Tęsiasi dalyvių registracija į gruodžio 21-23 d. Vilniuje, Litexpo, vyksiančias tarptautines šunų parodas.

Lietuviškai   |   English
Kontaktai
E.Kinologija

Elektroninė šunų duomenų bazė

Dratharų mylėtojai surengė seminarą

Norėdami turėti gerą pagalbininką – medžioklinį šunį – šunų savininkai mokėsi ir mokė savo augintinius.

 

Būtent tokie mokymai ir turiningos diskusijos vyko kovo 15 dieną  LKD Mokymo centre Vilniuje. Čia medžioklinių šunų mylėtojai susirinko į seminarą „Medžioklinė šunų veislė Deutsch – Drahthaar. Medžioklė su Deutsch – Drahthaar“ (teorija ir praktika).

Renginį jau trečią kartą organizavo kinologų asociacija „Deutsch – Drahthaar“.

Seminaras prasidėjo 10 valandą ryte ir vyko beveik keturias valandas (taupant laiką, be pertraukos), tačiau buvo nenuobodu.

Atvyko gausus būrys entuziastų, ne tik dratharų, bet ir kitų medžioklinių šunų savininkų iš Vilniaus bei kitų Lietuvos miestų, miestelių.

Patyrę kinologai Jevgenij Cirkin, Sigitas Aleksa, Marijus Vasiliauskas klausytojus supažindino su dratharų veislės istorija, reikiamu šios veislės šuniukų auklėjimu, priežiūra bei dresūra. Dalyviai gausiai uždavinėjo klausimus, dalijosi asmenine patirtimi, nevengė aptarti su kolegomis savo klaidas, padarytas dresuojant savo augintinius.

Seminare didelio susidomėjimo sulaukė praktinė parodomoji dalis, kurią demonstravo klubo prezidentas Jevgenijus su savo augintine drathare Josi.

Buvo rodoma, kaip taisyklingai atlikti komandas: gulėt, pas mane, sėdėt, pirmyn, šalia. Aptarta kiekvienos komandos svarba medžioklėje, galimos dresuotojo klaidos ir būdai, kaip šias klaidas koreguoti. Daug dėmesio buvo skirta komandai „aport“, taisyklingam šios svarbios komandos atlikimui.

Taip pat seminare buvo pristatyti reikiami dresūros priedai: antkakliai, pavadėliai, liemenės, įvairūs „aportai“ ir kita įranga.

Seminaras buvo nemokamas, negana to, visi klausytojai gavo klubo rėmėjo dovanų.

Net nepastebėjome, kaip baigėsi seminarui skirtas laikas, o dar tiek visko norėjosi papasakoti, parodyti, aptarti…

Jeigu ir toliau bus toks didelis klausytojų susidomėjimas, galėsime suplanuoti ir ilgesnius, detalesnius mokymus – tikimės ir kitais metais sulaukti gausaus aktyviai nusiteikusių dalyvių skaičiaus.

Dratharų augintojų klubo nuotr.