvus, dažnai susitikimus, įvairius seminarus bei kitus renginius organizuojantis šunų mylėtojų klubas.

Šis seminaras pratęsė biglių augintojų mokymų ciklą, klubas anksčiau kvietė į paskaitas apie šunų akių ligas bei reprodukciją.

Po kovo 15-osios hendlingo seminaro biglių augintojai neskubėjo skirstytis – klubo nariai dalyvavo ataskaitiniame  susirinkime.

Gabija Vyšniauskaitė
M. Mašidlausko nuotr.