Net trys tarptautinės šunų parodos kovo 2, 3, 4 d. Vilniuje, parodų ir kongresų centre Litexpo. Registracija jau prasidėjo!

Lietuviškai   |   English
Kontaktai
E.Kinologija

Elektroninė šunų duomenų bazė

Rotveilerių gerbėjai surengė seminarą

Lietuvos rotveilerių draugų klubas vasario 2 d. Lietuvos kinologų draugijos konferencijų salėje surengė seminarą „Rotveileris: nuo A iki Z“.

Į seminarą atvyko 27 dalyviai – tie, kas veisia rotveilerius, dalyvauja su šiais šunimis parodose, teisėjauja ar dar tik rengiasi tapti rotveilerių veislės ekspertais.

Pranešimą susirinkusiesiems skaitė FCI bei IFR teisėja, Tarptautinės rotveilerių organizacijos (IFR) tarybos narė, rotveilerių veisėja, LRDK prezidentė Erika Stepanauskienė.

Seminare buvo aptartas rotveilerių veislės standartas, veislės raida per paskutiniuosius dešimtmečius, kalbėta apie veislės perspektyvas.

Seminaro dalyviai išsamiai aptarė šiuos klausimus:

1. Rotveilerių standarto (FCI nr.147) pasikeitimai. Taisyklinga rotveilerio uodegos pozicija, anatomijos, charakterio ir aplinkos įtaka taisyklingai šuns laikysenai. Išanalizuoti diskvalifikacijos pavyzdžiai.

2. Rotveilerio kailis. Koks yra korektiškas kailio ilgis ir struktūra, povilnės svarba. Klimato įtaka mutacijoms.

3. Taisyklingos galvos proporcijos. „Ekstremali“ galva – netaisyklinga veislės interpretacija. Odos perteklius, raukšlėtumas, sunkūs vokai, akių ligos.

4. Priekinės galūnės. Taisyklingas peties laipsnis, jo įtaka judesiams, riešo silpnumas ir jo padariniai.

5. Užpakalinės galūnės. Silpna slėsna, pridėtieji pirštai.

6. Displazijos problemos ir sąžininga selekcija. HD /ED svarba molosų šeimos šuniui. Rotveilerių teisėjo etika.

7. Charakteris. Aplinkos įtaka genams. Baimė ir agresija. Belgiškas testas rotveileriui.

8. Mityba. Taisyklingas proteinų balansas. Rotveilerių meniu. Antsvoris ir sąnarių negalavimai. Širdžiai naudingi maisto papildai.

9. Pasivaikščiojimai, fizinis krūvis ir tinkamas tam amžius.

Lietuvos rotveilerių draugų klubas ir ateityje planuoja rengti nemokamus seminarus besidomintiems rotveileriais. Klubas yra pasirengęs atsakyti į visus klausimus, susijusius su šia puikia šunų veisle.

LRDK prezidentė Erika Stepanauskienė