Tęsiasi dalyvių registracija į gruodžio 21-23 d. Vilniuje, Litexpo, vyksiančias tarptautines šunų parodas.

Lietuviškai   |   English
Kontaktai
E.Kinologija

Elektroninė šunų duomenų bazė

Jaunieji vedliai tobulino įgūdžius

„Jauniesiems vedliams ir ne tik“ – tokį seminarą rugsėjo 9 d. suorganizavo Jaunųjų vedlių klubas.

 

Pirmadienį po pamokų ir darbų šunų mylėtojai skubėjo į Irinos Venslovienės šunų mokyklą Kaune, kurioje jų laukė tarptautinės kategorijos teisėjos, škotų terjerų veisėjos Jūratės Butkienės seminaras.

Dalyviai džiaugėsi galimybe išklausyti šios teisėjos nuomonę apie hendlingą – ji dirbo teisėja daugelyje šunų parodų, ne kartą teisėjavo ir jauniesiems vedliams.

Savaitgalį prieš seminarą ji taip pat dirbo Kaune vykusiose visų veislių šunų parodose, teisėjavo jaunųjų vedlių konkursui.

Seminaro dalyvius pasitiko biglis ir du amerikiečių kokerspanieliai, juos pristatyti improvizuotame ringe padėjo patyrusi vedlė ir jaunųjų vedlių konkurso teisėja Goda Jurgilaitė.

Ekspertė Jūratė Butkienė, pasidžiaugusi gera hendlingo situacija Lietuvoje, nepagailėjo ir kritikos.

Seminaro metu buvo aptarta vedlio apranga, elgesys ringe, šuns demonstravimas parodose, taisyklinga šuns uodegos, kaklo laikysena judant ir stovint.

Buvo kalbėta ir apie Best in Show konkurso teisėjavimo ypatybes.

Lektorė negailėjo įvairių patarimų, kaip taisyklingai parodyti augintinį ringe, ji akcentavo, kad šuo turi būti džiugus, natūralus ir, kaip ir jo vedlys, mėgautis paroda.

J.Butkienė, išdėsčiusi teorinę medžiagą, į „ringą“ pakvietė vedlius su bigliu ir amerikiečių kokerspanieliais.

Buvo rodomas netinkamas šuns pristatymas ringe, o tuo tarpu seminaro dalyviai turėjo atidžiai sekti šių vedlių klaidas ir jas įvardyti.

Toks seminaro medžiagos pateikimo būdas padėjo geriau suprasti, ką teisėja paaiškino teoriškai. Netrūko vaizdinės medžiagos – lektorė atrinko gero ir blogo hendlingo nuotraukų pavyzdžių.

Kaip ir kiti kinologų renginiai, šis seminaras užsitęsė kiek ilgiau, nei planuota, nes dalyviai norėjo pasidalyti savo komentarais, patyrusiai teisėjai uždavė daug klausimų.

Kiekvienas paskaitą išklausęs dalyvis gavo pažymėjimą, o lektorė, paklausta apie kito seminaro organizavimą, pripažino dar daug ko nepasakiusi dėl laiko stokos ir, jei tik bus norinčiųjų, neatsisakys susitikti dar ne kartą.

 

 

Gabija Vyšniauskaitė