Tęsiasi dalyvių registracija į tarptautines šunų parodas kovo 8-10 d. Vilniuje, Lietuvos parodų ir kongresų centre Litexpo.

Lietuviškai   |   English
Kontaktai
E.Kinologija

Elektroninė šunų duomenų bazė

Rinkliava už gyvūnų laikymą Vilniuje

Rinkliava už gyvūno registravimą Vilniuje taikoma visiems šunų ir kačių augintojams.

Rinkliava taikoma tiek laikantiems gyvūną privačioje valdoje, tiek daugiabučiame name.

Laikant gyvūną privačioje valdoje, kas mėnesį taikomos vietinės rinkliavos už gyvūno laikymą daugiabučiame name mokėti nereikia.

Registracijos įmoka – 40 litų.

Įmokas galima sumokėti bankuose, „Lietuvos pašto“ skyriuose; „Perlo“ terminaluose, interneto puslapyje mokėjimai.lt, „Mokėjimo terminalų sistemos“ mokėjimo savitarnos terminaluose, „Virtualių paslaugų operatorius“ spaudos kioskuose.

Kartu su gyvūnu nuvykę į veterinarijos kliniką, pateikite įmoką patvirtinantį kvitą, asmens dokumentą ir, jei turite, gyvūno kilmės dokumentus.

Klinikoje gyvūnas bus identifikuotas ir užregistruotas.

Dėl gyvūnų (šunų, kačių), laikomų daugiabučiame name, taip pat turi būti kas mėnesį mokama vietinė rinkliava už gyvūno laikymą pagal Vilniaus miesto savivaldybės tarybos sprendime ir jo pakeitimuose numatytus rinkliavos dydžius.

Pagal sutartį su Vilniaus miesto savivaldybės administracija Vilniaus miesto gyvūnų registracijos duomenų bazę tvarko ir rinkliavą už gyvūnus administruoja bendrovė „Idamas“.

Į bendrovę reikia kreiptis dėl gyvūno išregistravimo, gyvūno savininko duomenų pasikeitimo, pakeitus gyvūno laikymo adresą, dėl rinkliavos už gyvūnus mokėjimo, dokumentų pateikimo rinkliavos lengvatai gauti.

Rinkliava už šunį – 10 Lt/mėn., už katę – 3 Lt/mėn., už agresyvios veislės šunį – 25 Lt/mėn.

Vietinė rinkliava už gyvūnų laikymą daugiabučiame name mokama į Valstybinės mokesčių inspekcijos surenkamąsias sąskaitas.

Nuo mėnesio įmokos už gyvūno (šuns, katės) laikymą daugiabučiame name atleidžiami:
aklieji, laikantys šunis vedlius; – vienas gyvenantis neįgalusis ar vienas gyvenantis pensininkas, laikantis vieną gyvūną; – šeimos ir vieni gyvenantys asmenys, kuriems yra skiriama piniginė socialinė parama – socialinė – pašalpa ir būsto šildymo išlaidų, išlaidų šaltam vandeniui ir išlaidų karštam vandeniui kompensacijos.

Dokumentai, kuriuos reikia pateikti lengvatai gauti: Prašymas suteikti rinkliavos lengvatą. – Pensininko pažymėjimo kopija. – Neįgaliojo pažymėjimo kopija. – Gyvenamosios vietos deklaravimo dokumentas, patvirtinantis, kad gyvenamąją vietą pensininkas ar neįgalusis deklaravęs vienas.

Pažymas išduoda Vilniaus miesto savivaldybės administracijos E. miesto departamento Interesantų aptarnavimo skyrius (Savivaldybės administracinio pastato Konstitucijos pr. 3 pirmas aukštas).

Rinkliavos lengvata taikoma nuo dokumentų, patvirtinančių teisę į lengvatą, pateikimo rinkliavos administratoriui, datos.

Savininkas, pateikęs veterinarijos gydytojo pažymą apie gyvūno sterilizaciją ar kastraciją, atleidžiamas nuo rinkliavos tai sumai, kuri buvo sumokėta už sterilizavimą arba kastravimą, bet ne ilgiau kaip 12 mėnesių.

Asmenys, pasiėmę globoti šunį arba katę iš UAB „Grinda“ Vilniaus benamių gyvūnų sanitarinės tarnybos arba Vilniaus mieste registruotų gyvūnų prieglaudų, atleidžiami nuo vienkartinės įmokos už šuns arba katės registravimą (registruojant augintinį būtina pateikti UAB „Grinda“ arba prieglaudos, iš kurios paimtas gyvūnas, išduotą gyvūno perdavimo globai aktą) ir nuo 12 mėnesių įmokos už šuns arba katės laikymą daugiabučiame name.

www.lrytas.lt/augintinis
www.vilnius.lt

St.Barausko nuotr.