Tęsiasi dalyvių registracija į gruodžio 21-23 d. Vilniuje, Litexpo, vyksiančias tarptautines šunų parodas.

Lietuviškai   |   English
Kontaktai
E.Kinologija

Elektroninė šunų duomenų bazė

„Deutsch – Drahthaar“ išvyka į Lenkiją

Spalio 19-21 d. Kinologų asociacija „Deutsch – Drahthaar“ (KADD) surengė kelionę į Lenkijoje vykusius vižlų lauko bandymus. Bandymai vyko Nałęczów miestelyje netoli Liublino.

 

Į kelionę iš Lietuvos leidosi 9 žmonės ir 4 šunys.

Lenkijos lauko bandymuose stažavosi teisėjai Tatjana Cirkina, Jevgenijus Cirkinas, pasaulinės vokiečių dratharų organizacijos viceprezidentas Aleksej Soldatov, asistentai Sigitas Aleksa ir Marijus Vasiliauskas.

Su šunimiss startavo trys KADD klubo nariai: Vladislavas Bacevičius su kurtsharu Tahiru, Mindaugas Vilskauskas su drathare Tora ir Alfredas Rakauskas su dratharu Bobu.

Be gausiai bandymuose dalyvavusių lenkų, svečių sulaukta ir iš Ukrainos, vienas dalyvis atstovavo Olandijai.

Nors bandymai vyko vėlyvą rudenį, labai pasisekė su oru – bandymų savaitgalį prasidėjo „bobų vasara“.

Šeštadienį ir sekmadienį buvo surengti dveji bandymai – tarptautiniai ir regioniniai.

Dalyviai galėjo pasirinkti, ar dalyvauti mažajame*, ar didžiajame* bandymų rate, o šeimininkai džiugino geru renginio organizavimu bei šeštadienio vakarą įvykusia švente.

Šįkart ne visiems dalyviams iš Lietuvos šypsojosi fortūna, tačiau past dalyvavimas tokiuose bandymuose suteikė neįkainojamos patirties.

KADD vardu sveikiname klubo narį Alfredą Rakauską, kuris dalyvavo tarptautiniuose ir regioniniuose bandymuose, ėjo mažuoju ir didžiuoju ratu. Jis su savo augintiniu Bobu abiejuose bandymuose užėmė garbingą trečią vietą.

•    „Mažajame rate“ yra atliekamos šios užduotys: darbas didžiajame lauke (šios užduoties metu vertinama šuns uoslė, tilktis, vedimas, paieška, darbo stilius, savarankiškumas, sumedžioto žvėrelio atnešimas, paklusnumas ir kontaktas su vedliu), mažajame lauke (užduotys: kiškio ir paukščio velkė, prarasto paukščio ir kiškio paieška) ir vandenyje (paieška vandens augmenijoje, sužeistos anties paieška vandens augmenijoje, negyvos anties atnešimas iš vandens augmenijos ir atviro vandens).

•    „Didžiajame rate“ (visapusiškuose vižlų bandymuose) papildomai atliekamos šios užduotys miške: sekimas dirbtiniu kraujo pėdsaku, kiškio ir lapės velkė, plėšrūno (dažniausiai lapės) aportas, tikrinama šuns reakciją į šūvį ir elgesys medžioklės su varovais metu.

Parengė Marijus Vasiliauskas

http://www.drahthaar.lt