Net trys tarptautinės šunų parodos kovo 2, 3, 4 d. Vilniuje, parodų ir kongresų centre Litexpo. Registracija jau prasidėjo!

Lietuviškai   |   English
Kontaktai
E.Kinologija

Elektroninė šunų duomenų bazė

Sausio 20 d. – elgsenos testas šunims

Sausio 20 d., sekmadienį, 13.00 val. LKD Mokymo centras organizuoja šunų elgsenos (socializacijos) testą šunims.

 

Registruotis galima iki sausio 16 d. elektroniniu paštu svietimas@kinologija.lt .
Šuo turi būti identifikuotas integriniu grandynu.
Kaina – 25 Lt.

Šunų elgsenos testas yra puiki išeitis, jeigu jūsų šuo yra klusnus ir norite jį vedžioti be antsnukio.

• Kokį šunį vadiname socialiu?
Socialus šuo yra bendruomeniškas – jis prisitaikęs gyventi su žmogumi ir tarp žmonių. Jis klusnus, lengvai valdomas, stabilios elgsenos, nekelia grėsmės. Gyvūnų mylėtojų nuomone, socialiam šuniui antsnukis nėra būtinas.

• Kokios taisyklės galioja Vilniaus mieste?
Vilniaus m. Taryba 2010 metų spalio pradžioje patvirtino Gyvūnų laikymo taisykles.

Ištrauka iš šių taisyklių IV skyriaus:
25. Viešosiose vietose šunys gali būti vedžiojami be antsnukio, esant bent vienai iš šių sąlygų:
25.1. tam tikros veislės šunims antsnukiai nepritaikyti ar jų negamina;
25.2. šuo registruotas Vilniaus mieste ir kompetentinga įstaiga ar organizacija (Lietuvos kinologų draugija) yra išdavusi pažymėjimą, liudijantį apie šio šuns sėkmingai išlaikytą šuns socializacijos (elgsenos) testą.
Kol kas šuns elgsenos testo pažymėjimas galioja tik Vilniaus mieste.

• Kas tai yra šuns elgsenos testas?
Šuns elgsenos testas dar vadinamas socializacijos testu „Šuo mieste“. Testo metu šuo paklūsta komandoms, nepaisydamas praeivių, dviratininkų, automobilių ar kt. trukdžių. Šuo sutelkęs dėmesį į savo šeimininką,  atlieka šias komandas: ramiai laukia paliktas vienas, atbėga pakviestas, ramiai prasilenkia su praeiviais, kitais šunimis.

Išlaikęs testą šuo gauna LKD parengtą atitinkamos formos pažymėjimą, kuris galioja trejus metus. Pažymėjimu gali naudotis tik tas asmuo, kuris su šunimi laikė testą. Kiti šeimos nariai šia pažyma naudotis negali.

• Kas gali laikyti testą?
Elgsenos testą gali laikyti visi šunys (grynaveisliai ir mišrūnai), vyresni nei 6 mėnesių, gyvenantys Vilniaus mieste. Testą norintys laikyti šunys turi būti identifikuoti mikroschema.

Į „Agresyvių šunų veislių sąrašą“ įtrauktų veislių šunų savininkai kartu su registracijos anketa privalo pateikti Savivaldybės išduotą leidimą laikyti tokį šunį. Neišlaikius testo, jį galima laikyti dar kartą, tačiau registruotis būtina iš naujo.

• Kur kreiptis pasirengusiems laikyti testą?
Norintieji su šunimi laikyti testą pirmiausia turi įsitikinti, ar šuo vykdo pagrindines komandas, ar yra valdomas. Jei ne, susiradus dresuotoją, patartina dresuoti šunį.

Nusprendę atlikti testą turi iš anksto užsiregistruoti – atsiųsti į Lietuvos kinologų draugiją e.paštu taisyklingai užpildytą anketą bei apmokėjimo kvito kopiją (išsami informacija: www.kinologija.lt).

Šuo turi būti identifikuotas mikroschema. Testo laikymo grupės formuojamos pagal poreikį. Apie testo laikymo datą informuojama iš anksto.

LKD Mokymo centras
www.kinologija.lt
E.paštas svietimas@kinologija.lt